Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen kellene kúsznia?...

Mennyi idősen kellene kúsznia? Baj ha nálunk a forgás kimaradt, inkább már kúszogat helyette?

Figyelt kérdés
2014. nov. 17. 10:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam is korababa, most 7,5 hónapos (korrigáltan 6) és 2 hete forog, de már jó ideje tolat kúszva, és a tengelye körül forog. Mi is járunk gyógytornára, elvileg ez így rendben van. Lényeg hogy a kúszás-mászás ne maradjon ki. Az is számít hogy milyen súlyú a baba, az enyém nagyon duci, nehezen emeli fel a lábát, emiatt is későbbre tolódott az átfordulás, a duci babáknak könnyebb kúszni. Kötött lapockával pedig nem lehet forogni, útban van a keze, eddig a babád amiatt nem forgott, majd ezután próbálkozik. Olyanról nem is hallottam hogy egy babának folyamatosan kell forognia, úgy tudtam hogy tudniuk kell hasról hátra fordulni mindkét irányba, és vissza is. De nem muszáj forogva közlekedni.
2014. nov. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm...

Igen a keze mindig hàtra került mikor oldalra próbàlta teszegetni a fenekèt, ès a vàlla akasztotta meg.

Most egyre ügyesebben kúszik, màr bejàrja a szobàt, egyàltalàn nem làtom hogy igènye lenne a forgàsra..

2014. nov. 18. 10:29
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha egy baba megfordul tudatosan egyszer hasról hátra, akkor már azt tudja. Akkor is ha utána hetekig egyszer sem csinálja. Nem kell körbe forognia, miért is csinálná? Sokkal egyszerűbben helyet változtat kúszással.
2014. nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!