Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy taníthatnám meg 10 hós...

Hogy taníthatnám meg 10 hós babámat hogy egyedül aludjon el?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem meg varj, mert tul kicsi, en olyan 1,5 evesen akarom majd megszoktatni.
2010. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

A fiam 8 hónapos, és ő sem akart egyedül elaludni, csak kézben.

Én beleszoktattam a hintába. Raktunk fel egy szobahintát, és ha látom rajt, hogy álmosodik, beleteszem, és addig hintáztatom meg dúdolok neki a földön ülve, míg el nem bólint. (Tök mulatságos, amikor már imbolyog a feje, de küzd az alvás ellen, meg tudnám zabálni!)

10-15 perc alatt elnyomja az álom, ha már bólogat, kiveszem a hintából, észre sem veszi, és úgy teszem be a kiságyba

A védőnőnk szerint nagy szerencsénk van, hogy nem ébred fel azonnal, ahogy leteszem.

2010. jan. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy túl kicsi lenne már hozzá, lányom 3 hótól egyedül alszik el, szoktatás kérdése az egész. Újszülött korától kezdve a saját kis ágyában altattam, megszokta, igy ő is, és én is nyugodtabban alszunk. Most 1 éves.
2010. jan. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Ugyan ugy altatom mint a második válaszoló!

1 éves a fiam,kb mi is 7-8 hósan kezdtük el.

Ha csak beteszem a kiságyba nem alszik el magától soha.

2010. jan. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolóval egyetértek, nálunk mindkét gyerek egyedül alszik és aludt el újszülött kortól kezdve.

Most 3,5 éves kislány és 11hós kisfiú anyukája

2010. jan. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
21:36os vagyok, a 21:01-essel értek egyet!!
2010. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a letesz-felvesz módszert. Nem kicsi már, hogy megtanítsd egyedül elaludni. Kis sírással jár, de pár nap alatt megtanulja, hogy a kiságyba aludjon el önállóan.
2010. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
21:01-nek igaza van. Kislányom 1 napos kora óta egyedül alszik el. Külön szoba, külön ágy, az első naptól ezt szokta meg. És soha nem sírt, ha letettem aludni. Picike korában szinte azonnal beájult, mikor ágyba került, mostanában pedig (1 éves) "beszélget" pár percet a nyuszijával, az egérkéjével, miután Én már kijöttem, aztán egyszercsak bealszik. Hülyeség, hogy a 10 hónapos gyermek még kicsi ehhez. Pont az a baj, hogy már túl nagy. Elvileg, ha 6 hónapos korig nincs rászoktatva egy baba az egyedül elalvásra, akkor utána már nagyon nehéz, szabályos tortúra, persze, nem lehetetlen.
2010. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet mindenkivel.Én a 2. hintás hozzászóló vagyok,véleményem szerint nem minden gyerek egyforma még ebben sem!Ugyanis vannak babák akik nem tanulják meg vagy nem akarják megtanulni az egyedül alvást.Vagy kényelem az oka vagy csak egyszerűen nem elég fáradt illetve túl pörgött stb.

Picinek persze hogy elaludt egyedül,mint minden gyerek bármikor bárhol,mivel nap nagy részét átalusszák.Utána vagy megtanulja vagy nem.Nálam nem jött össze,pedig korán elkezdtem de én nem hiszek ezekben a felvesz letesz,sírd magad álomba "módszerekben".Nálam a hinta vált be,és egyáltalán nem bánom,mert ha anélkül tenném be a kiságyba még órákig(!) képes volna játszani így pedig megnyugszik,le lassul nem pörög,és mikor már szinte elalszik beteszem az ágyába és alszik is.Még mindig jobb mint ha nekem kellene ringatni.Nem azt szokja meg hogy hozzám bújva alszik el,hanem mert fáradt.Talán így is sikerül majd rávennem az egyedüli alvásra.

2010. jan. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, igazad van, minden gyrekőc más, és mindenki maga ismeri a gyerekét, hogy mit igényel. Biztos a Tiéd is meg fog tanulni egyedül elaludni, csak idő kérdése.
2010. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!