Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan taníthatnám meg újra...

Hogyan taníthatnám meg újra egyedül elaludni 17 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés

Hosszú időn keresztül szépen elaludt egyedül, és az éjszakát is átaludta a kislányom. Egy hónapja viszont minden a feje tetejére állt. Az elalvás/altatás is nyögvenyelős, az éjjelek is szörnyűek. Olyan, mintha nem merne elaludni, nehogy ne legyek ott, ha netán felébred.(Én kislányként fogtam anyukám hálóingjének a csücskét, nehogy felkeljen mellőlem, amikor dolgozni indul.)Szóval emiatt az éjszakák is ébredősek. Felébred, de csak egy pillanatra, észreveszi gondolom, h nem vagyok ott, és már sír is. Hogyan szoktathatnám vissza Őt az egyedül elalvásra? Az éjjelekről már nem is beszélve...

Sőt, az utóbbi időben rettenetesen anyás lett. Így még sosem volt. Azt hittem, ez egy koraibb életkorban jellemző(amikor rájönnek, h nem egyek anyával).

Napközben még elvan, igaz, velem van. De a fürdetést, öltöztetést sem tűri már nélkülem, pedig eddig mindig az apja csinálta ezeket. Most lenne a szep.szorongás? Ennyi idősen?

(Mindezt azért írtam, mert gondolom összefüggésben van az anyásság a nehéz elalvással, éjszakákkal.)


2010. jan. 18. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ennyi idős, és ugyanezeket produkálta. A szeparációs szorongás másfél éves kor táján ismét elő szokott jönni (az első ilyen korszak nyolc hónapos kor környékén jelentkezik). Én úgy kezelem, hogy esténként leteszem a kiságyba, de nem jövök ki, mint korábban, hanem az ágya melletti kanapén lefekszem. Egyébként mindig mutatja is, hogy akkor most feküdjek le oda. Ilyenkor már nem beszélek hozzá, esetleg pár szót suttogva, ő sem sír, csak forgolódik, helyezkedik. Amikor elalszik, (kb. 10-15 perc), kijövök. A másik dolog, amit bevezettünk, hogy van egy nagyon halvány éjjeli fény, amit mostanában égve hagyok, mert így ha éjszaka felébred, nem kezd sírni, hanem visszaalszik magától. Minden este ő kapcsolja fel, reggel elbúcsúzik a lámpától, szóval szerintem ez biztonságot nyújt neki.
2010. jan. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Biztos anyafélelme van. Mi is most tanulunk újra egyedül aludni.

Vagy türelmes leszel kicsit, és talán jobb lesz pár hét alatt, vagy "drasztikus " leszel, és cselekszel.

Nekünk annó az "Aludj jól gyermekem" könyv segített.

2010. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!