Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha valamiért nem tudom szoptat...

Ha valamiért nem tudom szoptatni a babámat, és muszáj a tápszer, akkor csak cumisüvegből lehet etetni? Nagyon cumiellenes vagyok, nem szeretnék neki adni egyáltalán.

Figyelt kérdés
Csak nem tudom,hogy lehet-e azt győzni,hogy kiskanál+pohár,egy pici babánál.Gondolom az több óra lehet,egy etetés így.
2010. jan. 29. 09:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miért vagy cumi ellenes? Még mindig jobban "imitálja" a valódi mellet, mint egy pohár kiskanállal.
2010. jan. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekünk a kiskanalazás nem vált be, a kicsi türelmetlen volt, és nagyon sokáig tartott. Vettünk sns készüléket (szoptanít), az nagyon bevált, mert úgy kapta a pótlást, hogy közben cicizett is. Igaz nem olcsó, de lehet venni már használtan is, és mivel kiválóan fertőtleníthető, nem gond, hogy nem új. A másik ötletem a medela puha kanala, soft valami, de mi azt ki sem próbáltuk.
2010. jan. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Valószínű azért cumiellenes, mert nagyon sok gyerek lesz miatta cumizavaros, és utána nem fogadják el a cicit, mert az üvegből jobban jön kevesebb szívással. A szoptanít tényleg nagyon jó, mi is használtuk.
2010. jan. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én kanállal etettem, amikor hozzá kellett táplálni. Természetesen lehet győzni, ha van hozzá türelmed, nem több óra, de nem is kevés idő, talán 20-30 perc.

Most cumisüvegezek.

2010. jan. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk kifejezetten kéri a gyerekorvos, védőnő, hogy ha pótolni kell, akkor azt ne cumisüvegből, hanem pohárból tegyük. Egy vastagabb falu felespohárból gyönyörűen itta - szerencsére hamar visszaállt a tejem, csak alkalmanként kellett pótolni.
2010. jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kanállal valóban sokáig tart és sok levegőt nyelhet a baba. Próbáld meg csőrös itatópohárból. De ne aggódj szerintem a cumi miatt sem, hamar át lehet őket szoktatni rendes pohárra!
2010. jan. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Még nincs meg a kicsikém,pár nap lehet hátra,csak próbálok mindenre felkészülni.Nagyon bízom benne,hogy lesz Neki sok-sok tejcsi.Csak felmerült bennem a kérdés hogy mi van akkor ha pótolni kell.Amúgy,igen azért vagyok cumiellenes,a cumizavar miatt,meg hogy később se legyen majd gond a fogaival.
2010. jan. 29. 10:28
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én is az itatópoharat ajánlom, amelynek puha szilikonos az itatója, szopókája. Hat hós kortól van ráírva, de én 4,5 hósan kezdtem vele a kiegészítést. Még mindig cicil a babám, de ha kevés, a tápszert abból kapja! Nagyon jó, szerintem!
2010. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, én is cumiellenes voltam az első baba előtt.

Most 3 gyerek van és már elmúlt ez a betegségem :-)

2010. jan. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj nincs a cumisüveggel. Én sem akartam neki adni,se üveget, se cumit... a baba előtt mindenkinek vannak elképzelései... de amikor a kiskanállal kb fél miliket tudsz a szájába adni, hogy ne nyelje félre, képzeld mennyi idő lenne 80-100 ml-nél, vagy mikor a kispohár tartalmának fele a nyakában köt ki, cumisüvegből meg megissza 5 perc alatt, akkor elgondolkodik az ember lánya...

Én bimbóvédővel kezdtem szoptatni lapos mellbimbók miatt, de már a korházban próbáltam nélküle is, és ügyesen szopizott. Mai napig védővel kezdjük a szopizást, és kb. 5 perc után veszem le, utána is szépen eszik.

Cumisüvegből a teával kevert gripe watert szoktam neki adni, vagy teát nagy ritkán, vagy ha estére nem elég a tejem, akkor a lefejt anyatejet.

Cumit is nagy ritkán nyomunk a szájába, ha azzal meg tudja nyugtatni magát, különben nem is kéri.

Nem vettem észre, hogy bármi zavar keletkezett volna eddig.


Ne legyen rá szükség! Legyen elég tejcsid azt kívánom, a kisebb adagokat, pl. D vitamin, K vitamin, másik mellből kifolyt összegyűjtött tejcsi stb. add kanállal.

De ha mégis szükséges, próbáld ki mindenképp a poharat is, majd meglátod, neked melyik lesz a jobb.


2,5 hónapos babó anyukája

2010. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!