Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha valamiért nem tudom szoptat...

Ha valamiért nem tudom szoptatni a babámat, és muszáj a tápszer, akkor csak cumisüvegből lehet etetni? Nagyon cumiellenes vagyok, nem szeretnék neki adni egyáltalán.

Figyelt kérdés
Csak nem tudom,hogy lehet-e azt győzni,hogy kiskanál+pohár,egy pici babánál.Gondolom az több óra lehet,egy etetés így.
2010. jan. 29. 09:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

És arra gondoltál már, hogy ha a gyerek nem fogja ismerni és elfogadni a cumit és ne adj Isten veled történik valami, vagy el kell menned, valahová egyik nap akkor hogy fog enni a kicsid?

Amikor 6 hetes volt a babám vissza kellett mennem a nőgyógyászhoz és anyukámra hagytam a babámat, aki a lefejt tejemet odaadta neki. Nem szokott rá a cumira.

És amikor már pótolni kellett, akkor is ugyan úgy cicizett volna szegénykém ha lett volna mit.

Majd meglátod, ha gyereked lesz, hogy egy baba ha akar cicizik, ha adsz neki cumit ha nem, ha meg nem olyan akkor úgysem fog.

2010. jan. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Na látod,erre nem is gondoltam,van egyébként cumisüveg itthon,de tényleg csak végszükség esetén fogom használni.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2010. jan. 29. 10:59
 13/14 anonim ***** válasza:

A barátnőmnek egyik nap halaszthatatlan elintézni valója volt, és egy napra otthon hagyta a férjére az 5 hós babáját. A gyerek egész nap semmit nem evett, mert nem ismerte a cumit. Mire a barátnőm hazaért a férje és a baba is ki voltak készülve.

Ezt csak azért írtam, mert nem szabad így eldönteni valamit, mert bármit hozhat az élet.

Pl ha ne adj Isten belázasodsz egyből nem szoptathatsz. Nálunk mindig volt itthon tápszer, meg cumi. Én meg ilyen vagyok mindenből van tartalék:) Nekem ez a beteges heppem.

2010. jan. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam az első pár hétben nem tudott szopizni. Nem tudta bekapni a cicit. Ez idő alatt lefejt tejjel pohárból etettem vagy néha kiskanállal. Nagyon ügyesen tudnak a babák pohárból enni, a szájához teszed a poharat és kiissza, nem kell kanalazgatni. Amikor kevés lefejt tejem volt, akkor jött jól a kiskanál, mert a poharazásnál azért volt, hogy bénáztunk és a fele a gyerek nyakában landolt.

De minden etetés előtt megpróbáltam megszoptatni és ahogy nőtt és erősebb lett egyszer csak sikerült elkapnia a cicit. Egy éves koráig szoptattam, pár hete hagytuk abba.

Őszintén szólva abban a pár hétben volt, hogy irigyeltem a tápszeres anyukákat, hogy nekik csak pár perc alatt össze kell dobni a tápit én meg szoptatok, poharazok, fejek és egy óra múlva kezdődik minden elölről. Persze ez butaság volt mert később sokkal egyszerűbb volt elővenni a cicit és bárhol megszoptatni. Szóval ezzel azt akarom csak mondani, hogy a kezdeti nehézségek ne riasszanak el!

Sok sikert a szoptatáshoz!

2010. jan. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!