Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hamarabb leszokik...

Szerintetek hamarabb leszokik egy másfél éves baba az éjszakai bőgésről, és a hisztiről, ha nem rohan hozzá a szülő azonnal?

Figyelt kérdés

Hiszen a babának figyelemhiánya van, és ha minden hiszti miatt odamegy a szülő, akkor ezt gyerekkorára megszokja, és borzalmas személyisége lesz. De ha megtanulja, hogy nem körülötte forog a világ, akkor nyugodt lesz később.

Nincs gyerekem, ez csak egy elméleti kérdés.


2014. nov. 19. 13:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

Nem ertem miert lett a 7-es valaszolo lepontozva.

En teljesen egyetertek vele. Ezert ilyenek mostanaban a gyerekek. En eros kezzel fogom a nagylanyomat, ennek ellenere rettento hisztis, de sokkal rosszabb lenne ha mindent rahagynek. Az orvosi rendeloben is sarokba allitottam amiert nem viselkedett rendesen. Engem nem erdekel mi a mai divat.

Amugy meg a gyerek sirasabol lehet tudni, hogy baja van vagy csak hiszti. Ezt az anyukak pontosan tudjak. Es nem kell mindenert kikapkodni oket, hamarabb leszoknak rola, igen.

2014. nov. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy az éjjeli sírás nem feltétlenül hiszti, és igenis meg kell nyugtatni olyankor a gyereket. Más a csokiért üvöltés meg az, amikor csak azért is az ellenkező irányba akar menni a kisgyerek és társai, és más az, amikor éjjel álmából felriadva azt sem tudja, mi van, és megnyugtatásra vágyik.

Furák amúgy a válaszok, mert sok anyukával vagyok körülvéve, különböző nevelési elvekkel, de nem ismerek senkit, akinek ha felsír éjjel a gyereke, nem nézi meg rögtön, mi baja. A megoldási módok persze különböznek, van, aki a 2 évesét is megszoptatja ilyenkor, van, aki maguk közé veszi a gyereket, és van olyan is sok, aki csak ül mellette, és a kiságyból ki nem véve várja, hogy megnyugodjon a kicsi. De olyat, aki SEMMIT

2014. nov. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

folyt:

Szóval olyat, aki az égvilágon semmit nem reagál arra, ha sír éjjel a gyereke, szerencsére nem ismerek egyáltalán.

Annak idején hozzám is bejöttek a szüleim éjjel, ha kértem, mégsem hittem ettől azt, hogy körülöttem forog a világ.

2014. nov. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Julie S ***** válasza:

Meg ha hisztirol is lenne szo, akkor is foglalkozni kell vele. A gyereket is meg kell tanitani kezelni a sajat hisztijet, marmint meg kell tanitani helyen kezelni az erzeseit, hogy ne legyen mindenbol hiszti. Ha nem veszel rola tudomast, azzal csak arra tanitod, hogy barmit tesz, a kulvilag tojik ra. Igy felnott korara szep lassan kiveszik majd belole minden motivacio.


Ejjel viszont szerintem nem hisztiznek a gyerekek. Az ejjeli sirasnak mindig van valami nyomos oka, amivel illene torodnie a szulonek.

2014. nov. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

9-es válaszoló vagyok. Egyetértek az utóbbi válaszolókkal, az éjszakai sírás általában nem hiszti, mindig oka van, de a hisztire is reagálni kell. Nem kell kikapdosni a babát az ágyból, hanem meg kell nézni mi baja van.

Sajnos erre nálunk a múlt éjszaka egy ide szóló példa volt.

Írtam a legkisebbemről, aki 16 hónapos és vígan átalussza az éjszakát már jó fél éve. Most hajnali 3-kor hallom, hogy sírdogál halkan. Vártam 1-2 percet, hátha visszaalszik, de azért felkeltem, átmentem a szobájukba, hogy megnézzem, a kiságyhoz hajolva hallom, hogy hörögve, sípolva veszi a levegőt! Azonnal ügyelet! Kiderült, kruppos roham, injekciót kapott! Mi lett volna ha nem megyek be hozzá? A másik szobából nem lehet hallani hogy veszi a levegőt, csak a sírás hallatszik át...

Kedves 7-es válaszoló, amiről te írtál szerintem nem tartozik az éjszakai sírás témakörébe. Teljesen más a nappal rendezett sírások problémaköre, hiszti vagy nem hiszti, csokiért hisztizek meg ilyesmi. Azt sem hiszem, hogy manapság a következetes nevelés helyett a mindent megengedő magatartás lenne a divat, de ilyenre mindig van példa, régen is volt és a jövőben is lesz, csak ezeket az eseteket észrevesszük a bevásárlóközpontokban, úton-útfélen, feltűnő egy cirkuszoló gyerek, de egy jólnevelt nem tűnik fel senkinek.

2014. nov. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!