Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnál a gyerekednek muszlim...

Adnál a gyerekednek muszlim eredetű nevet pl. Musztafa, Ahmed, Ali stb. ha nem vagytok muszlim vallásúak?

Figyelt kérdés

2014. nov. 19. 15:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Ha nem vagyok muszlim, akkor nem. Ahogy kínait sem adnék, vagy amerikait sem. Ő magyar gyerek, magyar neve lesz.
2014. nov. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Én mondjuk nem. Viszont azt gondolom, hogy simán adunk a gyerekeinknek héber, latin, germán, francia, görög, angol eredetű neveket annak ellenére, hogy egyik népcsoporthoz sem tartozunk.
2014. nov. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%
Muszlimot soha! Hacsak nem olyan vallású az apa, akkor úgyis megköveteli.
2014. nov. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Természetesen bármilyen nevet lehet adni! Nincs is szebb annál, hogy Rézműves Musztafa vagy Kanalas Szamanta...
2014. nov. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ez leginkább név függő lenne nálam. Lányom pl Lilien,ez se magyar név. De Musztafa nem lenne a fiam az biztos.
2014. nov. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Lakatos Grész, Orsós Ronaldó, Kalányos Friderik...
2014. nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A keresztlányom Amira lett, pedig a szülei nem muszlimok, egyszerűen tetszett nekik ez a név és nagyon jól passzol a vezetéknévhez is. Nekem ezzel nincs semmi bajom, ugyanúgy, ahogy a különféle héber-görög stb eredetű nevekkel sem.

Szerintem ha a név nem nevetséges, akkor tökmindegy, milyen eredetű, és ezerszer inkább egy Amira vagy Ali, mint egy Döníz/Brájen, vagy Gyopár/Töhötöm...

2014. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Erről Dombóvári István jutott az eszembe a showder klubból..

Eddig dzsesszika meg ilyenek voltak, most úgy fog kiabálni a gyerekeknek a kisebbség hogy : hatice, szulejmán, ibrahim azzonnal gyertek ide! :D

2014. nov. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
Erdekes, hogy az emberek nagy resze zsido nevet ad a gyerekenek (Janos, David, Daniel, Judit stb), es az teljesen elfogadott; de ha valaki arab nevet akar adni, akkor mindenki kiakad, mint a divanyrugo.
2014. nov. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem muszim és nem követelte meg, én ajánlottam fel, hogy ne magyar neve legyen. Többször is rákérdezett, hogy biztos e.

Tehát az én gyerekemnek is ilyen neve van.

2014. nov. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!