Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hos kislanyom 9-10kg kozot...

Ivettfatima kérdése:

18 hos kislanyom 9-10kg kozot ingadozik A doki szerint semi Baja 3 kg-val szuletet A ti babatok hany killo? Mien sulyal szuletet? Van valami amitol tudnam hizlalni a lanyon

Figyelt kérdés
Rendszeresen eszik mindent jobban zoldseget es csirket.
2014. nov. 21. 02:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk azt javasolta anno az orvos, hogy kicsit több olajat tegyünk az ételébe és több sajtot adjunk. Bevált. A fiam 19 hónapos, most 10,2 kg. Ő koraszülött volt, 32. hétre és 1500 grammal született. Nem töri össze a mérleget, de az orvos szerint is jó ez a súly neki.

2014. nov. 21. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20 hós kisfiam 17 kg, 3.5-el született. Mondjuk jó magas is mert 1m már. Ő a tápszertől hízott elég szépeket, sok sajtot is evett egy időben, amíg nem lett laktózérzékeny.
2014. nov. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Tudok neked roboráló kaját is írni, de nem ez a legfontosabb.

Hasonló cipőben jártunk, mint ti, kislányom 3,4 kg-mal született, 1 évesen 8,3 kg volt. A gyerekorvos szerint nem volt semmi baja. Jó darabig el is hittem, de az ösztöneim mást mondtak. 20 hónaposan és 10 kilósan kerültünk gasztroenterológuhoz, ahol kiderült, hogy nem megfelelő a felszívódása. Az egészséges gyerekekhez képest olyan harmadát, negyedét tudta felhasználni a tápanyagoknak. Éretlen bélrendszerrel született, és rájött neki a szójaallergia. A két probléma pedig erősítette egymást.

Onnantól gyógyszerekben kapta a plusz emésztőenzimet, és szójamentes diétán volt. Azonnal megindult a súlya. 2 év alatt a szójaallergiát is kinőtte, a felszívódása is rendbe jött, bár még most, 5 évesen is visszajárunk kontrollra.

A nagyobb baj az volt, hogy a 20 hónapig tartó "éhezés"az idegrendszeri érését is visszadobta, ez 2 éves kora után lett nyilvánvaló, gyakorlatilag autisztikus tüneteket produkált. 2 év intenzív TSMT torna, és a fejlesztőpedagógiai tanácsadásokon kapott játékos feladatok után elmondhatom, hogy kutya baja, súlya, értelme tökéletesen rendben van.

De ha akkor tovább hallgatok a gyerekorvosra, most ki tudja mi lenne....


Ne állítom, hogy nálatok is ez a baj, de nem véletlen az az általános szabály, hogy a gyereknek 6 hós korára dupláznia kell, 1 éves korára háromszoroznia kell a súlyát. Vannak eltérések, de ilyenkor érdemes szaglászni egy kicsit.

Tb rendelést nem ajánlom, 3 hónap a várakozás, és általában többedig alkalommal néznek felszívódást. Olyan privát gasztrós kellene, aki első vizsgálatra már bekéri a székletmintát.


Most rohannom kell, de ha kérdésed van, írj bátran!

A nagyobb baj

2014. nov. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen kis picike volt, úgy emlékszem, 8,6 kiló volt másfél évesen, kétévesen érte el a 10 kilót. Ő sem volt rossz evő, sőt, ránézésre sem volt egy vékony gyerek, inkább kisebb volt (és most is kisebb) mint a korosztálya.

Kicsit én is izgultam, de az orvos és a többi anyuka is megnyugtatott, hogy semmi baj, ő ilyen kis picike. :)

Én nem hizlalom direkt. Normálisan kell ennie, de semmi extra dolgot nem csinálunk.

2014. nov. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam 1,5 évesen kb. 13,5 kg volt, de ő 3900 grammal született, fiú és most is a nagy gyerekek közé tartozik (2,5 éves, 16 kg és 98,5 cm). Ő ráadásul nem is eszik mindent, válogat. Szerintem ez genetika.
2014. nov. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A lányom 2,5 évesen érte el a 12 kg-ot. Szeret enni, gyakorlatilag mindent. Havonta 1x megmérem, látszik a súlyán, ahogy gyarapszik, csak nem olyan látványosan, mint a bátyjánál korábban. Én nem hízlalnám, hanem változatosan táplálnám. (Ha meg nagyon aggódsz, akkor beszélj a gyerekorvossal.)
2014. nov. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18 hónaposan a lányom 11 kg volt, és 4 kgval született. Azaz pont olyan ütemben fejlődött, mint a te lányod. Most, egy évvel később 13 kg. Én őszintén kétlem, hogy hízlalnod kellene.
2014. nov. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A lányunk 9.580 gr volt 18 hónaposan és 3100 gr-al született.
2014. nov. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam 36. hétre született 3.5 kg-al. 10 hónaposan most 9100 gramm,de a két éves unokatesója sem sokkal több, 12-13 kg. Adj neki joghurtot, tejtermékeket, pici zsírt az ételébe.
2014. nov. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Lányom 3400 grammal született,ő 12 hónaposan volt 10,2kiló , 18 hónaposan 11,6 kiló. A 2 éves státuszon meg 12 kiló. És a védőnő mérése szerint 1-2 év között nőtt 16 centit,ellenben még 2 kilót sem hízott.(Hozzáteszem,szerintem rosszul lett mérve a hossza,mert 12hónaposan 82 lehetett(76-ot mértek),24 hósan meg 92-t mértek) Vékony egy szóval eléggé már,mert egy átlag 2 éves súlya van,viszont magasabb az átlagnál.

Egy barátnőm lánya 18 hónaposan még 10kiló sem volt és 79centi.Szóval eléggé kis picike. Dokijuk azt mondta nincsen semmi baja,de nekem a járása is érdekes a kicsinek,de hát ők tudják.

Ha alacsony is a kislányod,vagy ti is picik vagytok,ne aggódj.

2014. nov. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!