Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem túlzás az, ha valaki úgy...

Nem túlzás az, ha valaki úgy tesz fel képet az újszülöttjéről Facebook-ra, hogy kb. fél órája bújt ki belőle?

Figyelt kérdés

Még szegény gyerek tiszta "fehér" (nem tudom pontosan mi az rajta) elég bizarrul néz ki..

Most értem én,hogy nagyon örül neki,ez természetes de azért elég érdekes ezt látni mindjárt kezdőlapon..Miért nem lehet 1-2 napot várni vele?

Nem kérek beszólásokat,nem minősíteni akarok senkit,csak kicsit meglepett:D



2014. nov. 21. 16:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Igen, nekem is undi kicsit mikor a hót dzsuvás, véres gyerekről tesznek képet...
2014. nov. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Magzatmáznak nevezik, ez védi meg a baba bőrét a kiázástól az anyaméhben.

Nekem azt tette be a kiskaput, amikor egy olyan kép landolt a közösségi oldalon az újszülöttről, hogy látszódott a háttérben az anyuka kengyelbe akasztott lába... Ott nekem is elkerekedett a szemem egy pillanatra.

2014. nov. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Magzatmáz, ami rajta van.
2014. nov. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Nézzétek a hasznos oldalát, így legalább mindenki időben szembesül vele, hogy az újszülött csak az anyukája elfogult szemének csodálatos, valójában bűn ronda... és majd úgy 2 nap múlvára nyeri el az emberformát... de akkorra elnyeri. És nem a szülőszobán, a párja szülésénél fog kétségbe esni, mert rájön, hogy ez így természetes...
2014. nov. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

szülésznőként dologzom. és nagyon sokan egyből fotóznák ahogy felsírt.

szerintem se tartozik a fél világra a legelső percei a babának. ez csak a szülőkre, közeli rokonokra leginkább.

akik ilyen helyzetben vannak, azt tanácsolnám, hogy tudassák a világgal , hogy megszületett a baba, de ezt meg lehet tenni egy szöveges posztban is, a főbb paraméterek megadásával.

de a legtöbb nő azért szülés után elhiheted, hogy nem a facebookal van elfoglalva egyből.

2014. nov. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Még nincs gyerekem, de biztos vagyok benne, hogy én is szeretnék majd róla ilyen kis csúnyácska képet is, mert ez egy különleges emlék. DE! Ez nem a nyilvánosságra tartozik. A gyereknek is van emberi méltósága, a szülőknek meg kell ennyi intimitás, hogy egy ilyen bensőséges kép ne kerüljön közszemlére.
2014. nov. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó, nem is arról volt szó, hogy a szülő ne fotózza magának olyankor is a gyereket. Arról van szó, hogy ne rakja már ki Facebookra... A múltkor épp reggeliztem nyugisan, görgetve a facebookot, mikor beugrott egy ilyen mázas, véres baba, hát el is ment az étvágyam egyből..
2014. nov. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%
Ahogy kibújt a lanyo azonnal fotózta párom . És ő fel is rakta Facebookra . Neki csak. Közeli ismerősei a facebook ismerősei , igy csak ok láthattak. Büszke volt nagyon, egyébként kb 3 db képe van fennt abból az egyik az újszülött lánya :) amugy annyira nem undi.... Nem volt sok magzat az rajta, és vér is csak egy pici folt.
2014. nov. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint nekem szerencsém van az ismerőseimmel, mert ilyen képet senki sem posztolt.

Inkább mindenki a már becsomagolt, édesdeden alvó kisbabát rakják ki, mint a véres, ráncos, mázas, üvöltő apróságot. Persze, le lehet fényképezni, de valóban nem a nagyvilág számára való kép.

Sok mindenbe bele lehet kötni, nekem pl. az nem tetszik, hogy a 6 hetes petezsákot is fel kell tenni, meg az értelmezhetetlen uh maszatokat. Értem én, hogy örül és örüljenek mások is velük, de számomra túlzás, akár a születés utáni első pillanatok megosztása is.

2014. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem az is kiakaszt amikor minden UH képet kiraknak, plusz hogy mekkora, mi a neme, meg aztán posztoljak hogy az kismamasag kiváltság utána meg MINDEN rezdülését a gyereknek kirakják.... Ertem en hogy büszkék es szeretik de nem mindenkit érdekel hogy Pistike épp bukott vagy tusszent vagy folyik a nyala. En amúgy letiltom az üzenő falamrol es kész.
2014. nov. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!