Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan kiteszik az életüket az internetre, pl Facebookra 10-20 db képet tesznek ki 2 naponta, vagy minden órában megosszák kivel hol és mit csináltak? Magamutogatás céljából, vagy elégedetlenségből csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Konkrétan azt értem itt ezalatt, hogy elmennek kirándulni minden hónapban és arról kiteszik az összes képet, meg amiket sütnek-főznek kaját, arról is tesznek ki minden héten képet. Nem értem miért csinálják egyes nő ismerőseim ezt, mert többnyire ezt a nők csinálják, h amit főztek a párjuknak azt lefotózzák és kiteszik a netre, vagy az összes kirándulós képet felteszik, én nem csinálok ilyet. Ezek szerint én kivétel vagyok?

Vagy azért tesznek ki magukról és a párjukról annyi képet, mert ezzel azt akarják bizonygatni a külvilágnak, hogy mennyire jól meg vannak a párjával? Pedig még csak másfél éve vannak együtt, és még össze sem házadostak, de még csak nem is terveznek ilyet. Én is másfél éve vagyok együtt a párommal, de én nem csinálok olyat, hogy 2 naponta 10-20 db képet tennék ki, én nem bizonygatok semmit sem a külvilágnak, az a lényeg, hogy nekem jó legyen, kb évente teszek ki 3-4 db képet, számomra elég ennyi, no meg időt sem szánok képek feltöltésére...


26/N



2012. dec. 25. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A facebook mostanában a fantasztikus divat, aki nem követi ezt a vonalat az nem lehet menő... Szerintem kb. erre mehet ki ez az egész.
2012. dec. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értelek, és köszi. Ezek szerint csak divatból csinálják... Semmi köze ahhoz, hogy bizonygatni akarják a világnak milyen jó nekik együtt, közben meg nem is jó?
2012. dec. 25. 23:02
 3/12 Egerecske ***** válasza:
100%

Elmondom hogy itt az van h már szinte mindenki függő lett.

Tisztelet a kivételnek. De az hogy valaki minden reggel itt kívánjon jó reggelt,, ott kezdődik a függőség.

Képet meg azért töltik fel mert várják után a lájkokat.

2012. dec. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Egerecske ***** válasza:
71%
Ha megnézel egy 5 fős társaságot, tizenéveseket mikor együtt vannak, mindegyik előkapja az okostelóját azt nyomják a facebookot Mi anó régen jókat fociztunk, szabadban elfoglaltuk magunkat.
2012. dec. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen régi szép idők...Én is eggyetértek menőzés az egész akik ezeket csinálják mind beképzelt...inkább haggyuk.
2012. dec. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Nekem egy kép van kint :D

De nem csak tinik ilyen "őrültek" , tegnap Karácsonyi ebédnél szép kis család összejött, hát mit mondjak 3 an azzal voltak elfoglalva, hogy a fa előtt fényképzeték magukat és töltötték egyből fel .... ja és 30 felett :S tátva maradt a szám, hogy ilyen van ? hát van sajnos :O

2012. dec. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Szomorú, hogy ennyire függők lettek. Egyébként az én korosztályomban is 26-27 évesek is ezt csinálják, hogy szinte naponta tesznek fel képeket. Miért van szükségük annyi lájkra és megerősítésre, hogy ők milyen jól néznek ki? Nem elég az, ha a környezetükben dicsérik őket? Mért kell dícsértetni magukat facen is? Ennyire ráérősek? Ezt hogy csinálják? Felnőtt emberek...nincs más dolguk?
2012. dec. 26. 11:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is baromság annyi képet tenni, na meg egész nap fent lenni is :/ Nem értem az embereket, komolyan. Én akkor vagyok fent sokat, ha éppen beszélgetek valakivel. Semmi értelme annak az oldalnak amúgy, csak a baromságot lökik mindenhonnan. Én hányni tudnék attól, mikor látom, hogy sokan ott irkálnak egymásnak az üzenőfalon. Nem így kéne bizonyítani a szerelmüket. Sokan a facebook üzenőfalat arra is használják, hogy kiírják, mennyire szomorúak, ennek sincs értelme.
2012. dec. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Én nem ítélkezem senki felett, csinálják. De Kérdező, egyetértek Veled, szerintem ez egy kicsit valahol unalmas már. És felettébb bizonygatni akarják, hogy ők mennyire megvannak. Nézd, rengeteg párt ismerek, akik kapcsolata korántsem rózsás, de a facebookon, aki nézi a képeiket, azt venné le, hogy minden rendben. Egy fénykép erejéig minden lehet rendben és megjátszva, de a valóság kőkeményen más. Sosem zavart ez, de mostanság vettem én is észre, hogy akárhányszor felmegyek, tele van a fal ilyenekkel, pedig nincs sok ismerősöm a rendszerben. 100 valamennyi max. Én csak azt nem értem, ha annyira izgi az életük, hogy mindenről dokumentálnak, akkor miért nem írnak egy blogot? Az tökéletes lenne ilyesmire. Én a facebookra csak azért megyek fel, hogy díjmentesen megtudjam beszélni az ismerőseimmel a személyes találkozót, maximum váltok pár üzenetet azokkal, akik az ország másik végén laknak. De nem tulajdonítok akkora jelentőséget neki. Vannak, akik így élik az életüket. Nagyon sok mindent le lehet szűrni a facebook alapján is. A munkáltatók is utánad néznek, nem egy esetről hallottam már a köreimben, hogy nem vették fel az állásra a lányt, mert bulis, piás képei voltak kint. Egy az, ez mire jó? Kettő: kit érdekel, ki hogy bulizik részegeen? A kulturált képekkel semmi gond. De felesleges ez az önmarketing.


Párkapcsolatilag: oké, hogy pár képet felraknak az emberek közösen, de nem értem miért kell teleposztolni a felületet? Aztán ha ne adja Isten vége, akkor meg leszedni az összes képet, meg majd ismét máshoz írni ki, hogy SZeretlek mindennél jobban? Valahol veszít az értékéből ez így szerintem. Ne írjon ki olyat, ami nem tart örökké. Ez következetlenség szerintem.


A legszomorúbb, hogy tisztára átveszi szép lassan a személyes kapcsolatok varázsa helyett a kommunikációt ez a fosch :)


F/24

2012. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves F/24!

Köszönöm, hogy egyetértesz velem, én is egyetértek veled.

Egy kép erejéig valóban meg lehet játszani, h minden rendben, közben meg teljesen más a helyzet, na meg kitörölgetni is külön idő a megunt képeket...

2012. dec. 29. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!