Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy értessem meg vele hogy 5...

Hogy értessem meg vele hogy 5 hónapos babának nem való a bolti tej?

Figyelt kérdés
Sógornőm az 5 hónapos kisfiának teljesen elhagyta a tápszert és helyette bolti tejet ad neki. Hiába proáltam elmagyaràzni neki hogy a bolti tej nem valo egy ennyi idös babának ès hogy abban semmi tápanyag nincs, azt mondta miért adja a drága tápszert neki mikor a bolti tejtől sincs semmi baja. Meg azt mondta mit adjon neki a házi tej meg erős lenne mèg azt majd 2 hónap mulva probálja meg neki. Az összes étkezést kiváltotta már neki nagyrészt olyan főtt èteleket is kap amit ők esznek. Mióta igy eteti a kicsit alig hizott pár dkg-t! Persze a védőnőnek és az orvosnak nem mondja el hogy miket eszik a kicsi.. gondolom jól lecsesznèk érte. 3,6 kg volt mikor megszületett a kicsi mostmeg 5 és fél honaposan 5 kg! Arról nem beszèlve hogy miota igy eteti a kicsit azóta hasfájós lett. Annyira sajnálom a kisfiut!
2014. nov. 24. 08:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem biztos, h ettől nem hízott - persze nem helyes, amit csinál - az én 5 hónapos, anyatejes lányom is 2 hónap alatt 10 dkg-t hízott. Kivizsgáltuk, minden okés vele.
2014. nov. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A 8-as vagyok, én azt nem értem, hogy a védőnő és a gyerekorvos nem kérdez rá, hogy miért csak ennyit hízott a baba? Mert ez tényleg nagyon kevés. Nekem amikor eleinte keveset hízott a babám, rögtön utánajártak, hogy miért (kevés volt az anyatej, és Írt fel az orvos tápszert kiegészítésként). Szóval ebbe simán belenyugszanak?? Ezért méri a védőnő havonta meg a babákat, hogy ellenőrizze, hogy megfelelően fejlődnek-e, tehát a védőnőnek eleve látnia kellene, hogy valami nem stimmel.
2014. nov. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Sógornőm mesèlte hogy most megjegyezte a gyerekorvos hogy a születèsi súlyához kicsi a kisfiu. Àllitolag azt mondta az orvos ha a következő státusz vizsgálatra is kicsi lesz a sulya elküldik kivizsgàlàsra!

Persze sogornőm teljesen felháborodott hogy hülye az orvos.

2014. nov. 24. 09:34
 14/21 anonim ***** válasza:
Barátnőm mindkét gyereke 1 évesen 7 kg volt. 3 kgval születtek. Ők ilyenek. A nagyot küldtek mindenféle kivizsgálásra és minden eredmény jó lett. A kicsit már nem is küldték sehová. azt mondták genetika. Most 6 és 12 éves teljesen átlagos gyerekek
2014. nov. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
14-es, ok, biztosan vannak ilyen gyerekek, de amit leírtál, az a kulcs, hogy őket KIVIZSGÁLTÁK ÉS NEM TALÁLTAK SEMMIT. Gondolom etetve is megfelelően voltak. Itt nem erről van szó, hanem arról, hogy nem a korának megfelelően táplálja a babát az anyuka, és még le is tagadja az orvos előtt, és a baba emiatt nem fejlődik megfelelően. Ez nagy különbség!
2014. nov. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
29%

14 Vagyok

Egyik gyerek sem fogadta el a tápszert. Mindkettő 4 hónapos kora óta tejet kapott. A nagyobbik kecsketejet a kisebbik házi tehéntejet.

2014. nov. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

14 Vagyok

Egyik gyerek sem fogadta el a tápszert. Mindkettő 4 hónapos kora óta tejet kapott. A nagyobbik kecsketejet a kisebbik házi tehéntejet.

Volt egy tápszeres doboz a konyhában dísznek, ha jött a védőnő, akkor azt mutatta , hogy olyat esznek.

2014. nov. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Tehát anyuka szerint rendben van, hogy hasfájós lett a csaknem fél éves gyereke, holott normál esetben kb. fele ennyi idős korára elmúlt volna a hasfájása. Kérdezd meg tőle, miért tartja ezt rendben lévőnek, ill. hozd fel az itteni válaszokat (főleg azt, hogy régen nem ilyen tejet ittak a gyerekek). Ha netán érzékeny is a tejre, az sok esetben nem most fog tüneteket okozni, hanem később, neadjisten durva tejcukor- vagy tejfehérje-érzékenység formájában. A cöliákiáról nem is beszélek, hiszen mint mondod, már rég mindent eszik, tehát glutént is. Nem értek egyes szülőket, mennek a fejük után, aztán meg szívják a fogukat, és akkor is a doki lesz a hibás.
2014. nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
52%
Most ne csesszetek le, de amikor én születtem, a '80-as években még a rendszerváltás előtt, sehol nem volt vidéken, falun tápszer, de szerintem máshol sem. Édesanyámnak 2 hónapos koromban elment a teje és anyatejet ritkán kapott. Akkor még ugye volt ez a tejtestvérség, így ha a szomszéd nőnek maradt elég teje, akkor adott anyukának is, azt ittam, de sajnos ez ugye nagyon kevés volt, ezért anyukám tejet adott nekem, mégpedig bolti tejet, mert tehenünk sem volt. Felesbe adta, vagyis vízzel hígította. 4 hónapos koromtól pedig kezdte a hozzátáplálást és fél évesen már mindent ettem pépesítve, 8 hónapos koromra kijött pár fogam, így már körülbelül azt ettem,amit a többiek. Vajas kenyeret is párizsival például. Nem lett tőle semmi bajom. Semmire nem vagyok allergiást, tejre és lisztre sem. Szerintetek évezredeken keresztül a kisbabákat mivel etették, ha nem volt anyatej? Természetesen állatok tejével. Kecsketej nagyon gyakori volt. A kérdező ismerőse ettől függetlenül felelőtlen, mert, ha tényleg nem fejlődik jól a gyerek és sokat fáj a hasa, érdemes lenne orvoshoz vinni a babát és megfogadni a tanácsokat. Amúgy a gyerek súlyát nem tudja letagadni. Majd viszi szépen a 6 hónapos státuszra és ott kiderül. Ha látják, hogy nem fejlődik jól a gyerek, úgy is el fogják zavarni speciális orvoshoz, nem fogják annyiban hagyni a dolgot.
2014. nov. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem tudsz tenni semmit. Én úgy vagyok vele, hogy mindenki azt csinál amit akar. Én mondjuk biztosan nem adnék az 5 hónapos gyereknek bolti tejet. Nem nekik való. :) A többiekbe meg tojok bele, csak nekem ne ajánlgassák.
2014. nov. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!