Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha felnyomja magát négykézlábr...

Ha felnyomja magát négykézlábra és úgy hintáztatja magát, mivel tudnám segíteni, hogy elkezdjen mászni?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy nincs meg a váltott kéz/láb használat, kúszni is úgy kúszik, hogy két kézzel húzza magát előre. Ez meg ugye mászásnál nem fog menni. Konduktor a talicskázás mutatta, de annál nagyon ordít, esetleg nektek vannak praktikáitok? (9 hónapos kislány)

2014. nov. 25. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De miért kellene segíteni? Rá fog érezni, hogy váltott kéz-lábmozgással gyorsabban halad. Engedd, hogy a saját tempójában tapasztalja ki a mozgásformákat!
2014. nov. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd inkább, hogy saját maga kezdjen el mászni, ahogy neki jó. Majd rájön, hogy egyszerre két kézzel nem lehet.
2014. nov. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rakj köré játékokat, amikért egy picit menni kell, hogy meg legyen a motiváció és majd elindul, ha már a hintázás megvan, akkor meglesz az a lendület.

Hanyatt fekve tudod tornáztatni a kezét meg a lábát, amivel a váltott mozgást tudod neki mutatni. Tehát egyik keze fel a másik le, közben énekeltek és váltogatod a karját. Aztán a lábát szintén, énekeled, hogy sétálunk, sétálunk és nyújtod, hajlítod váltva a lábait.

2014. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is hagyd nyugodtan rá fog jönni hogy kell. Az én lányom kb egyik napról a másikra tanult meg mászni. Egyik nap még csak állt négykézláb néha nem is hintázott két napra rá meg csak mászva közlekedik. Egyébként ő sem szabályosan kúszott, amióta tud mászni azóta csinálja a kúszást szabályosan, addig ő is két kézzel húzta magát.
2014. nov. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én lányom egy hónapig "kutyázott" amit leírtál és utána mászott.Nyugi el fog indulni nem kell siettetni.Visszasírod még h egy helyben maradt
2014. nov. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk kb. jó 2-3 hónap telt el a négykézláb hintázás és a mászás elkezdése között (10 hónaposan kezdett el mászni, ezzel egy időben kezdett el kapaszkodva menni és ekkor tudott egyedül, megtámasztás nélkül ülni). Siettetni nem szabad, hagyd a saját tempójában fejlődni. Előző hozzászólókkal egyetértve még valóban vissza fogod sírni ezt az időt, amikor egy helyben van és nem kell utána szaladni :)
2014. nov. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az én kislányom is lassan egy hónapja csinálja, azt hittem, hogy már túl régóta nem fejlődik, de ezek szerint a többi baba se sieti el :) Akkor tornázunk ahogy eddig és várok. :)
2014. nov. 25. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!