Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek? Fejleszteni...

Mi a véleményetek? Fejleszteni és tanítani kell a babát, vagy hagyni hogy fejlődjön a maga módján és tempójában?

Figyelt kérdés
Kifejtem kicsit mire gondolok. Csomó olyan kérdést látok, hogy "hogyan fejlesszem a babámat", "tanítsam-e angolul", stb. Szerintetek ez szükséges? Vagy elég ha természetesen amellett, hogy sokat beszélünk hozzá, éneklünk neki, játszunk vele, azt is hagyjuk hogy csak magának nézegesse, kézbe vegye a játékait, próbálgassa magát? Melyik a jobb "módszer"?
2014. nov. 25. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem mindkét módszerre szükség van: egy babával rengeteget kell foglalkozni, óriási felelősség, hogy egy kis élet alakulása függ a mi hozzáállásunktól, szval nagyon komolyan kell venni azt, hogy egy ilyen pici kis emberke a kezdetektől tőlünk tanul, tehát folyamatos értelmi, érzelmi táplálékot kell nyújtanunk Neki. Ugyanakkor hagyni kell természetesen önállóan is játszani, hiszen akkor dolgozza fel magában a tanultakat, szerez tapasztalatokat a világról, tehát az önálló játékidő is nagyon fontos.

Sajnos, azt látom /legalábbis itt a fórumon nagyon sok ilyen jellegű kérdést/kommentet lehet olvasni/, hogy a szülők hajlamosak átesni a ló túloldalára, és azt hangoztatni /óriási meggyőződéssel/, hogy nem kell a gyerekkel foglalkozni, hagyni kell önállóan felfedezni a világot. Ez csak részben van így. Az ilyen típusú anyukák a könnyebbik végénél ragadják meg a témát. Az önálló játékidő nem jelentheti azt, hogy egész nap csinálom, mint egy megszállott, az otthoni dolgaimat, a gyerek meg elszöszöl magában. Az ilyen hozzáállás mérhetetlenül dühít.

2014. nov. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én tudatosan nem fejlesztettem és szerintem elég okos kis 2 éves. Persze rengeteget beszéltem hozzá mindig,de nem olvasok neki pl,mert nem érdekli. Énekelni nem szoktam,max néha dalolok,de jobb ha azt nem hallja ,mert szörnyű a hangom :D
2014. nov. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten nem fejlesztgettem. Játszott, amivel kedve volt, ha velem, akkor velem, ha egyedül, akkor hagytam, foglalja csak el magát. Beszéltem hozzá sokat, énekeltem is időnként, de nem voltak "foglalkozások". Most 2,5 éves, ügyes, nagyon okos nagyfiú, aki mondatokban, többnyire helyesen ragozva beszél, énekel, a korának teljesen megfelelően fejlődik.
2014. nov. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy szeritnem nem kell fejlesztgetni, hogy most direktbe leülünk, és azért is majd formabedobózunk. Ugyanakkor meg kell neki mutatni és elmagyarázni dolgokat, hiszen minden új. Teljesen magától azért nem fog mindenre rájönni. Mindig azzal foglalkozom, ami előkerül. Ha hozza a labdát, akkor dobjuk vagy rúgjuk, hogy lássa, mit lehet vele csinálni, de ha nem érdekli tovább, nem erőltetem.

Nyelvre pedig csak akkor tanítanám, ha anyanyelvként beszélem azt a nyelvet, egyébként nem.

2014. nov. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!