Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2. /többedik gyerkőcöt kis...

2. /többedik gyerkőcöt kis korkülönbséggel mennyire van időd fejleszteni?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam 10 hónapos, a nagyobbik gyermekem pedig 27 hónapos. Most olvasgattam a Kismamablogon, hogy ilyenkor már utasításokat (Add ide, hozd ide) meg kell(ene) értenie. Az enyémen még nem látom, hogy ez menne neki. Pápázott már, de mostanában nem. Igazából nem tudok vele annyit foglalkozni, mint a naggyal anno (amikor még ugye egyedül volt), és ez borzasztóan bánt. Úgy érzem, hogy csak sodródom a napokkal, és abban bízom, hogy azért a kicsire sok minden ragad a nagytól. Pl. már most megy, mozgásfejlődése nagyon gyors volt.

Még az sem jön össze, hogy az "Anya, taníts engem" c. könyvből legalább a napi "feladatokat" megcsináljam vele.

Ha leülünk ketten könyvet nézegetni, az tetszik neki, de még nem utánoz állathangokat, tornyot nem épít. Vagy az később kell??? Segítsetek... Másnál hogy van?


2013. dec. 11. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell fejleszteni a gyerekeket, pláne nem olyan görcsösen, kötelező módon, ahogy te gondolod.

Ha semmit nem tanítgatnál a gyereknek, akkor is utánzással gyönyörűen megtanulna mindent.

2013. dec. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem gondolom görcsösen, kötelező módon. Csak a nagyobbikkal sokat foglalkoztam játékos módon, rengeteget nézegettünk csak úgy könyveket, sokat beszélgettem egy-egy oldalról. Most viszont már nincs erre időm és lehetőségem, csak ha a nagyobbik alszik, és a kicsi esetleg hamarabb ébred.

Arra gondoltam én is, hogy az utánzás elég??? Más hogyan és mikor foglalkozik külön-külön a gyerekekkel?

2013. dec. 11. 14:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Az utánzás elég, a gyerek eleve motivált arra, hogy fejlődjön.

Egyébként Vida Ági szerintem néha túl sokat vár el a babáktól. Kisfiam 5 hónapos, a gyerekorvos és a védőnő tökéletesen elégedett a tudományaival, de kb. a felét tudja annak, amit szerinte az öthónaposok tudnak.

2013. dec. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem pont 17 hónap van a gyerekeim közt. És valóban meg kéne ezeket értenie. Ennyi idősen már mehet a kérem-tessék is, meg a köszönöm. Meg ugye a könyvben rámutat erre-arra, amit kérdezel tőle.

Valóban kevesebb idő jut ilyenkor a kicsire, de próbáld azt, hogy abba vonod be, amit a nagyobbikkal is csinálsz. És gondolj mindig arra, hogy igen, a nagyobbikra több időd jutott ennyi idősen, de a kicsinek van egy testvére, amivel ezerszer többet nyert a nagynál! És ugye a nagy tesó mindig szuper húzóerő, a kicsi mindig utánozni akarja. Ha nem tudja a kicsi azokat a feladatokat, amiket az "Anya taníts engem" szerint kellene, abból még semmi gond nincs, és ne is foglalkozz vele. Nekem is megvan a könyv, de irtó ritkán nézek bele, és egyáltalán nem aszerint nevelem a gyerekeket, hanem 100%-ban ösztönből, mégis kenterbe vágják fejlettségben, tudásban az ismerős gyerekeket.


Ne parázz semmin, csak hallgass az ösztöneidre!!!!!! Minden rendben van és lesz!!

2013. dec. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!