Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5-6 hónapos babával kell...

5-6 hónapos babával kell folyamatosan játszani, foglalkozni?

Figyelt kérdés

5 hónapos babám mostanában sokszor úgy el van az ágyon. Forgolódik, tornázik, matat a játékaival, hol csendben, hol magyaráz közben.

Ilyenkor ti odaültök hozzá játszani, mondókázni? Vagy inkább hagyjam. Mert néha olyan lelkifurdalásom van, hogy épp nem csinálok ilyenkor semmit, de őt meg egyedül hagyom. Vagy örüljek, hogy eljátszik kicsit?



2014. nov. 28. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell folyamatosan a fenekében lenni.
2014. nov. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Neki is kell egy kis "magánélet" :), pl. sok dolgot pont így tanulnak meg a babák, hogy egyedül "kísérleteznek", forgolódnak. Szóval kell mind a kettő, a mondókázás, és a közös játék is, de ilyen is, hogy egyedül elvan kicsit.
2014. nov. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 9 hónapos és mióta tud játszani ő köszöni szépen nagyon jól elvan egyedül. Eleinte nagyob zavart de màsrészt jó mert mindent el tudok végezni mellette.
2014. nov. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A legjobban abból tanul, ha saját maga tapasztal. Én hagynám nyugodtan, amíg kedve van, ha nem érzi jól magát úgyis szól. Esetleg néha kapcsolhatsz neki halk zenét mellé, azt is szeretik a babák.

Ha lelkiismeretfurdalásod van, próbálj arra gondolni,hogy te teremtetted meg neki ezt a tökéletes környezetet sok munkával(tiszta, sok érdekes, szeretettel válogatott játék, megfelelő hőmérséklet, teli pocak stb...), amiben ilyen jól érzi magát:)

2014. nov. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Orulj neki! :)

Nekem kijutott mindket "fajtabol". Az elso lanyom folyamatosan sirt majd hisztizett, barmit is csinaltam vele. Most 4 eves es most sem tud jatszani egyedul, nem is erdeklik a jatekai csak hogy a fenekunkben legyen.

Viszont a kisebb lanyom 4 honapos, o tokeletesen elvan egyedul akar orakat is. Volt hogy azt hittem mar almos, bevittem a szobajaba a kisagyba. Meg se szolalt csak kb 2 ora mulva. Beneztem hozza, es azt latom, hogy nezegeti a kis jatekot az agya felett es hozza "szolt" valamit az o kis nyelven :D Eloszor nekem is buntudatom volt, de ugy gondolom csak jelzi ha tul sokat hagyom egyedul.

Ne aggodj a gyerekek tudjak mi kell nekik. Napi 2 orat jatszol vele, ebben a korban boven eleg :)

2014. nov. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek :)
2014. nov. 30. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!