Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám folyamatosan...

3 hetes babám folyamatosan sikítva sír, mióta kijöttünk a kórházból. Elkapatom?

Figyelt kérdés

Csak addig hagyja abba, amíg eszik, meg utána míg tart a kajakóma. Ha felveszem, magamhoz ölelem, akkor az esetek 80%-ban el tudom altatni, de van, hogy egy-két órát sétálok vele és így alszik a következő szopiig. Az apukája szerint később nagyon nehezen tudjuk majd kezelni, mert le kellene tenni az ágyába és úgy altatni. Mindig azzal kezdem, de aztán megsajnálom, hogy visít. Ráadásul hasfájós, sokszor méterekről hallom, hogy zuborog a gyomra, csavarja a szél a beleit. Ilyenkor is felveszem és próbálok segíteni, hogy büfizzen, vagy pukizzon.

A baj, hogy napi 1-2 órát alszom kb 6 darabban, ami miatt 2-szer elapadt a tejem is. (Aztán párom vállalt 1 éjszakát míg én alhattam, csak etetni keltem fel és vissza is jött a tejem)

Amúgy szépen hízik, nő, nagyon erős baba.

De most is a mellkasomon alszik...

Szerintetek hagynom kéne üvölteni amikor nem látok különösebb okot a sírásra? Akik ugyanígy mindig felvettétek a babát, később bírtatok vele?

Most tervezek hordozókendőt venni, mert így ugyanúgy érzi majd a közelségem, de így szabad marad a kezem.


2014. szept. 4. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az "elkapatom" kifejezésről inkább nem is mondok semmit. :) A hordozókendő nagyon jó ötlet, minél előbb vedd meg és ne ad fel az első 10 sikertelen próbálkozástól, mert nem könnyű.

3 van, nem tudtam/akartam volna sírni hagyni egyiket sem. Köszönik szépen, önálló, magabiztos, nem a szoknyámon ülő típusú gyerekek. Örülök, hogy sosem kellett csalódniuk bennem. Legalábbis ami a válaszkészséget illeti. a többi majd kiderül. :)

2014. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A hordozókendő jó ötlet, viszont a hasfájást kezelni kellene. Vannak erre nagyon jó szerek és akkor talán tudna aludni is a kicsid.
2014. szept. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából nagyon jól esik a pozitív megerősítés. A rokonságtól, meg ismerősöktől mást se hallok, minthogy elrontom a nevelést, meg hagynom kéne sírni. Pedig szegény így is sír eleget. Én pedig csak szeretném, hogy érezze, hogy nincs egyedül, meg próbálok segíteni mikor fáj a pocakja. (Néha annyit és olyan keservesen bömböl, hogy én is sírok, amiért nem tudok segíteni neki.)
2014. szept. 4. 14:35
 4/18 A kérdező kommentje:

Először Espumisant kapott, meg Gastrotuss babyt. Aztán váltottunk Infacolra, attól picit jobb lett, de a Gastrotuss nem volt jó. Aztán elkezdtük a Biogaiat, ezzel sokkal jobb. 2 napja kap Mecsek Baby teát is. Emellett én tej- és tojásmentes diétát tartok, a puffasztó kajákat is kerülöm természetesen.

Nlha vannak jobb napjai és vannak rosszabbak. Többet nem nagyon tudunk már tenni, minthogy várjuk, hogy nagyobb legyen és kinője a hasfájást.

2014. szept. 4. 14:40
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nagyon buták a rokonaid. Egy 3 hetes babát nem lehet elkapatni. Kíváncsi lennék ha az ő gyerekük lenne akkor is hagynák-e sírni. Tuti nem. Nálunk ugyanez volt, zuborgott a pocakja, megkínlódott minden pukiért. Nálunk a Colief csepp vált be. Kb. 2 hónapos koráig csak rajtam aludt el nagy nehezen. Most lassan 5 hónapos, és csak a kiságyában hajlandó aludni. Ennyit az elkapatásról :-) A hasfájásra adj neki valamit mindenképp, ezenkívül pedig türelem, türelem és türelem :-) Kitartás, elmúlik!
2014. szept. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az én babám is hasfájós volt, az első három hónapban folyton kézben volt, ringattam, nappal rajtam aludt, csak éjjel tettem le. Egy ilyen pici babát nem lehet elkényeztetni, kell neki a közelséged, ne hagyd most magára, ne foglalkoz a rokonokkal. Nálunk kb. 3-4 hónapos kora között elmúlt a hasfájás, azóta van egy folyton mosolygó boldog pici lányom :) Most 6,5 hónapos, szeret kézben lenni (melyik baba nem) de teljesen jól eljátszik a szőnyegen is, nincs egész nap kézben.

Szélcsövet esetleg próbáltátok? Infacol mellett nekünk az sokat segített, csak úgy jöttek a pukik és látszott a kis arcán a megkönnyebbülés utána.

2014. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi is mindent kipróbáltunk, de nem igazán segített, csak az idő. Ma már 5 éves, nem lett "elkapatva". Ne hagyd sírni!
2014. szept. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. A colief csepp lesz a következő, ha nem rendeződik a helyzet.

A szélcső néha használ, néha nem. Eleinte naponta többször is csöveztem a babát, de utoljára úgy láttam, hogy nem segített, sőt keservesen feszítette magát és összehúzta a popsiját. Azóta nem használtuk.

2014. szept. 4. 15:01
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ebben szerintem minden anyuka egyetért, hogy NE HAGYD SÍRNI és ebben a korban még NEM KAPATOD EL! A sikítozó sírása bizony fájdalomra és rossz közérzetre utal, nem ok nélkül sírnak a babák. Az anyai közelség megnyugtatja, biztonságérzetet nyújt neki. A hasfájást próbáld kezelni, pocaktorna, masszírozás, te igyál nyugtató teát pl. citromfű tea. Ahogy nő, erősödik, a hasfájás csökkenni fog, egyre nyugodtabb lesz, na akkor kell majd próbálkozni a kiságyban elalvással, csak szép fokozatosan, és majd kialakul, nem fog ő sem örökké a nyakadban lógni. A hordozókendő jó ötlet,meg ha a párod is átvállal néha egy kis hordozást, hogy többet pihenhess.

Jó esetben úgy lesz nálatok is, mint velünk volt, csak nekem nem az első, hanem a 4. gyermekem volt ilyen hasfájós. Gyakorlatilag ölben hurcolásztam egész nap, mert ha letettem visított. Nem értettem, hol rontottam el, mert a testvéreivel nem volt ilyen gond, sőt.

De anyai ösztöneimben bízva- és a "jótanácsokkal" ellentétben, nem hagytam sírni, vettem én is hordozókendőt otthon is azzal mászkáltam mint egy zombi alig aludtam, de olyan 6 hetes kora körül egyszer véletlenül elaludt a mi ágyunkon, na attól kezdve egyre többször sikerült letenni az ágyra, ott mindig elaludt, utána lassan próbálkoztam a kisággyal is, és olyan 3 hónapos korára olyan jó baba lett, elmúlt a hasfájás, nyugodt volt, magától aludt el, és nem lett elkapatva, nem kell ölben hurcolászni. Most 1 éves, amióta járni kezdett, már csak akkor bújik hozzám ha álmos, amúgy egész nap csak megy-megy, de ha álmos csak leteszem a kiságyba és már alszik is. Persze ehhez hosszú út vezet és türelem kitartás, de szerintem ti is így szépen ki fogtok alakulni, csak hallgass az anyai ösztöneidre meg a kisbabád jelzéseire, és minden rendben lesz!

2014. szept. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A Gastrotuss Baby nem hasfájásra van hanem bukásra. És refluxos babáknak. Próbáld ki a Coliefet.
2014. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!