Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 10 hónaposan abba kell...

Ha 10 hónaposan abba kell hagynom a szoptatást, mivel pótolhatom babámnak a tejalapú tápanyagot még 2 hónapig?

Figyelt kérdés
Tápszert nem fogadja el. Eszik joghurtot, túrót, sajtot, de nem olyan nagy mennyiségben. Sajnos a tejpépeket sen szereti.
2014. júl. 31. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem tejfehérje allergiás, nulla tejterméket eszik, 5 éves lesz, makk egészséges. Nem "kell" pótolni, egyébként meg azt írod, kap tejterméket, tehát minden ok. De konzultálhatsz gyerekorvossal is, lehet adni kalcium pótlást is, ha ő jónak látja, majd felírja.


Off: miért "kell" abba hagynod?

Ezt csak azért kérdezem, mert ha gyógyszer szedés esetleg műtéted van, akkor azért érdemes konzultálni egy szopis tanácsadóval, nagyon sok esetben meg lehet találni a megfelelő gyógyszer alternatívát, ami mellett nem kell abba hagyni, csak a szakorvosok hajlamosak egyből rávágni, hogy el kell választani a babát, mert nekik így az egyszerűbb... (Voltam ilyen cipőben, azért tudom, kijártam a módját, és tudtam szoptatni tovább) Ha más az ok, akkor persze elnézést

2014. júl. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha napi egy joghurtot megeszik , az elég.

Készítheted neki habarva a főzeléket.

Gyümölcsbe keverj túrót

2014. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem csecsemő már, hogy akkora tragédia lenne a szoptatás abbahagyása
2014. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, napi 1joghurt, meg kis túró gyümölccsel akkor talán elég. Sajtot főzelékekbe teszem. Igen, egészségügyi oka van, folyamatosan vérzek, ezért hormonális fogamzásgátlót kell szednem, hogy beállítsa a vérzést.
2014. júl. 31. 22:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátlókkal nincs tapasztalatom, de úgy tudom, létezik olyan fajta, amit szoptatás alatt is felírnak.

Viszont én biztos hogy konzultálnék még legalább egy nőgyógyásszal. Hiszen csak van oka a vérzésednek.

Az, hogy felír egy foggátlót, csak tüneti kezelés, de az okot nem szünteti meg, vagy nem biztos.

Na bocsánat, nem beleszólni akarok, csak érdemes jobban körüljárni ezeket a dolgokat, és szembenézni a drasztikus elválasztás következményeivel is, mint a baba, mind a mama szempontjából.

2014. aug. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, jelenleg olyat szedek, amit lehet szoptatás alatt is. Csak ennek ugye kicsi a hormontartalma, még megpróbálom húzni egy kicsit a dolgot, de ha nem marad abba a vérzés(most volt pár nap, hogy csak pecsételgettem) muszáj lesz elkezdenem szedni.
2014. aug. 1. 13:48
 7/7 anonim válasza:
Mivel eszik joghurtot, túrót, sajtot, nem kell pótolnod. De sokaknak beválik a junior tejital. Érdemes baba-kakaóval feldobni és aztán a kakaó mennyiségét csökkenteni fokozatosan.
2014. okt. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!