Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg naponta fotókat...

Tényleg naponta fotókat kellene posztolgatni a babáról?

Figyelt kérdés

Gyermektelenként lábrázást kaptam attól, hogy némelyik ismerősöm napi 20-30 képet kitett a babáról, tkp "jobbról balra fordítja a fejét 15 képen dokumentálva".

Amikor megszületett a gyerekünk, akkor készítettem egy mappát egy fájlmegosztó szerveren, nagyszülők kaptak jogosultságot. Oda töltöm fel tonnányi mennyiségben a képeket. Őket valóban érdekli, illetve ha nem, akkor nem nyitják meg (de, érdekli őket :)).


FB-ra a születése után tettem fel egy képet, azóta 2-3 havonta egyszer 4-5 kiválogatott képet felteszek, ennyi.

Most megint raktam fel ötöt. A férjem jött haza, hogy a munkatársai tkp leb..ták, hogy hogyhogy nincs fent naponta kép róla.


Közeli barátok úgyis jönnek látogatni, ők látják, szűk család válogathat a zárt körű mappában a több ezer fotóból. Mindenki más meg ha kér, akkor szívesen küldök képet, de nem gondolom, hogy a tág ismeretségi köröm arcába kellene tolnom a babát napi szinten.

Legalábbis engem más gyereke nem köt le napi dömpingben, néhány havonta jó fotót látni a fejlődésükről, de naponta én se lennék kíváncsi rá.

Ezért lepett meg a férjem kollégáinak a reakciója.


2014. dec. 1. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40 képünk van fent, 14 hónapos :) oszd el! :) EGyetértek, hogy jobb a mérték :)
2014. dec. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én két-három havonta szoktam egyet feltenni + ezen felül az ünnepekről (szülinap, karácsony). Nekem is van olyan ismerősöm, aki minden nap tesz fel képet a babájáról (mondjuk nem 40 darabot), de engem ez nem zavar.
2014. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

És gondoljunk arra, mi lesz a jövő! Legnagyobb gyerekem már 12 éves, rajta van a FB-on, külön kérte, hogy anya nehogy rakj fel rólam képet, a kisebb koriakat is letöröltette velem.

Én sem viszem túlzásba, 2-3 havonta néhány kép, nyilvánosba inkább csak ami valami miatt érdekes, nem hétköznapi, a legkisebbem most 15 hós, követelik az ismerősök az újabb képeket, mert az külön kategória a kisbabaképek nézegetése, van aki nagyon rá van ám kattanva a képnézegetésre is meg a felrakásra is.

Engem nem zavar, csak gondoljanak arra, hogy pár év múlva mit fog hozzá szólni a csemete. Mert lesz majd véleménye.

2014. dec. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ugyanezt gondolom én is, nálam is aktuális a téma (40+3 hkm vagyok). Rengeteg kismama vesz mostanában körbe az élethelyzet miatt, és valami mérhetetlen mennyiségű fotót osztanak meg a FB-on. Nekem ez furcsa, és nem is fogok így tenni. Ahogy mondod, lesz egy privát mappa, akit tényleg annyira érdekel, annak adok jogosultságot.

Ettől függetlenül tudom, hogy ezer képet fogok róla készíteni, mert egyébként is fotómániás vagyok, de tiszteletben tartom azt, hogy ami nekem fontos és érdekes (hogy hogy fejlődik szinte napról-napra, cukin mosolyog, vagy grimaszol, édesen áll a haja, vagy lebiggyen a szája), az nem biztos, hogy a száz ismerősömnek is ugyanilyen érdekfeszítő. Ők velem örülnek (majd), hogy megszültem, egészséges, oké, nyugtázták, de nem hiszem, hogy igényelnék a napi (több) képmegosztást. Hát, akit meg tényleg annyira érdekel, az meg jelezheti az igényét, és kap hozzáférést a mappához. :)

De pl. mikor volt az esküvőnk, többeknek az volt az első reakciója: "Dehát nem is volt kép a Facebookon." Bmeg, attól lenne hivatalos? Azt hittem, az aláírástól.

2014. dec. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem. Mondjuk 2 hetente teszek fel 1-et a gyerekeimről, de próbálok még ritkábban.

Van ismerős, aki naponta többet tesz fel, minden nap, több közös szelfit is.

2014. dec. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is panaszkodtak már ismerősök emiatt. Csak azért, mert kedd van vagy csütörtök, nem teszek fel képet. Ha felült, felállt, stb. akkor egyet-egyet, mert jólesik megosztani az örömöt, és mert csodaszépnek látom. De nem hiszem, hogy vele kellene teleraknom az fb-t. Többszáz kép készül róla amúgy, családi körben dropbox-ban küldök nagyszülőknek, nagynéninek, de fb-re csak egy-egy kerül. Azok is korlátozva, csak ismerősök láthatják, és az fb-ismerőseim száma 80 alatt van.
2014. dec. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mindenki maga dönt erről. Én sem tartom normálisnak a napi szinten több fotót, de Ő tudja. Mondjuk nekem eddig csak olyan ismerősöm volt, aki naponta egyet tett fel, de nem zavart nem tiltottam, végülis Ő így büszke a gyerekre. Olyat viszont tiltottam, aki nem a gyerekéről, (nincs is neki), hanem saját magáról hat db selfi egymás után, szinte ugyanazok csak a másikon kicsit másképp néz. Na ay ilyenektől behányok, de nincs harag, tiltás és nem látom ay idióta posztjait. Szerintem sem tartozik mondjuk 500 ismerősre az, ha xy napi szinten 5 darab képet tesz ki a gyerekéről, de akit nem érdekel, az tiltja a posztjait. Ennyi.
2014. dec. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én pár naponta, hetente teszek fel képeket, 2,5 hónapos. Az oka: hogy a család nagy része messze lakik, és nálunk is a munkatársak és barátok is kérték,h küldjek folyamatosan képet, így leegyszerűsítettem,h FB-re rakok fel pár képet. Ha vkit zavar akkor töröljön az ismerősei közül. Egyébként utálom az FB-t :) De a 3megás képeket oda volt a legegyszerűbb feltenni, mint folyamatosan küldözgetni
2014. dec. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ugyan így csinàlom mint te :-)

Pedig fotós vagyok :-)

2014. dec. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Pár naponta/hetente bőven elég feltenni fotókat, mondom ezt úgy, hogy én szívesen nézegetem az ismerőseim gyerekeiről a fotókat a facebookon, és várom, hogy mikor tesznek fel újakat. Mindenki annyit tesz fel a sajátjáról, amennyit szeretne, mi a férjemmel nem vagyunk nagy facebookosok, mi is a saját külön filemegosztót használjuk, és elküldjük a linkjét azoknak, akiknek meg akarjuk mutatni.
2014. dec. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!