Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbséggel 2 gyerek....

Kis korkülönbséggel 2 gyerek. Hogy bírtad?

Figyelt kérdés
Van egy kisfiam, februárban érkezik az öccse. a nagylegény pont 2 éves lesz akkor. néha elfog az aggodalom, hogy fogom majd bírni, hogy boldogulok majd? a férjem 12 órázik, szóval hétköznap túl sok segítségre nem számíthatok tőle. Minden rokonunk vidéken él. Máskor viszont alig várom már, hogy megszülessen. Minden vélemény és tapasztalat érdekel. Köszönöm előre is!

2014. dec. 3. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nehéz. Volt már egy ilyen kérdés,arra is válaszoltam, link: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb.. itt még nagyon kétségbe voltam esve, nagyon nehéz volt. A kicsi még most is sokszor hasfájós, általában éjszaka szenved tőle. Fogzik, már a 2.foga jön, egész éjjel nem aludtunk, most végre alszik. Felváltva alszanak, a kicsi egyszer délelőtt és egyszer délután 3 körül, a nagy csak ebéd után, így nincs pihi, max ha eljátszanak kicsit önállóan, de az az idő általában nem elég semmire. Udvarra akkor megyünk amikor a kicsi alszik, ő még elvan a babakocsiban. Mindent meg tudok oldani egyedül, csak az esti altatást nem. Pár hónapja úgy oldottam meg hogy amíg a nagyot altattam, a kicsi szopizott, így csendben volt, ez már nem megy, nagyon hamar végez, utána hangoskodik, sajnos az esti altatás nálunk 2 emberes, de minden mást meg tudok oldani egyedül, és egyre könnyebb!!! Most a kicsi 7 hónapos, a nagy 1 hónap múlva lesz 2,5 éves. Hamarosan tudnak együtt játszani, a kisebbik már mocorog szépen, és érdeklik a játékok, csak még mindent megrág.De már a nagyobbik is sokszor odamegy hozzá, ad neki játékot, vagy bohóckodik neki. Alakulunk.
2014. dec. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia. Hasonló cipőbe jártam mint te annyi külömbéggel hogy még van egy 12 éves lányom is és a férjem nem 12-be dolgozik hanem 24 órába. Igen csak nehéz volt az elején szinte semmit nemtudtam csinálni. A 2 évesembe enne volt a féltékenység a kicsit sokáig nemtudtam szoptatni igy tápszeres lett tél volt sétálni 2 gyerekkel nem nagyon mertem mert a kicsi nem fogadott szót féltem hogy leszalad az útra. aztán könnyebb lett mikor elkezdett mászni a babám de ugy elszaladt az idő hogy most volt 1 éves 9 hónaposan elindult nagyon jó baba a 3 évesem most kezte az ovit. Párom nem sokat tudott segíteni a bevásárlást együtt csináltuk mindig ugy vásároltam hogy ne keljen 2 gyerekkel mennem boltba. Más segítségem nem volt.
2014. dec. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Két év az nem is olyan kevés. nálunk 16 hónap van, semmi segítség nem volt, én férjem is sokat dolgozik. Remekül megoldottam mindent. szerintem a napirend kialakítása fontos, és akkor tudod h mikor mi jön. nálunk azóta a 3. is megérkezett a nagyok után 3 évvel :).


Úgy oldottam meg h pl este, mikor aludtak , akkor főztem másnapra. amikor szoptattam, akkor a szobába becsuktam velünk a nagyobbat is, oda volt készítve játék, amikkel csak akkor játszott. a kicsi délelőtti és késő délutáni alvásakor(ekkor kint aludt az udvaron) a naggyal is kint játszottunk. ebéd utáni alváskor mindkét gyerek aludt.

Azért vannak előttem olyan vicces képek, h a kicsit egyik kezembe szoptatom, a másik kezemmel meg kirakózok a naggyal vagy épp etetem a nagyot.

Kitartás!!! Nem lesz gond!!

2014. dec. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok, a kisebbik már 8 hónapos, csak korrigáltan 7. A bevásárlást elég könnyen megoldom, a Tesco házhoz is szállít elés sok helyre, behozzák a cuccot az előszobába, és nálunk olcsóbb a szállítási díj (300-400 Ft) mint a benzin/buszjegy a Tescoig. És cipekedni sem kell, nem beszélve arról hogy nem hisztizik 2 gyerek a bolt közepén. Érdemes kipróbálni.
2014. dec. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, az éjszakákat úgy oldottam meg, h mindenki aludjon, h a kicsi velem aludt.

Mindenben a kicsi igazodott hozzánk. lehet emiatt sem lett féltékenység. szóval amikor csak lehetett a kicsit leraktam, ahol épp szeretett és a naggyal játszottam. ami még jó lehet, h a kórházból a kicsi hozzon ajándékot a nagynak.

Egyébként engem is nagyon sokan ijesztgettek, h "jaj mi lesz veled " meg "egyik kint sír, másik bent sír..." hát én egyáltalán nem emlékszem ilyenekre. nekem volt testvérkocsim, azzal mentünk mindenhova. amikor a kicsi 15 hós lett, akkor lett kerékpár-utánfutóm, aztán azzal mentünk mindenhova.

2014. dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor készítem magam lelkileg jobban :) most picit ellustultam, úgy érzem. a kisfiam délelőtt bölcsibe van, hogy tudjak pihenni, mert bizonyos okok indokolják a fekvést. szóval napközben is többször elalszom picit, plusz éjszaka is végig alszom, mivel a kisfiam 12 órát simán alszik éjjel. ezután keserves lesz a sok kelés, de édes teher lesz, úgy érzem. (kivétel amikor nem :D )

bevásárlással nem lesz gond. a férjem fog elmenni a naggyal, autó van, auchan 10 percre.

2014. dec. 3. 10:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem ikreim születtek, amikor nagy nem volt egész 2 éves. Azt hiszem a 3. válaszoló írta, hogy vannak vicces képek a fejében, hát a kezdeti káoszról nekem is mindig az ugrik be, hogy egyik kicsit szoptatom, a másik a pihenőszékben és tartom a cumisüveget, a nagynak a másik kezemmel adagolom az ebédet, mert 7 hétig voltam kórházban, kicsit lázadt mikor hazajöttünk és nem igazán akart nélkkülem semmit csinálni. De hogy a kérdésesre is válaszoljak, megfogod oldani csak ne agyalj előre, majd ha meg lesz a pici , akkor majd minden jönni fog magától. Szerintem a legfontosabb, hogy legyen ugyan napirend, de ne legyünk görcsösek. A férjem 2 napot volt itthon velünk és reggeltől késő estig dolgozik. Sokszor el voltam úszva a vasalással és nem mindgi volt rend, de mindennap főztem és volt mindig tiszta ruha.
2014. dec. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

19 hónapos volt a kisfiam amikor született a kislányunk. Most a kislány 7 hetes, még eléggé friss a dolog. :)

Nem tudom szavakkal elmondani, hogy mennyire féltem az egésztől. A legrosszabbra számítottam, hogy majd a nagy halál féltékeny lesz és megfogja ölni a hugát, hogy a kislány is majd olyan rossz alvó lesz mint a kisfiam és extra hasfájós. Hogy nem tudom majd összehozni a napjukat, kész káosz lesz minden. Mi lesz ha egyszerre lesznek éhesek, vagy egyszerre sírnak stb... Én szinte bele betegedtem terhesség végén a félelembe...

Tudod mi lett? A kislány egy áldott jó baba, egész nap aludt az elején, 5-6 órákat is egyhuzamba, majd evett, nézett 5 percig majd újra aludt. Éjszaka 1szer kelt, majd újra aludt. A kisfiam imádja a hugát, nem féltékeny egyáltalán, 2 pofont leszámítva semmi rossz indulat nincs benne a huga felé (a 2 pofont is csak az első héten kapta a kislány, sajnos nem tudtam kivédeni). Eleinte nagyon távol tartottam őket egymástól mert a kisfiam rettenetesen izgága, érdeklődő, nagyon akarta ölelgetni is stb... 3-4 hetes volt a kislány amikor már nem kellett annyira féltenem őt a kisfiúnktól. A déli alvásukat összehoztam így van 1-2 óra pihenőm nekem is.

A kicsivel annyi csak a baj, hogy este hasfájós így 10-11 előtt nem nagyon alszik el, de utána végig alussza az éjszakát.

Ami necces az a reggel. Egyszerre kelnek pedig a lakás két külön végén vannak külön szobában. Reggel mind a kettő éhes, tele a pelus, a nagyobbik ráadásul sokszor át is ázik reggelre, viszont a kislány jobban üvölt hogy éhes... Na az az 1 óra eléggé kemény reggelente, mert ide-oda csapongok és próbálom kielégíteni az igényeket, de ha túl vagyunk a reggelin és az átöltözéseken akkor tök nyugi van. A nagy 80%-ban nagyon szépen elfoglalja magát, a kicsi is nyugodt és elvan fél-1 órát is a pihenő székben.

Számíts a legrosszabbra (nekem ezt ajánlották és így is tettem) és majd meglátod hogy nem is lesz olyan vészes. Nekem a kisfiammal igazán nehéz dolgom volt (rossz evő, rossz alvó, nagyon csíntalan stb...) mindig is, így eléggé meg vagyok edződve, lehet hogy ezért is bírom ilyen jól.

Ettől függetlenül vannak kemény napok amikor már sírva várom haza a férjemet 5kor, de összességében minden okés. :)

Ne aggódj, menni fog neked is.

2014. dec. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!