Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiunkat anyatejjel táplálom...

Kisfiunkat anyatejjel táplálom. Kb.4 napja apró pattanás szerű kiütések jöttek ki az arcán, és egyre szaporodik, különösen a szemhéján a fülikéjén és a szem alatti arc részen. A védőnő szerint erős a tejem. Ez mit jelent és mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
2008. aug. 16. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismét egy "okos" védőnő... Erős tej... Á, nem is értem, mit tanítanak nekik a főiskolán. Nem tudom hány hetes-hónapos a babád, de nagyon úgy tűnik hogy tejkiütése van, ami nem az erős (?) tejtől, hanem a szervezetéből ürülő női hormonoktól alakul ki. Idővel eltűnik, nem kell vele semmit csinálni, maximum kenegetheted anyatejjel, az sokat segít. Viccen kívül! Mondjuk nálunk a koszmó kezdődött így. Látta is a védőnő, vagy telefonon beszéltetek?
2008. aug. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is voltak ilyenek az arcán tényleg a nőihormonoktól van ami belekerül az anyatejbe ,a mi védőnőnk okosabb volt mert ő mondta ezt meg hogy magától elmúlik
2008. aug. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van, ez tejkiütés, de csak a neve ez, mert nem a tejtől van, hanem, ahogy előttem is írták, a szervezetéből most ürülnek az anyai hormonok. Magától elmúlik, nem kell vele semmit csinálni. Teljesen természetes folyamat. (Ha az én védőnőm ilyet mondott volna, onnantől kezdve megpróbáltam volna minden kijelentésének utánanézni, mert ki tudja, mi mindent mondd még, amiről már rég kiderült, hogy nem úgy van...)
2008. aug. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattak és hitelesebbnek tünnek mint a még gyermektelen-tapasztalatlan védőnő válasza. Remélem hamarosan múlnak majd a kiütések, mert még csak 3 hetesek vagyunk és őrült büszkén mutogatjuk szívünk csücskét. A tanácsokat megfogadom a kezelést illetően.
2008. aug. 16. 18:02
 5/6 anonim válasza:

A kiütések két okból lehetnek. Az elsődleges ok a női hormonok ürülése az anyatejjel, a másodlagos ok pedig a tejfehérje. Ez utóbbi sokkal ritkább, és nem feltétlenül korlátozódik csak az arcra. Erre szokták azt mondani, hogy "erős a tej" (bár én hallottam már az anyai hormonos tejre is hogy erős jelzővel illették..), tenni ellene annyit tud az anya, hogy nem fogyaszt tejtermékeket.

De ahogy leírtad, esetedben hormonnak tűnik a dolog.Nyugi majd elmúlik, az én egy hónaposom is serdül :D

A védőnő pedig nem mondott hülyeséget, csak nem magyarázta el, mit is jelent az "erős" szó ebben a viszonylatban.

2009. szept. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia az én kisfiam 6 hetes ő a 4. babám nekemmind ilyen volt és folyamatosan ilyen az arca 2 oka lehet a hormonok meg a táplálkozás ne egyél zsíros tejtermékeket pl.sajt,túró stb.tejet is az 1.5-öst nem jó még az olajos magvak meg hasonló szóval ami finom nem lehet enni
2010. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!