Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig szoptathatom még a 10...

Meddig szoptathatom még a 10 hónapos babámat?

Figyelt kérdés
úgy néz ki, hogy úton van a kistestvér.meddig tudom még szoptatni a fiamat, illetve hogy álljunk át szopiról tejre? mennyi tejet adhatok neki egyszerre és mennyire felvizezve?

2014. dec. 4. 10:50
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és bocsánat a felháborodásért! igazad van. butaságokat kérdezek és mondok és olvasok is
2014. dec. 4. 11:21
 12/28 anonim ***** válasza:

10-es vagyok megint.

Én a fiamnak másfél éves korától adtam tejet, de boltit. Pici mennyiségekkel kezdtem és fokozatosan szoktattam hozzá.

A házit talán próbáld először 2/3 tej + 1/3 vízzel higítani, aztán mindig egy picivel kevesebb vizet hozzáadni egész addig, míg nem tiszta tejet iszik. Szerintem nem lesz gond. Mert még terhes vagy, szopizhat, aztán már lesz olyan idős, hogy ihatja.:)

2014. dec. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
köszi szépen !
2014. dec. 4. 11:29
 14/28 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt két okból nem tanácsolt szoptatni. Egy:ha még olyan kicsi az első,hogy szopizik,akkor valószínűleg az anya szervezete sem töltődött vissza vitaminnal és ásványi anyaggal a terhesség és a szülés óta,plusz ezt a szoptatás még ronthatja is. Erre rájön egy újabb terhesség. A hiány nem feltétlenül mutatkozik meg egyértelmű testi tünetekkel és/vagy azt az újabb terhesség elnyomhatja vagy amiatt félreértelmezhető. Nemhiába tanácsolják a szülés és az újabb fogantatás között a legalább 2-2,5 évet. Persze ezt már nem olyan egyszerű betartanni,mivel az ember nem gép,hogy programozni lehessen.

KEttő:szoptatáskor méhösszehúzódást generáló hormon termelődik. Ennek a hatása a szülés utáni első időszakban érződik leginkább,mikor szoptatáskor begörcsöl a méh. Ez idővel elmúlik,de attól még megvan,hogy az anya nem érzi esetleg már pár hónap múlva. Az újabb terhesség során az amúgy is ingerlékenyebbé vált méh a szoptatás során produkálhat erős bár alattomosan nem érezhető összehúzódásokat,amiknek az embrió vagy magzat látja kárát. Van,akinél ez okoz problémát,van,akinél nem.

Remélem ezt most már nem kioktató hangnemben írtam.Bár ettől még lehet butaság,ugye? :)

2014. dec. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Ez csak a mai modern baromság, hogy nem ihat a gyerek tehéntejet. Ezelőtt még 20 éve is mi volt? Ha egy nőnek nem volt elegendő teje, akkor elsőnek felestejet adott a gyereknek, majd nem sokkal később már normál tejet, sőt boltit is, pedig a szocializmusban sem volt jobb minőségű a tej, mint napjainkban. Én is 3 hónapos korom óta iszom. Nem lett bajom tőle, nem vagyok allergiás. A tesóim, férjem is kapott, mégsem lettek betegek. Sőt...Manapság pont azért van annyi allergiás gyerek, mert a szülők már mindentől óvják őket. Én inkább azt mondom, sokkal nagyobb arra az esély, hogy amiatt lesz valaki allergiás mondjuk a tejfehérjére, mert még 1.5-2 évesen is adja a szülő a gyereknek a műanyag tápszert, mondván a tehéntej az rosszabb. Egy éves kora körül illik megkóstoltatni a tehéntejet a gyerekkel, szépen és fokozatosan, hogy a szervezete is hozzászokjon. A fiam következő hónapban tölti az egy évet és mi december vége, január eleje felé kezdjük adni a bocitejet neki és lassan leszokunk a tápról. Aki pedig azt írta, hogy az ember ilyen hülye, hogy más állat tejét igya, attól kérdezném, hogy a ragadozó állatok akkor mit tesznek? Egy tehenet egy farkas úgy ahogy van, megeszik. A tejét is megissza, ha hozzáfér, mint ahogy a macska is. Ha más állat más húsát megeszi, sőt a tejét is megissza, akkor mi bajod van azzal, hogy az ember, aki fogazata alapján is mindenevő, ugyanezt teszi? A tej iszonyat fontos calcium forrás, a mindennapi egészséges táplálkozás része, amitől megvonni egy fejlődésben levő kisgyereket, igen csak ostobaság. Ha valakinek nem tetszik a bolti tej, vegyen házitejet és forralja fel. Így biztosan tudja, mit ad a gyereknek.
2014. dec. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
14es én nem mondtam h butaságot írsz csak arra kértelek h a tej miatt ne támadjál le rögtön
2014. dec. 4. 11:46
 17/28 anonim ***** válasza:

Azért megnéznék egy réten legelésző tehenet vagy birkát,amint épp egy farkas vagy róka nyugodtan szopizik a tőgyéből:D. Hát ez jó!


Amúgy egy árva szót sem írtam a tépszerről. De az első hozzászóló írta,hogy azért már darabos kaját is eszik egy ekkora gyerek,szóval nem az a kérdés,hogy tej vagy tápszer.


De ahhoz tartom magam,hogy a növényi tejekben ugyan annyi,ha nem több!-mivel nem higítják mesterségesen-a Ca,mint a hormonkezelt gyári tehén tejében. A házi tehén az más valamennyire-itt is a higiéniára tértem ki.


Soha nem ittam tejet,még tejes kaját is csak elvétve-még a tej szagát is utálom,csak ezért nem-mégis a rengeteg balesetem ellenére sosem tört el a csontom,vagy tört ki a fogam,pedig más már az intenzíven lett volna. Más ismerőseim,akikkel vedeltették a tejet a 70-es,80-as,90-es években és azóta is isszák-hát,nem cserélnék velük. Nem mondom,hogy csak és kizárólag ez van a háttárben,de furcsa. Csak növényi tejet fogyasztunk és a laborjaim is mindig tökéletesek. Nagyon sok régi nézet van,ami viszont ma már megmosolyogtató és bizonytottan rossz,vagy legalábbis nem jó.

2014. dec. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
pont ezért vagy ellene a tehéntejnek mert nem szereted.ha te is fogyasztanád, más lenne a vélemenyed
2014. dec. 4. 12:07
 19/28 anonim ***** válasza:

Már annyira belesulykolták a kismamákba, hogy a tehéntej ilyen meg olyan rossz a gyereknek, sőt már nem is 1 éves kor felett ajánlott adni, hanem 3 éves kor felett! Az eszem megáll.

De tényleg nem gondolunk bele abba, hogy a szüleink, nagyszüleink is a tehéntejen nőttek fel, olyan közhelynek hangzik és "régimódinak", de nem így van? Esetleg ismertek olyat, aki agyilag fogyatékos vagy fizikailag beteg azért, mert tehéntejet ivott babakorában táp helyett?

Gondolkozzunk már kicsit el..

Ez természetesen nem a kérdezőnek szól.

Ez a nagy tehéntej-ellenesség egy nagy letukmálás a tejről, hogy szoptassunk minél többet vagy vegyük tápot. Ennyi.

2014. dec. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
teljes mértékben igazat adok az utolsó hozzászólónak.régen a nagyszüleink tejen és avas szalonnán éltek, és hosszú életűek voltak. most meg ez a sok biocucc, és az átlag életkor 50-60 év
2014. dec. 4. 12:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!