Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig szoptathatom még a 10...

Meddig szoptathatom még a 10 hónapos babámat?

Figyelt kérdés
úgy néz ki, hogy úton van a kistestvér.meddig tudom még szoptatni a fiamat, illetve hogy álljunk át szopiról tejre? mennyi tejet adhatok neki egyszerre és mennyire felvizezve?

2014. dec. 4. 10:50
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Azért mert nektek nem lett bajotok a tehén tejtől, még nem biztos, hogy senkinek sem lehet. Én is kaptam, házi tejet a húgaim is, háromból ketten allergiásak vagyunk a tejcukorra. Egyébként régen nem a tehén tej volt az első amit adtak hanem más szoptató anyák teje (tejtestvérek) 30-40 éve meg már letezett tápszer. Én magamból kiindulva inkább várok a tej bevezetésével. Arról meg kedves kérdező hogy meddig szoptathatsz szerintem kérdezd meg az orvosodat. Minden terhesség más, lehet valaki végig szoptatott és semmi baja nem lett a babának, míg nálad lehet nem így lesz. Én biztos szépen fokozatosan szoktatnám le, így nem fogja azt érezni hogy "a kis tesó elveszi tőle a cicit". Én a helyedbe nem tehén tejjel kezdeném hanem tejitallal vagy tápszerrel. De az én vagyok. Az én kislányom egyébként tápszeres és köszöni szépen jól van, beteg sem volt még.
2014. dec. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Akkor adjad csak neki a tejet, de ne csodálkozz, ha rosszul lesz tőle! Hasmenés, puffadás, hasfájás, stb. Aztán meg lehet egy életre elcs.szed a gyereked emésztését, vagy allergiát váltasz ki nála.


Egy év előtt NEM adunk tejet, sem boltit, sem házit, mert NEM TUDJA MEGEMÉSZTENI!

2014. dec. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
ÉRTETTEM!!!! jobb lett volna fel se tenni a kérdést, csak vita van belőle egész nap!
2014. dec. 4. 16:37
 24/28 anonim ***** válasza:
Pár éve még azt hangoztatták mindenhol, hogy ne adjunk lisztes ételt, kenyeret a gyereknek 1 éves kor alatt, mert allergiát okoz. Most kutatások kiderítették, hogy nyugodtan el lehet kezdeni a lisztes ételeket egy éves kor alatt, sőt ajánlott is, mert így csökken a gluténérzékenység kockázata. A védőnőm és a gyerekorvos is ezt mondta. A tejtestvérség szép dolog volt, nekem is van tejtestvérem, de anyukám nem mindig jutott anyatejhez és akkoriban még tápszer sem volt. Adta a tehéntejet, és érdekes, még ezelőtt 20-30 évvel is sokkal kevesebb tejcukorérzékeny volt, mint napjainkban. Beismerted, hogy utálod a tejet, ezért nem is adnál a gyerekeknek, de attól, hogy még te nem szereted, más igen és nem mindenki tud hozzájutni kókusztejhez például. Itt a kisközértben elég hülyének is nézne engem az Ildi nénje, ha ilyet kérnék tőle.
2014. dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Nem azért vagok tej-ellenes,mert nem szeretem! A húst sem szeretem,mégsem mondom,hogy rossz. PEdig még az állatokat is sajnálom...
2014. dec. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Ha a hús nem rossz az embernek, akkor a tej miért lenne az? Ugyanaz az állati eredetű fehérje. Semmi különbség nincs. Ha paranoiás valaki, akkor a húsban is találhat mindenféle oda nem való cuccost, mert ugye ki tudja, mivel etetik az állatokat.
2014. dec. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

az a baj hogy sokan nem is azért jönnek fel az oldalra hogy a kérdésre válaszoljonak, hanem h kioktassák a kérdezőt, kötekedjenek stb.

köszönöm mindenkinek aki a kérdésemre válaszolt és aki támadás helyett tanácsot adott!

Egyébként ma voltam orvosnál, és azt mondta h nem ajánlott terhessen szoptatni, úgyhogy kezdjem el az elválasztást!

2014. dec. 5. 11:00
 28/28 anonim ***** válasza:
Ez így van. Ha jó az orvosod bízz meg benne és ne az itteni idegen emberekre hallgass. Persze jó elolvasni más véleményét is,de vannak emberek akik szentül megvannak győződve az igazukról és nem véleményt írnak hanem kioktatnak. De ezekkel nem kell foglalkozni. Boldog babavárást!
2014. dec. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!