Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki volt hasonló helyzetben,...

Aki volt hasonló helyzetben, írna pár szót (távol a gyerektől)?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy a kisfiam (21 hónapos) anyósommal elutazik a dédiékhez 10 napra. A dédi nagyon idős, nem tud utazni, és már készül a legrosszabra..  ezért szeretné látni a kis dédunokáját. Mi a férjemmel nem tudunk menni, mert mindketten dolgozunk. Most szombaton indulnak, és mi 24-én csatlakozunk. Azon rágódom, hogy vajon nem sok ez az idő egymás nélkül? Anyósommal jól elvan, ettől nem félek. Inkább hogy neki mint kisgyereknek nem sok-e ez az anyja nélkül..? Nem fog elfelejteni?   valaki volt már hasonló helyzetben?
2014. dec. 9. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Ennyi időre nem adnám oda a gyereket. Menjenek később, azt követő szombaton. Ha nem megoldható annyi időre nem engedném semmiképpen. Akkor megismerné a dédit 24-én.
2014. dec. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog elfelejteni. Azt te tudod mennyire anyás mostanság. Én 3,5 éves fiam most lett anyás, nem tudnám otthagyni ennyi időre, de tavaly ilyenkor simán lehetett volt. Mondjuk, hogy pont a karácsony készülődést töltitek külön az fura általában, mert sokszor ilyen sütnek díszitenek az emberek,mondjuk mi nem pl, De nekem most nehéz lenne nélküle.
2014. dec. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kisebb volt amikor az apját nem látta egy hétig. Amikor újból találkoztak nagyon örült neki, megismerte.

Pedig ugye apával kevesebb időt tölt, mint velem.

Szóval ne aggódj, téged jobban meg fog viselni, mint őt:)

Lehet ez az utolsó dolog amit tehettek a dédiért, semmiképp se mond le, ha az anyósod megbízható, rendes nő.

2014. dec. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ott is lesz karácsonyi készülődés, nem fog lemaradni semmiről.. Sajnos egyikünk sem tud már szabit kivenni, ezért megyünk utánuk ilyen későn. Van bennem természetesen egy kis aggodalom, de tudom, hogy anyósommal jól elvan. Meganyósom húgának a lányának is van egy 8 hónapos kislánya, lesz gyerek társaság.. Csak olyan fura lesz ennyi ideig nem látni..
2014. dec. 9. 13:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

biztos nem fog elfelejteni 10 nap alatt, ne hülyéskedj, nem 21 napos :D


sőt, szerintem már a 3. nap anyabajos lesz. ez nagyon sok ennyi idősen.

ha úgyis dolgoztok, gondolom a hétvégétek szabad, akkor miért nem hétfőn indulnak? mindjárt csak 1 hét lesz a 10 napból és 2 szabadnapot tölthetnétek együtt mielőtt elmegy ennyi időre.

2014. dec. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3éves volt a középső fiam, és 15hónapos a kisebbik, mikor munka miatt külföldre mentünk férjemmel 10napra, a legnagyobb gyereket elvittük magunkkal. Anyukámnál voltak a gyerekek, és bár nyilván nagyon hiányoztak nekünk, mi is nekik, de nagyon jól érezték magukat. Anyukámmal sokat beszélgettek, hogy anyáék most dolgoznak, de majd hoznak ajándékot minden nap megbeszélték hányat kell aludni, mig jövünk. Összességében napi pár percre eszükbe jutottunk, ekkor beszélgettek arról, hogy hol vagyunk mit csinálunk- ettől megnyugodtak és jól elvoltak. Semmi gond nem volt velük.

Nem felejtettek el, nagy volt az öröm mindenki részéről mikor újra találkoztunk! :)

2014. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, Kedves 6-os! Pont ilyen tapasztalatokra voltam kíváncsi... mert más, amikor tapasztalat hiányában mondják meg, hogy mit kellene tennem, és más, amikor valakinek tapasztalata van, és úgy mond valamit...
2014. dec. 9. 14:06
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 18 hónapos volt a legnagyobb lányom, mikor a középső született. Még a szülés előtt pár nappal átvittük anyukámékhoz, és aznap jött haza, amikor mi is a kórházból. Nagyon jól érezte magát, nem felejtett el, és nem volt olyan helyzet, amit anya ne tudott volna kezelni. Kicsit több, mint egy hetet voltunk távol egymástól, és nem volt semmi baj. Amikor újra találkoztunk, meglátott, és akkor volt egy kis sírás, de nem tartott sokáig.

Ne izgulj, nem lesz gond, főleg, ha jól elvan a mamával.

2014. dec. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A.fiam 8 hónapos korában visszamentem dolgozni. Többször volt már, hogy hétfőtől péntekig továbbképzés miatt nem láttam, mert én Budapesten voltam, ő otthon a férjemmel. Nem felejtett el egyszer sem, és nem látom rajta, hogy lelkibeteg lenne. Ha anyukáddal máskor is tölt sok időt együtt, nem lesz gond. A fiunk egy éves múlt, amikor elmentem a férjemmel kettesben egy hosszú hétvégére, nagyszülők vigyáztak rá, akkor sem volt baj. Te ismered a gyerekedet, a mi fiunk mindenkivel jól elvan, akit ismer, nem okoz neki problémát. Tudom, ez hosszabb idő, de gyorsan el fog rohanni. Elfelejteni nem fog titeket, az biztos.
2014. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!