Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mond minden orvos mást?...

Miért mond minden orvos mást? Voltatok hasonló helyzetben? Mekkora gond ez?

Figyelt kérdés

Babám oxigénhiánnyal született, hozzáteszem ez is a dokim hibájából történt... Ellenőrzés képen mennünk kellett a neurológiára ahol a neurológus azt mondta kicsit feszes, mert ökölben volt a keze és hason fekve nem tette le a fejét, de testszerte saját reflexei vannak. Kaptunk beutalót dévényes tornára ahol 2 alkalom után azt mondta a tornász, hogy ő nem lát rajta problémát már de azért néha vigyem el ellenőrzés képen. Közben kerestem fel egy másik dévényest is aki házhoz jár hozzá, az meg azt mondta hogy nagyon feszes...

Gondoltam ne csak dévényes lássa, elvittem egy korai fejlesztő központba ahol konduktor vizsgálta, de ő azt mondta semmit nem lát rajta, majd fél év múlva menjünk azért vissza.

Ma egy másik neurológushoz kellett menjünk az ingyen torna miatt, ma megint megijesztettek. Ma azt mondta a neurológus, hogy izomtónus belövellése van és test szerte izomtónus-eloszlási zavara, valamint hogy az újszülött kori reflexei még kiválthatók...

Szerintetek? Már nem tudom mit higgyek? egyik pillanatban azt érzem egy egészséges, ügyes babám van, a másikban meg rettegek hogy baja lesz...


Leírom amiket amiket csinál, kíváncsi vagyok más babájánál is vannak-e ezek (4 hónapos):


- hason fekve kiemeli magát, hátáról a hasára fordul

- hason fekve emelgeti a fenekét, 1x már kitámasztott a lábával

- játékokért nyúl, egyik kézből a másikba átveszi

- nyálbuborékokat fúj, "motorozik" a szájával

- "beszélni" nem beszélget hanem kiabál, vagy "nyekereg"

- Ritkán ökölben van a keze, leginkább ha felvesszük akkor de akkor sem mindig. Ilyenkor már lazán van ökölben, nem szorít rá.

- Pelenkázásnál szorítja össze a lábait, feszíti le a lábait mintha nem akarná, hogy pelenkázzuk.

- A lábujjaival van hogy még "kapaszkodik".


Hirtelen ennyi jut eszembe, de írok még ha eszembe jut. Szerintetek? Miért mond mindenki mást? Mennyire "normálisak" ezek a dolgok?


2014. nov. 6. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem 4,5 hónapos a babám, elvileg teljesen egészséges és kb. ugyan ezeket csinálja. Szóval nagy gond szerintem nem lehet, persze nem vagyok szakember.
2014. nov. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy írok, mint ex-Dévényes anyuka! :)

Az én fiam feszes lett, szintén átmeneti oxigénhiány miatt. Igaz, nála nem volt kétséges. Egy évig Dévényeztünk!


Ő hason utált, nem tudta igazán letenni a fejét, vagyis csak az egyik oldalra. A feszes nyakizom nem engedte. Ezáltal ugye szépen "tartotta" a fejét, de ezt, mint kiderült nem magától csinálta.

Forogni viszonylag normális időben kezdett, 6 hónapos korára meg volt mindkét irány. Fogni is időben, kezdett, nyúlni is a tárgyakért stb. Utána viszont átment hipotónba (lazába). Ilyen előfordul! Na onnantól kezdve kezdett kicsit lemaradni mozgásban. 11 hónaposan kezdett mászni, igaz utána egy héttel fel is állt, viszont 16 és fél hónaposan indult csak el.

Én azt tudom javasolni neked,hogy ha teheted, vidd el egy pár Dévényes kezelésre. Ártani nem ártasz vele, sőt. Ahol felmerül az oxigénhiány lehetősége, szerintem semmiképpen nem árt!

2014. nov. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem mennyi idős most a fiad? Írod, hogy ex- Dévényes akkor gondolom már nincs szüksége a tornára. Rendeződött nála minden? Félek eléggé, első perctől kezdve jár hozzá Dévényes de nem tudom mennyire hatásos,mert kb végig neveti az egészet.:(.
2014. nov. 6. 13:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Most lesz 3 éves! Talán annyi "maradvány" lett az egésznek,hogy labilisabb, egyensúlyérzéke nem igazán jó. De arra most TSMT tornát csinálunk! Az azért jobb, mert játékos feladatok vannak, és csak 6 hetente kell menni új feladatsorért. És már javul!

Ezen kívül semmi! Hamarabb beszélt majdnem, mint járt! :) Hatalmas szókincse van, iszonyat memóriája, 2 évesen 15-20 mondókát elmondott kívülről. Tehát szellemileg semmi nem maradt hátra szerencsére.

2014. nov. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az jó,ha nevet. Az elején az én fiam is "élvezte", aztán amikor már nagyobb lett, nem tetszett neki,hogy 50 percen keresztül nem úgy mozoghat,ahogy akar. Onnantól kezdve végigüvöltötte az egészet. Na azt már nagyon nehezen bírtam lelkileg!
2014. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!