Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális a védőnő részéről?...

Ez normális a védőnő részéről? Többi lent

Figyelt kérdés
6 hónaposan elvittem dokihoz oltásra, ott azt mondta a védőnő hogy majd csak 1 éves korában kell vinnem legközelebb oltásra, és majd meglátogat minket..Na most kb. annyira látogat azóta,mint én őt, tehát semennnyire, és 10 nap múlva már 9 hónapos a fiam. B*szik ránk, nem jön, hogy tanácsokat adjon, hogy nézze, ellenőrizze, minden rendben van-e a babával. Ez normális,hogy nem jár?
2014. dec. 9. 13:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Persze, én azt elhiszem hogy sok családja van, meg sok dolga, de akkor ne mondja, hogy nyugi,majd megyek havonta, hanem mondta volna, hogy figyelj, sok picibabám lesz majd, úgyhogy hívj ha bármi kérdés van, de ne számíts rá, hogy menni fogok. De oké, akkor látom, máshol is van ilyen, köszi a válaszokat!
2014. dec. 9. 14:05
 12/19 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk úgy van, hogy tanácsadáson ő is ott van meg az orvos is. Én havonta egyszer elvittem 1 éves koráig, az orvos is mondta, hogy szereti ha havonta megnézheti a gyerekeket 1 éves korig.

Szerintem vidd el nyugodtan te, legalább nem kell azon stresszelned, hogy jajj jön a védőnő és 3 napja nem volt a por letörölve....

Engem megnyugtatott hogy havonta ránéz valaki. Megmérték meg amúgyis kellett iratni popsikrémet illetve a baba is élvezte, hogy a váróban más gyerekekkel találkozik.

2014. dec. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
24%

6 hetes kor után már csak akkor jön ha szükséges.

Úgyis havonta kell vinni tanácsadásra, úh felesleges ebben a korban már hetente a védőnő.

Ha ellenőriztetni akarod, h minden oké-e a babával, akkor hívd fel a védőnőt , h menjen ki, vagy kérj időpontot tanácsadásra.

De ne háborogj, 6 hetes kor felett nem dolga kimenni hozzátok.

Nekünk most van a 2. babánk, úh van 2 gondozási tervünk is, mindegyikben ez az infó van.

2014. dec. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Sztem ez nem normális. Hozzánk 1 hónapig hetente jött. Azóta meg minden hónapban egyszer. Most a december marad ki az ünnepek meg tovább oktatják őket, szabik miatt. Mondjuk nálunk minden hónapban vinni lehet a babát az orvoshoz szeret ránézni havonta, úgyh én viszem így nem aggódom h jaj fél éve senki sem látta hanem minden hónapban közlik h rendesen fejlődik.
2014. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
13-as , nem háborgok, feltettem egy kérdést, és ha elolvasod, a legtöbben azt írtál, hogy nem normális, és elvileg úgy van, hogy 1 éves koráig havonta kéne jönnie.
2014. dec. 9. 14:33
 16/19 anonim ***** válasza:
Hozzánk is jött havonta, 2-szer! Mindhárom gyerekemnél. Plusz mi minden páros szerdán mentünk tanácsadásra. Nem, nem azért mert nélküle megállt volna a világ, hanem ez a dolga, ez volt a dolgunk.
2014. dec. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Bp 14 ker és Pécs 6 hét után igény szerint.

Nekem mondjuk most nincs igényem a 2. babánál, de ha lenne simán szólnék.

Te próbáltál vele beszélni? Vagy anno egyszer megígérte, h megy és azóta csönd van?

2014. dec. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nekem a második gyereknél abszolút nincs igényem rá. Egy éves státuszra vittem aztán legközelebb fél év múlva kell. Oltást doki adja. Ha kinom van telefonon elerem, de nem szokott😊 Engem speciel zavar a védőnői rendszer. Szerintem fél éves kor után csak azokat kellene nyaggatni akik igénylik plusz problémás családok
2014. dec. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem normális!, főleg a 6. hónap környékén, amikor kezditek a hozzátáplálást és kellenének az infók, hogy mit, mikor és hogyan! Ellenőriznie szerintem nem kell a babát, mert, ha gondod van úgyis szólsz neki, vagy beszélsz a gyerekorvossal! Egyébként súlymérésre akár havonta is elviheted a tanácsadásra, meg kell csinálnia! Egyébként a miénk is ilyen és még el is hinném, hogy sokfelé kell lennie, mert sok a gyerek, ha nem velem történt volna meg a következő: tanácsadás szerdán délután 13 órától 15 óráig! 13 óra 15 perckor ballagunk a tanácsadásra, a védőnő jön velünk szembe kocsival (a szomszéd faluba jár maszekolni), kimosolyog az kocsiablakból és közli: az orvos ott van! Aha, de a gyerekorvos nem csinálja meg a 6 hónapos státusz vizsgálatot! Következő héten tanácsadás, csütörtök reggel 8-tól 10-ig! 9 óra 5 perckor a védőnő sehol! Következő hét: SIKERÜLT! Bejutottunk a tanácsadásra! A kisfiúcskám immár 6 hónapos és 3 hetes! Belépünk az ajtón, széles mosoly, és egy megjegyzés: Sziasztok, 3 hete várok rátok...! Ez volt az a pillanat, amikor nem azon idegeskedtem, hogy megfelelő-e a súlya vagy minden rendben van-e, hanem azon, hogy a férjem türtőztesse magát és ne takarja be mindkettőnk nevében! Egyébként a 3 hét alatt rengeteg időm volt arra, hogy az interneten megnézzem, amit tudni akartam,kiválogassam a sallangot és tudjam, hogy minden rendben van! DE A STÁTUSZVIZSGÁLAT KÖTELEZŐ! Egyébként, ha jut ránk ideje, akkor segítőkész,csak ez ritkán fordul elő! Hozzáteszem a mellettünk lévő házban lakik! Persze tisztelet a kivételnek!
2015. márc. 18. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!