Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más kisbabával is gyakran...

Más kisbabával is gyakran történnek apróbb balesetek?

Figyelt kérdés

Már nem is tudom...úgy szégyellem magam emiatt!Kisfiam 1 éves múlt és szinte minden nap koppan a kis feje,elcsúszik,megbotlik,elesik....

Mindig a közelében vagyok,de ennek ellenére is sorra történnek ezek az esetek.Vajon én nem vigyázok eléggé?


2010. febr. 1. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem a te hibád, ha ő elesik. Az a te hibád lenne, ha a szekrény tetejére nyomna egy fejest. Ezekkel az apró balesetekkel nem kell foglalkozni, feltételezem, nem esik nagyobb baja, mint pici horzsolás vagy semmi.

Az enyém is esik-kel időnként, ez így van rendjén. Most tanulnak járni, futni, mászni, stb...

14 hónapos baba anyukája.

2010. febr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
... úgy értem, szekrény tetejéről...
2010. febr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia,


a kisfiam 9 hónapos, most kezdett mindenhol felállni, minden nap többször történik hasonló, még ha pont mellette vagyok akkor sem tudom mindig elkapni időben, lefelé még nem megy a dolog :) Nekem is mindig lelkiismert furdalásom van, pedig nagyon vigyázok rá, de a védőnő szerint kellenek ezek a koppanások hogy megtanulja a dolgokat..

2010. febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amikor először esett igazán nagyot, akkor elsírtam magam. Mára már "megszoktam",hogy nem tudok minden lépésnél mellette lenni és óvni őt. Ne aggódj ezmiatt!
2010. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy esésért szégyenlem magam, pedig semmi baja nem lett, a hálózsákja minden irányból védte, még a feje alatt is volt belőle. Az ágyunkon aludt(addig), és a kiskukac álmában földet ért, nagyon alacsony az ágyunk, nem esett nagyott, sírva is azért fakadt, mert felsikítottam.

Azóta ha elalszik, megy a kiságyba, ott kukackodhat.

De rendszeresen koppan szegényke. Volt, hogy ülve játszott, és annyira belemelegedett, hogy esélyem sem volt elkapni. Ha tanul lépkedni van, hogy annyira örül magának, elengedi a kapaszkodóját(rács, ágy, szekrény) és már koppan is.

Ilyenkor puszi, csitítás, és egy perc múlva mindenen keresztül robog is tovább.

Néha nem csinálok mást, csak nyugtatok.

Esnek kelnek, nincs félelemérzetük, velünk ellentétben.

És ahogy elnéztem nem szegi kedvüket a pukli a kobakon sem. Lekötözni nem lehet őket. És nyugi, szerinted te hányszor estél babának? Én volt, hogy egyenes talajon, állva eltaknyoltam, pedig már nagybaba voltam, senki nem számolt vele, hogy még el kell kapni.

Nyugi:)

2010. febr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! lehet, hogy épp az a baj, hogy túlzottan is figyelsz :D Egy totyogó gyerkőc bizony sokat koppan, esik, ez a fejlődés része. Meg kell tapasztalniuk, hogy esni nem jó és azt is, hogy hogyan kell ügyesen esni, hogy ne legyen belőle komolyabb baj. Ha ezt nem hagyjuk, azzal a mozgáskoordinációját gátoljuk. Nem mondom, hogy engedd, hogy komolyan megsérüljön, de attól, hogy néha koppan, nem lesz semmi baja. Egy idő után megtanulja, hogy hogyan tegye le a kezét, hogyan egyensúlyozzon úgy esés közben, hogy az nem fájjon.
2010. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De vigyázol, biztos eléggé. Szerintem ez a természetes, ha később tanulna meg esni képzeld mekkora firka lenne egy-egy biciklizésből. Most tapasztalja, hogy hova tegye a kezét, emelje fel a fejét... Nem lesz gond, nyugi. Persze ne lépcsőzzön, de szerintem mindenhol van egykét kopp.
2010. febr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Kicsit megkönnyebültem a soraitokat olvasva,hiszen szinte fogalmam sincs arról,hogy máshol hogyan zajlik az élet!

Így kicsit megnyugodtam,próbálok nem nagy ügyet csinálni belőle ezentúl!Köszi!!!!

2010. febr. 1. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!