Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák! Akik fiatalon...

Kismamák! Akik fiatalon voltak várandósak, hogyan kezeltétek a megvető pillantásokat?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kiborít, ahogy rám tudnak nézni és a hasamra, holott férjnél vagyok és tervezett babánk van. Rendszeresen ér ilyen hatás, már nagyon elegem van belőle, aki ezt meg tudta oldani, legyen kedve ossza meg velem hogyan!

2oN



2014. dec. 10. 01:25
1 2
 1/19 anonim válasza:
18%
Sok a boldogtalan, megkeseredett ember és őket bántja az hogy te valószínűleg boldog vagy. Egyébként ha 8 vagy 9 hónapos terhes vagy akkor szerintem inkább "érted haragszanak" mert arra gondolnak ilyenkor hogy neked inkább otthon, vagy a kórházban lenne a helyed. Mármint hogy ott biztonságban lennél.
2014. dec. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
Bocsánat, még hozzáfűzném, hogy ez attól független, hogy hány évesen vagy terhes.
2014. dec. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

még nincs nagy hasam, de látni lehet már :) annyira szép gömbölyű, miért nem inkább örülnek mások is egy sugárzó kismama láttán?

miért kezdenek el inkább hangosan mesélni egy "sztorit" egy ismerősük "kislányáról" akit "felcsinált" egy buliban valami ismeretlen és most nyögi a felelőtlenségét??..

2014. dec. 10. 01:40
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Próbáld elfogadni, megérteni miért néznek rád úgy. A te korodban azok lesznek terhesek, akiket említettél, a buliban felcsinált üresfejű, szerencsétlen lányok. Az ilyeneket mindenki utálja, rólad is ezt hiszik, így téged is utálnak. Azt hiszik itt egy újabb gyereknevelésre alkalmatlan, felelőtlen, ingyenélő liba. Ez egyszerűen előítélet, amin te nem tudsz változtatni, csak elfogadni, megérteni. Ráadásul a te eseted még kevésbé hátrányos, mint mondjuk egy roma származású esetében. 20 év múlva te leszel a szerencsés, akit mindenki hátba vereget, mert milyen szép nagy gyerekei vannak, miközben 10 évet letagadhat.
2014. dec. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
34%
A vénasszonyok ilyenek.... lehet hogy fiatal nők is csinálják ezt a hangos sztorizást, de ez akkor is vénasszonyos. Ha meg megrudnák hogy férjed van, akkor meg abba kötnének bele. Tudod az emberek is állatok. Ösztöni, kaptár tudatú primitív lények. Remélem hamar kihalunk, mert mást nem érdemlünk. Jah, hogy tanácsot is adjak: székelj rá!
2014. dec. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondok jobbat! 25 evesen szultem majdnem 2 eves mar a lanyom. Szoval 27 eves vagyok. Jartam mar ugy h pl bementem dohanyboltba, vagy alkoholt vettem, es elkertek a szemelyimet. Nem is szeretek ilyen helyekre jarni, ugyh a ferjemnek mondtam is h intezze maganak, csak ha nagyon muszaj. Oke h fiatalos az arcom de ez mar kiborit. Ha meglatnak a lanyommal sokan azt hiszik egy felcsinalt tini lany vagyok. A multkor jott egy uj kollegano, es beszelgetni kezdtunk, szoba jott a gyerektema, elmeseltem h nekem is van, erre azt a valaszt kaptam "de hisz meg te magad is kislany vagy"! Mikor elmondtam hany eves vagyok dulledt a szeme. Ezzel a monologgal azt akartam irni aterzem a helyzetedet, terhesen engem is megbamultak, meg mai napig. Az emberek butak, fingjuk sincs hany eves vagy, mid van, hogy elsz. Mindig csak kopdosnek, szeretnek masokat megszolni. Vagy irigyek vagy unatkoznak. Szanalom tenyleg. Ne is torodj veluk, es ne hagyd h elrontsak a boldogsagodat. :-)
2014. dec. 10. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26 éves vagyok 9 hónapos a kislányom de kb 17-18 évesnek szoktak nézni. Amikor meg az öcsémmel megyünk hárman sétálni aki most 17 éves gondolod milyen fejeket vàgnak az emberek de màr csak nagyokat nevetek rajtuk ;-) legalâbb vidàm lesz a napom --:-)
2014. dec. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg fura, hogy ennyi idősen férjnél vagy. Nem csak élettársad van?
2014. dec. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz senkivel, a lényeg a ti boldogságotok, az emberek meg vannak keseredve, mindenben csak a rosszat látják. Barátnőm 23 évesen lett terhes (tervezett baba, férjezett csaj), mindenki azt kérdezgette tőle, hogy megtartják-e ha már ilyen fiatalon becsúszott... no komment. Én 30 évesen szültem, de sajnálom, hogy nem vállaltam be előbb, akkora öröm egy picurka! Sok boldogságot nektek!
2014. dec. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

23 éves vagyok,lányom 2 éves. És nem terveztük,nem egy éjszakás kalandból lett,nem voltam régóta együtt párommal és nem vagyunk azóta sem házasok.(Sosem buliztam,páromat se onnan ismerem) Nem élünk jól annyira,de élünk.Nem segélyből,nem másokból.Egy fizetésből és gyesből.Lehet nem könnyű,ha kell,kapunk segítséget ( nem segélyt,hanem szüleim segítenek ) ,de boldogulunk. Mivel nem terveztük a kicsit,így ugye nehezebb,de vállaltuk és próbálunk megfelelően helytállni.Én épp tanultam szakmán mikor teherbe estem,aztán nem sikerült letettem,mert a második évre már megszületett a pici,s mivel senki nincs itt segítségnek,így elég depis voltam,nem tudtam tanulni meg kb semmit sem csinálni.Ez van,nehezebb mint másoknak,de egy kis életet választottunk,nem megöltük,csak mert én fiatal vagyok. Párom 10 évvel idősebb mondjuk,de neki meg elég nehéz élete volt,így igazából lakhatáson kívül más alapja nem volt az életben.

Rengeteg segítséget kaptunk,anyuéktól húgom után ruhákat (azóta is onnan kapjuk,teljesen jó minőségűt,nem foltosat és lukasat),apuék meg megvettek mindent,ami kellett (pelenkák a kezdetekre,textilpelus,kifogó,üvegek stb stb,plusz egy nagyobb összegű bevásárlást tartós dolgokból).

Az emberek előítéletesek.Mindenki elsőre ítél,és hát ismerős egyébként a személyi elkérése is. Dohányboltban jó ideig mindig elkérték ( nem is dohányzom,páromnak veszem,mert elég megterhelő a munkája én meg ugye itthon vagyok),de lehet mert nagy felhajtás volt az elején a Nemzeti bagóbolt és féltek a büntetéstől. Ez van,nem kell másokkal törődni. Egyébként meg mikor én jártam a terhesgondozásra,ott is a 20 évesen vagy fiatalabbak kivétel nélkül sötétbőrűek voltak és nem az első gyerekük volt.De volt ott ám olyan anyuka is aki jóval 40 felett volt ránézésre.Az sem jobb egyébként.De mindenki akkor házasodik és szül,amikor akar.

2014. dec. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!