Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák! Akik fiatalon...

Kismamák! Akik fiatalon voltak várandósak, hogyan kezeltétek a megvető pillantásokat?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kiborít, ahogy rám tudnak nézni és a hasamra, holott férjnél vagyok és tervezett babánk van. Rendszeresen ér ilyen hatás, már nagyon elegem van belőle, aki ezt meg tudta oldani, legyen kedve ossza meg velem hogyan!

2oN



2014. dec. 10. 01:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%

December van, ha nem Skandináviából jöttél, akkor rajtad is sok, vastag ruharéteg van. Ha nem a végefelé jársz a terhességnek, akkor biztosan nem látszik felöltözve (vagy nem derül ki ránézésre, hogy túlsúly vagy terhesség).

Szerintem ezeket te gondolod bele.


Én is télen voltam terhes, jóval fiatalabbnak nézek ki a koromnál, ránézésre huszas éveim elején vagyok. Májusra voltam kiírva, így a terhesség zöme télre esett.

Távolabbi kollégák (akiknek nem mondtam el) februárban kezdtek el óvatosan gratulálni. Ugye a munkahelyen csak pulóverben voltam, nem nagykabátban. Pedig 50 kg-osan kezdtem a terhességet és nem híztam meg, 58 lettem mire szültem.


Sőt, buszon jártam úgy, hogy márciusban, már nagy hassal, de még nagyobb kabátban hisztérikusan próbált felállítani egy nő, hogy ő terhes. Kigomboltam a kabátomat és kérdően néztem rá. Zavarba jött, megkérdeztem, hogy hányadik hétben van. 15-ben. Navazz, az még nem is látszik...

2014. dec. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen, valóban férjem van, házas vagyok.

És mindig szépen fel vagyok öltözve vastagon, de a hasamat a laikusok is könnyen észreveszik

2014. dec. 10. 10:54
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia,nálam is mindig ez volt,mindhárom gyereknél,én is 20 voltam,mikor az 1.született :) Azóta is a húgomnak nézik a lányom,főleg,hogy rám hasonlít,most 12 éves :D A középsőt írattam be a suliba 4 éve,akkor meg rendesen rám támadt a néni,hogy miért nem anyukám jött,mikor ki van írva,hogy csak szülő írathatja be a gyereket,testvér nem :D Én az ilyen beszólogatásokra,nézegetésekre azt válaszoltam,hogy ha nem tetszik valami,nyugodtan akassza fel magát,ha nem tud napirendre térni fölötte,mert kizárólag a saját problémája,nem az enyém.Ha esetleg másik(idősebb)kismama vagy gyermektelen volt az illető akkor meg azt,hogy én még valószínűleg tudok majd játszani az unokáimmal bármit,neki viszont erre jóval kevesebb az esélye,mert 70 évesen nem hiszem hogy fogócskázna.Amúgy ne törődj velük,a legtöbb csak szimplán irigy,megkeseredett banya,akinek ez a szórakozása,mert a saját élete olyan unalmas,hogy a máséval foglalkozik.Boldog babavárást Neked,jó egészséget és sok örömet a picihez! :)
2014. dec. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is átérzem a helyzeted, 20 vagyok, fél éves a babám. A végére már én is csak nevettem rajtuk, amikor a férjemmel mentünk az utcán és láttuk, hogy bámulnak, csak simán visszabámultunk rájuk, sokszor még vissza is fordultak, hát mi is visszafordultunk és farkasszemet néztünk.:D Volt, hogy csak simán hangosan elkezdtem mondani a férjemnek hogy "bírom, hogy folyton megnéznek" stb, ilyenkor mindig valahogy hirtelen mindig jobban érdekelte őket a buszból nyíló panoráma. Nevesd ki őket, még te is jól fogsz szórakozni!:) A végén úgyis te nevetsz majd, amikor a gyereked ballagásán az 50-60 éves szülők között te leszel a menő fiatal anyuka (bár akkor meg ezért fognak megbámulni:D). Jó babázást!:)
2014. dec. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Engem más miatt bámulnak az emberek és sugdolóznak, mire én elkezdem nézni őt, vagy kihívóan, vagy mintha lenne rajta valami. Nem pont a szemébe nézek, picit mellé, de rémesen tudja zavarni őket, kb. fél perc és elkapják a tekintetüket.


Rossz napjaimon mondjuk be is szólok "mit bámulsz?" és társai.

2014. dec. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Jaj ra se rants! Engem a mai napig megneznek 2 gyerekkel, az egyik 4 es fel eves, a kicsi 4 honapos. Rosszindulatu megjegyzest meg nem kaptam szerencsere. De sokszor megemlitik, hogy olyan, mintha nem is az enyeim lennenek :D Nem nezik ki belolem, hogy hany eves vagyok. Foleg mert olyan az alakom, mint egy vekony tinilanye. Se egy csik, se logo has.. De errol nem tehetek, ez genetika. Volt, mikor megjegyeztek, hogy de fiatal vagyok. Meg a masodik lanyomnal ultrahang kozben is, hogy elso gyerek? Mondom masodik. Aztan gyorsan raneztek a papiromra, hogy mennyi idos is vagyok. Most rajta vagyunk a 3. baban, mar varom, hogy majd megkerdezzek, hogy elso baba? :D szerintem ez mulatsagos inkabb. Ez toled fugg, hogy ertekeled. Az mar mas, ha valaki bunko megjegyzest tesz, annak en is biztos visszaszolnek valami hasonlo kaliberut.

27/N

2014. dec. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ne figyelj oda rájuk, hiszen ez a te életed. Rosszindulatú emberek mindig is voltak, és lesznek is, neked kell megtanulnod kezelni őket. Ne hagyd hogy elrontsák az örömöd, felesleges ilyeneken idegeskedni.

Szerintem jó ránézni egy fiatal, kiegyensúlyozott anyára! :)

2014. dec. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jókívánságokat, én is mindenkinek sok boldogságot kívánok:)

Kedves 27 éves, tetszik ez a 27 evesen 3 gyerkőc :D szívesen követném a példád:)

2014. dec. 20. 23:55
 19/19 anonim ***** válasza:
Én 26 éves vagyok, 27. már, a kislányom másfél éves. Én bementem a dohányboltba és rögtön elkérték a személyim. Néz rám, nem hitte el hogy 25 éves vagyok. Kérdeztem hogy miért, mennyinek nézek ki? Azt mondja a nő: 15 évesnek. Én meg elkezdtem röhögni, és elmondtam neki hogy én már anyuka vagyok. Na akkor volt ám csodálkozás. Ráadásul a terhességemet és egy ki szoptatást kivéve mindig is dohányoztam. Ez genetika.
2015. jan. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!