Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad már? Vagy még ne?

Szabad már? Vagy még ne?

Figyelt kérdés
Kislányom 27.én tölti a 4.ik honapot.Már kb 1 honapja egyfolytában ülni akar.Ha hanyatdölök vele hogy háttal nekem a karomban tartom egyfolytában erölködik felfelé.Dölt helyzetben öneröböl felül.Kérdésem az lenne hogy probálhatnám lassan kitámasztva ültetni,vagy még korai lenne?Nagyon erös baba,a fejét születése ota önnálloan tartja.
2014. dec. 10. 15:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne ültesd, meg fogja majd oldani magától, ne segíts neki, mert nem teszel jót!
2014. dec. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad ültetni, kitámasztani. Majd felül, mikor itt lesz az ideje.
2014. dec. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne ültesd. Majd ő megoldja :)
2014. dec. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem tud ülve maradni önállóan, addig nem elég erős az izomzata, hogy megtartsa, így a terhelés a gerincére megy (lumbális rész), nem tesz jót neki. Kitámasztani nem szabad.
2014. dec. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nem szabad ültetni majd magától fog felülni 7.8. honap korul, de tamasztani tilos!!!
2014. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne korai, mert sem most, sem később nem szabad kitámasztva ültetni. Hagyd sokat a földön és majd fel fog ülni magától, ha elég erős lesz hozzá a gerince.
2014. dec. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

gondolod, hogy majd megtanítod ülni azzal, hogy szépen kitámasztod? szerintem ezt azért minden védőnő elmondja, hogy tilos!!!

és nem azért csinálja mert erős baba, hanem ez egy reflex, minden baba csinálja és szinte minden baba félig ülő helyzetből fel tudja húzni magát ha előjön a reflex (3-4 hónap között).

szóval félig ülő helyzetbe se tedd mert nem tud ülni, tönkreteszi a gerincét

2014. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én ezt nemértem.Mindenhol azt olvasom hogy a 4.honaptol már lehet 120 fokos szögben ültetni a babákat...elöször csak nagyon kevés idöre és fokozatosan növelve késöbb az idötartamot.Orvosok irnak erröl...akkor most mi az igaz????
2014. dec. 11. 15:09
 9/14 anonim ***** válasza:
2014. dec. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves utolso,pont ezt olvastam én is...pontosan azt irja max 150 illetve 120 fokban kitámasztva.Jol irtam az imént.Nemtudom a többiek mire gondoltak...???Hogy egész nap ültetni akarom az ágytámlának támasztva????
2014. dec. 11. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!