Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent az, hogy nem...

Mit jelent az, hogy nem szabad ültetni a babát? Mit csinál az, aki ülteti?

Figyelt kérdés
Úgy lehet tartani, hogy hátradőlve ülök, és a hasamra teszem, tehát a hasam támasztja a gerincét, a lábai pedig a combomon vannak, vagyis végülis ülő helyzetben van? Vagy fordítva, a felhúzott lábamra fektetem a hátát és a hasamon "ül" szemben velem? Vagy ez már ültetésnek számít?
2014. nov. 26. 14:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Remélem érthető ahogy leírtam a pozíciókat :D..
2014. nov. 26. 14:29
 2/7 anonim ***** válasza:

Hány hónapos?

A lényeg, hogy a gerince legyen támasztva, és azért ne teljesen ülő helyzetben tarts, hanem inkább félülőben (ha elég idős hozzá). erőltetésnek számít, ha úgy ülteted, hogy szegény nyeklik össze vissza, tehát látszik, hogy nem megy neki az ülés.

2014. nov. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez már ültetés, de nem vagyok benne biztos, hogy vajon az az ültetés, amikor a terhelés már a bébi gerincére esik, vagy már az is az, hogy a lábak nagyjából kilencven fokban vannak a törzshöz képest.


Egy szó mint száz, én is kíváncsi vagyok.:)

2014. nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezzel, amiket te leírtál nem terheled a pici gerincét ez nem ültetés.
2014. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

attól függ. ha derékszögben van akkor igen, ez ültetés és nem szabad. azért, mert a fenekére nehezedik a súlya és nem bírja el, nincs ott még neki izom, túlterheli a gerincét.

ha hátradőlsz, akkor lehet, mert eloszlik a testsúlya a hátán. tehát olyan pozícióban lehet mint mondjuk a hordozóban vagy a hintában, az se vízszintes, de nem is függőleges.

vagy ha derékszögben ülteted akkor fogd meg a hónalja alatt, így te tartod a súlya nagy részét :)


amit végképp nem szabad, az a körbepárnázás, hogy ne tudjon eldőlni. mert szegénynek nem jó, eldőlne de a párnák nem engedik :(

2014. nov. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, olyasmi pozícióban gondolom, mint az autós hordozóban vagy a pihenőszékben van.

Úr Isten, van aki körbepárnázza a babát, és úgy ülteti??? :O Jesszusom.

2014. nov. 26. 14:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Tehát tulajdonképpen félig fekszik rajtad, tudom mire gondolsz. Így én is szoktam anno, ettől nem lesz semmi baja. Akkor lenne gond, ha rendesen ültetnéd.
2014. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!