Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok róla hogy csuklásr...

Hallottatok róla hogy csuklásra citrom vagy narancs levet adni a babának? A védőnő mondta, hogy érdemes, egy kiskanállal adni mert jót tesz az étvágyának (ami elég gyenge) és a benne levő C-vitamin is.

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hát,azt tudom,hogy felnőtnél jó,de gyereknek picinek nem adnám.A dokim azt mondta a kicsik sokat csuklanak és normális.
2010. febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Volt itt nemrégiben hasonló kérdés.

A csuklás elmúlik magától, vagy itatsz valamit (szopi, vagy tea, viz) a babával, őket nem zavarja, csak minket. Valószinű azért tenne "jót" az étvágyának, mert savat csinálna a babának.

2010. febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem először anyósom mondta, aztán mástól is hallottam... Hát nekem elég bizarr.. én sem eszek citromot tejre...

Meghát egy picibabának, aki semmi mást nem eszik csak tejet... Nem próbáltam ki.

Mi kivárjuk, hogy elmúljon, hamar el szokott.

De vannak, akik használják a citromos megoldást...

2010. febr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát én biztos nem adnék neki citromlevet se narancslevet. Tuti nem tesz jót a kis gyomrának. Ha esetleg én megkívánom utána marja a gyomrom. Bár nem tudom mennyi idős a babód, de szerintem pici lehet. Biztos marná az ő gyenge gyomrát is. Én megkérdezném a helyedbe a védőnőt, hogy akkor mi van a citrusfélék allargizálásával? Amúgy sok helyen olvastam, hogy a babákat nem zavarja a csuklás!
2010. febr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, a múltkor volt itt ez a téma.Eleinte én is adtam a babának egy csepp citromot, de később már nem.A sógornőm mindig adott a gyerekeinek.Nem tudom, hogy ezért-e de most a 3 éves kislánya simán magában megeszi a citromot.Imádja.
2010. febr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Adhatod neki csuklásra, baja nem lesz tőle. Persze csak keveset. A C vitaminról csak annyit, hogy ezekben a gyümikben nincs valami sok vitamin. Annyi kezelésen estk át, hogy több vegyszer van benne mint maga a gyümölcs...de ez csak az én véleményem. Mennyi idős a babád?
2010. febr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen hallottam.Nekünk nem vált be.Nagyon zavart,hogy sokat csuklott a lányom,mert rossz volt nézni ahogy a kis teste minden egyes csuklásnál összerándul.De rájöttem hagyni kell,mert őt nem zavarja,ha unta elkezdett sírni egy picit és elmúlt.

Nem írtad mennyi idős a picid!

A lánom 6 hónapos.Ő is rossz étvágyú volt(most sem egy nagyevő),az orvos tanácsára Vitakidet(4 hónapos kórtól adható) "iszik".1 hónapja kapja és 4-5 óránként eszik végre(előtte volt,hogy 6-7 óra elteltével sem volt hajlandó).A súlya is gyarapodott azóta.

Remélem tudtam segíteni.

2010. febr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia! Lehet, hogy most parázs vitát indítok, de én adok neki citromlevet és semmi baja nincs tőle.

A babám már a pocakomban is nagyon csuklós volt és ez kinn is folytatódott.Először én is egy kis szoptatással próbálkoztam, majd vártam stb...Végül rászántam magam és adtam neki egy mokkás kanálnyi citromlevet és ez nála bevált.Persze én sem viszem túlzásba.Először mindig várok legalább 5percet, de ha akkor sem múlik jön a citromlé.Nálunk ez bevált.Próbáld csak ki nyugodtan.

A védőnőm is azt mondta egy kis C-vitamin.

Savat nem csinál a babámnak.


4 hónapos kislány anyukája

2010. febr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én mindkét gyermekemnek adtam 1 csepp Cebion cseppet, ha csuklottak. Egy nap max.3-szor. Semmi bajuk sincs!!
2010. febr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon csuklós volt kicsinek a babám,és nekünk a citromlevet ajánlotta a doki,max.napi 2szer,és csak frisset,és csak 2-3cseppet!Én adtam neki és nem lett töle soha semmi baja,és tényleg jó volt,ha nem hagyta abba 3-4perc alatt a csuklást akkor adtam neki.Mondta azt is a doki,h ha nem mulik el,öket az igaz nem zavarja,csak az egész pici gyomrát teljesen összerázza,és elöfordulhat hányás is sajnos!:(

Szerintem próbáld ki nyugodtan,csak a mennyiségre figyelj!

2010. febr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!