Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposan miket kellene...

6 hónaposan miket kellene produkálnia egy kisbabának?

Figyelt kérdés

6 hónapos kislányom szépen forog hátról hasra, de vissza kb csak egyszer láttam forogni, hasról hátra, nem gyakorolja...szépen nyúl a tárgyakért, játszogat velük. Sok helyen olvastam, hogy már kúszni kezdenek a babák ilyen idős korban, hát mi még egyáltalán nem tartunk itt. Kellene egyáltalán? Sokszor próbál "hasizmozni", felülő mozdulatokat csinál.

Másrészről, hozzátáplálás...egyenlőre a főétkezést próbálom kiváltani, kb 100 gramm főzit megeszik (cékla, sütőtök, répa, krumpli), és egyenlőre délután kap egy kis gyümit (alma, banán, barack). Néha kap egy kis husit is a főzibe. Kicsit nehézkesen megy, nehezen nyitja ki a száját, de nagyjából kezdünk belejönni. Mit lehetne még neki adni? Kicsit elvesztem a táblázatokban, lusta vagyok böngészgetni, inkább szívesebben olvasnám, miket adtok féléves babátoknak. Előre is köszi!


2014. dec. 12. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:

A gyümölcsökhöz én már elkezdtem reszelni neki babapiskótát vagy háztartási kekszet. És a tízórai ki van váltva, az uzsit most kezdjük.

Ő forog, sokat van négykézláb, kúszik, nyúl mindenért és hason fekvésből kiül oldalra egy kézzel támaszkodva.

2014. dec. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5 és fél hónaposak vagyunk. Forog mindkét irányba. De ami miatt én aggódom, hogy a jobb oldalát nem nagyon használja, tehát mindig balra forog mindkét irányból. Ha jobbról teszek neki játékokat, akkor balra hasra fordul, majd odakúszik. :) Kúszik. Most szerintem mászni próbál. Négykézláb áll és hintázik, felnyomja magát lábujjhegyre. Nyúlkál mindenért. Tízórait kiváltottuk gyümölcs és zöldség pépekkel és most fogjuk az uzsonnát tejpéppel. Jövő hónaptól jönnek a főzelékek ebédre. Eddig kapott: alma, barack, sütőtök, répa, cékla, burgonya, banán, háztartási keksz, babapiskóta, gríz vízben főzve, tejpép Ezeket kombinálom. Most akarom a brokkolit, borsót, tököt...
2014. dec. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Háztartási keksz, babapiskóta: direkt etetsz tojást és cukrot a babával?
2014. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, csak hogy megvédjem az első válaszolót, az én fiam is eszik már ht-i kekszet, két kiskanállal a reszelt almába (szóval nem úgy kell elképzelni, hogy ész nélkül keksszel tömöm) a gyerekorvos, a vedőnő és édesanyám javaslatára...

A két testvérem és én is ettem már ennyi idősen, de merem feltételezni, hogy a te Anyukád is adott Neked kedves utolsó, és semmi bajunk. (Nekünk legalábbis.)

A minap egy orvos beszélt a tvben arról, hogy nagyon nem helyes ez a mai felfogás, hogy félévig csak tej, és a glutént is későn javasolják mostanában bevezetni, mert pont így lesz a gyerek allergiára hajlamos...

De persze mindenki úgy csinálja, ahogy ő jónak látja...

Bocsi az offért!

2014. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na az én babám 5,5 hónapos és ő is leginkább balra szeret fordulni. Jobb oldalán keresztül ritkán fordul hasra. Balra már nagyon profi benne. Hasról hátra is fordul, de azt még nemigen láttam, mert valahogy mindig akkor produkálja mikor nem vagyok ott.:) Amúgy nyúlkálni is bal kézzel kezdett el, egy ideig a jobbat kevésbé használta kicsit féltem is, de már ugyanúgy használja mindkét kezét, gondolom a forgással is ez lesz, majd begyakorolja. Fenekét emelgeti, tolja magát, de a kezeit még nem használja így általában a fejével túrja a földet. Sokat magyaráz, baba, mama ilyesmi halandzsát ill. próbál hangosan nevetni de még nemigazán megy neki. Fogdossa az orromat, húzgálja a hajamat, "simizi" kezem, próbálja megfogni a cumisüveget. Próbál felülni, általában az ágy rácsába kapaszkodik és úgy erőlködik. A legújabb amit nem tudok hova tenni, hogy sokszor egymás után megfeszíti magát, van hogy még a kezét is ökölbe szorítja és úgy csinál mint akinek nagyon kakálnia kell, hirtelen megfeszül, erősen nyom, tiszta vörös a feje 1-2 mp-ig, de semmi kaka vagy puki. Inkább mintha mérgelődne, vagy nem tetszene neki valami. Nálatok van ilyesmi? Evés napi 3x 200ml tápszer, 1-2x főzelék, gyümi. Amiket eszik: répa, krumpli, zöldség, sütőtök, alma, körte, barack, meggy, ht.keksz reszelve, rizspép, gríz.
2014. dec. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4 - a gluténre az ajánlás 4. hónaptól van, ezt nem nevezném későinek.


Igen, kaptam tejet korábban, laktózérzékeny is vagyok. Anyám a háború alatt született, ott sok választás nem volt, azt kapott, amit sikerült szerezni. Neki egész életében emésztési panaszai voltak/vannak.


Akinek nincs allergiahajlama, az simán megúszhatja a töltött káposztát négy hónaposan is baj nélkül. Viszont ha van genetikai hajlam (ami nincs ráírva, hanem rizikózni lehet csak vele), az bizonyos életkor előtt felerősíthető az adott tápanyag korai bevezetésével. Emiatt vannak az életkorhoz kötött szabályok, hogy ezeket a lehetőségeket, veszélyeket minimalizálják.


Tehát önmagában az, hogy valaki kapott valamit korán és nem lett baja, nem bizonyítja azt, hogy mindenki így fog reagálni az adott tápanyagra és neki se lesz baja tőle.


A háztartási kekszben egyébként nátrium-karbonát és ammónium-karbonát is van. Köznyelven mosószóda és repülősó.

2014. dec. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy Anyukádnak nem jó az emésztése, meg hogy laktózérzékeny vagy, de én nem is azt írtam, hogy tehén, vagy egyéb más tejet kell hamarabb adni a gyereknek, hanem hogy a műsorban azt mondták, hogy az nem helyes, hogy sokan azt gondolják, hogy az a helyes, ha a gyerek fél éves korág anyatejen (tápszeren) kívül mást nem kap és csak 6 hótól kezdik a hozzátáplálást.

Én azt írtam, hogy kekszet ettél valószínűleg ennyi idősen...

De mondom, mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja

Szép estét és kedves kérdező, még egyszer bocsi az offért!

2014. dec. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jajj, már alig vártam, hogy valaki beszóljon a háztartási kekszért és a babapiskótáért. Nekem már a hócipőm is tele van ezzel a mai modern nevelési módszerekkel, táblázatokkal, lexikonból felkészült anyákkal. Bizony az én anyukám és a párom anyukája is háztartási kekszet adott anno nekünk, mint megannyi másik gyereknek az anyukája is, felnőtt rajta egy generáció, de nem baj, most nem divat. Vegyetek babakekszet jó drágán!!! Ha elmesélem ezt a rokonságban az 50-60 év körüli nőknek és anyukáknak csak dülled a szemük, hogy mit találnak még ki... Számomra már vicc kategória.

5-ös vlaszoló: az én lányom is pont ezt csinálja mostanában. Úgy megfeszül és vörösödik mintha robbani készülne. Így mérgelődik szerintem. :) Amúgy nagyon hasonló a viselkedése és amiket leírtál az én babáméhoz. :)

2014. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!