Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes kisbabának hasfájásra?...

3 hetes kisbabának hasfájásra? Infacolt adom de nem igazán használ.

Figyelt kérdés
2014. máj. 16. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Az nekünk sem vált be, espumisanra váltottunk, az jobb volt. Emellett tedd sokat hasra, evés közben és után is büfiztesd, tornáztasd. Sajnos a babák 90%-a hasfájós lesz.
2014. máj. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
akkor probáljatok ki egyéb szereket, van sok. változtass az étkezéseden, probáld ki pl hogy semmilyen tejterméket mem esze, büfiztesd többet, ne egyen egyszerre olyan sokat büfi nélkül, van megymag párna az is van akinek tetszik, nem csak az infacol létezik.
2014. máj. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mi ezt használjunk, nekünk bevált...

[link]

2014. máj. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az Espumisannak ugyanaz a hatóanyaga mint az Infacolnak de érdemes kipróbálni mert van akinek ez hat.

BioGaia-ra sokan esküsznek.

Colief akkor lehet jó ha laktóz feldolgozási.problémája van, ez is megér egy próbát.

Meggymagpárnával melegítheted a hasát, masszírozhatod tornáztathatod is.

Adhatsz 20-30 ml édesköményes teát is (pl Mecsek Baby) van akinek ez válik be.

Írathatsz a gyerekorvossal papaverines gyógyszert.

Hirtelen "csak" ennyi jut eszembe...


Sajnos olyan is van akinek az égvilágon semmi nem hat. De 3 hónapos korra a legtöbb baba kinövi.

2014. máj. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

BioGaia nagyon jó,de azt tudni kell,h ez nem görcsoldó .ez probiotikum,de mivel a bélflórát javítja kevésbbé fáj a pici hasa és sokkal hamarabb elmúlik a hasfájós kor.Ezt tapasztalatból mondom, mi most a 3.babánknál próbáltuk ki és nem volt még 2 hónapos, h megszűnt a hasfájás , mellé kapta a coliefet is,de biztos vagyok benne,h a biogaia segített.Tegnap volt 3 hónapos és ehetek mindent.

Fontos, h böfizzen szopi után.Az is sokat segíthet.Ill. ha anyatejes te is kerüld azokat az ételeket amik hasfájást okozhatnak(hüvelyesek, káposzta, paradicsom, fűszerpaprika, hagyma, tejtermékek,karfiol , kukorica, gomba,savanyúság, szénsavas italok).

2014. máj. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Kedves Anyukák!


Szeretném Veletek megosztani a mi negatív esetünket az INFACOL-lal kapcsolatban, hogy mindenki tudjon róla, ha ilyen esettel találkozik ezt a szert lehet okolni.

Mi is több-kevesebb sírásra kezdtük el használni az Infacolt, őszintén szólva lett is eredménye, valóban könnyebben ment a babának a puki, aztán ahogy egyre többet használtuk, kb. már 2 hete észrevettük, hogy iszonyat mennyiségű levegőt nyel a baba. Arra fogtam, hogy ömlika a tejem, attól fuldokol, vagy rossz a technikája, aztán ez már annyira elharapódzott, hogy minden evés után iszonyat ordítás - persze mi akkor még inkább adtuk neki a szert - szürcsögött, elrekedt, nem kapott levegőt és mintha hurut lett volna az orrgaratjában. 5 napja a baba non-stop sírt, minden evés után, el lehet képzelni mennyire vártam már az etetést, a végére tekergett, nyugtalan volt, hiszen olyan mennyiségű levegőt nyelt és büfi nem jött!!! 2 órán át büfiztettük, mire elaludt indult újból az etetés. 2x gyerekorvos - tanácstalan, majd a tegnapi napon a győri kórházat is meglátogattuk. Tegnap reggel kiporszivoztam a nóziját egy barátom tanácsára, mivel annyira megörültem hogy megtaláltam a megoldást elfelejtettem neki beadni és láss csodát a baba kapott levegőt, szépen evett. Ekkor még mindig az orrszivóra gondoltam, majd a következő etetéskot nem maradt el az Infacol - tünetek újból. Irány a kórház, ott megszopiztattam a szer beadása elmaradt és a doktornéni egy teljesen nyugodt, kiegyensúlyozott babát vizsgálhatott meg.... na bumm hazaküöldtem, hogy porszívózzam a nózit tovább. Az esti etetésnél ismét előjött, persze az Infacol után... A reggeli etetésnél világosodtam meg, rájöttünk hogy az a nyákos, csúszos anyag megtapadt neki az orrgaratban + a hangszálain és emiatt kínoztam szegénykémet ennyi időn át!!!!


Remélem más nem jár így, vagy ha ilyen tüneteket tapasztal ezt a lehetőséget is számba veszi. Mindenkinek boldog babázást! :)


Egy 5 hetes baba boldog Anyukája

2014. máj. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Orsi2013 válasza:
Keresd fel az Örömteli Babázás honlapot! Szakemberek gyógyszerek adása nélkül tudnak segíteni a hasfájáson. Mi is megjártuk a poklok poklát. A Heim Pál kórházban is mondták hogy az Infacol még légzéskimaradást is okozhat.. :( de van segítség gyógyszerek nélkül is!
2014. jún. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!