Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra alakult ki a napirende...

Mikorra alakult ki a napirendetek a babával? Főleg 2 vagy több gyerekesek: magyarázat lent.

Figyelt kérdés
December 9.-én született 2. kislányunk sürgősségi császárral. Első lányom normál úton született és nem emlékszem nála milyen gyorsan alakult ki a napirend-főleg a szoptatásokra gondolok-de mintha szinte azonnal beállt volna 2 óránkénti evésre és így is maradt. Külföldön élek itt a baba rögtön anyukával van szülés után-még császár után is. Igény szerint szoptattam első lányom. Most is azszerint szoptatom, de olyan furcsa "rendszerbe" van még. Pár óráig óránként eszik, aztán egy nagyobb szünet. 3. esténket töltjük itthon, de a két előző teljesen különböző volt. Valamilyen rendszert január 5.-ig ki kell alakítanom, mert lányomat vinnem kell suliba, és mivel ő is még csak 4.5 éves, így még reggel segítenem kell neki a készülődésben. Őt meg se próbáltam kicsit irányítani, hogy hogyan szopjon, milyen időközönként, de most muszáj lesz. Tanácsokat tudtok adni? Lehet e kicsit megébreszteni a babát, hogy kicsit eltoljak egy-egy etetést, vagy hamarabbra hozzak. Akik hasonló helyzetben vannak, ti hogyan alakítjátok? Olyanokra gondolok, akiknek van egy kisgyerekük, akit bölcsibe, oviba, suliba kell indítani és oda kell figyelni rá, öltözködésben esetleg segíteni, reggeliztetni, elvinni, délután érte menni és emellett van baba is, akit még esetleg szoptatnak vagy tápszereznek. Hogyan alakítottátok ki a napirendet?
2014. dec. 13. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Itthon is rögtön császár után megkapod a babát, s nonstop veled van onnéttól! Volt hogy egész éjjel sírt a kórházban, ringattam, sétáltam vele, az egész szoba nem tudott tőle aludni, kellemetlen volt.

4,5 éves volt a lányom, vele nem volt gondd, szerette a picit, néha oda ment, megsimogatta, megpuszilta, megfogta, aztán ment is játszani. Igazából annyira nem is foglalkozott vele, nem érdekelte nagyon a kistesó.

A kicsi 1-2 óránként evett, éjjel is 3x kelt. Napirend olyan 1 hónapos korára alakult ki. Mivel reggel vinni kellett a nagyot oviba, kelt mindenki. A nagynak kiraktam a ruhát, kakaót, amíg megitta, felöltözött ahogy tudott, addig a kicsi szopizott, felöltöztem én is, a nagynak is segítettem, a kicsit hagytam a végére, s indúltunk. Nem szerettem oviba vinni a nagyot, mert fel kellett cipelni a kicsit az emeletre, egy idő után nehéz volt, a sok fel le öltözésben le izzadtam...

Az volt a rossz, a kicsi 1 órát szopizott, sokszor csak ölben aludt, a nagy játszani akart, s csak azt hallgatta, hogy várj, csak megetetem, várj csak tisztába teszem, várj csak....

Anyukádat, vagy Anyóst ha tudod vízesés ki magatokhoz 1-2 hónapra, nagy segítség ha csak a kicsire vigyáz, míg a naggyal vagy

2014. dec. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az én 4.5 éves lányom is kakaóval indít:D Jó ötletnek tűnik, hogy előbb megébresztem a nagyot, ébredezik, addig a picit ellátom. Az a szerencsém, hogy 6 perc gyalog a suli. Azon gondolkodok, hogy lehet nem is babakocsiban viszem, hanem hordozóban, most kipróbáltam a hordozót délután, de még most nagyon nehéz emelni így a kistesót. Még ugye egy hét se telt el. Nálunk is kábé így reagált a nagy a kicsire és nálunk is ez van, hogy vigyázz, ne ülj rá, ne add oda neki, az a kistesó mózes kosara, ne rakd tele játékkal..stb.
2014. dec. 13. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:
4,5 éves iskolás?? Na mindegy...a 2.lányom most 7hetes, 3 vagy 4 óránként eszik, a napirendünk 3dik hétre alakult ki. Bár én nem vagyok az igény szerinti szoptatás híve, az elsőnél sem voltam ( most 4 éves ). Egész nap, főképp ne 2óránként, ne lógjon a mellemen, van elég dolog két gyerekkel. Meg egyébként is 2,5 ill. 3 óra míg kiürül a baba gyomra és így az egészséges,nem kell folyamatosan ráetetni. Pihenni kell a kis gyomrának is.
2014. dec. 14. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is császáros voltam..(előző vagyok)
2014. dec. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy külföldön élek. Pontosabban Angliában. Igen, szeptemberben kezdte a sulit. Az oktatási rendszer más. Lazábban kezdik a sulit, de nem nevezném ovinak. Már az összes betűt az angol ábécéből felismeri és leírja. Ákom-bákom betűket:D

Én meg annak nem vagyok a híve, hogy hallgassam a gyerekem üvölteni fél-egy órát, csak azért, mert nekem kényelmetlen, hogy óránként a mellemen lóg. 1.-vel 2 óránként etettem, de úgy, hogy egyórát cicin volt, szóval gyakorlatilag 1 óra szabadidőm volt. Most úgy néz ki, szerencsésebb vagyok. Mindössze a reggeli és délutáni etetést akarom a nagylányhoz belőni.

2014. dec. 14. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!