Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam egy vesével született....

Kisfiam egy vesével született. Segítene, akinek szintén hasonló problémája van?

Figyelt kérdés
Szeretnék olyan anyukákkal beszélgetni,akiknek gyermekük egy vesével,vagy veseproblémával született.Sehol nem találtam ilyen fórumot....Természetesen azok válaszait is várom,akik bármit tudnak erről a problémáról...
2010. febr. 1. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon régi ismerősömnek gyermekkorában vették ki az egyik veséjét. 80 évesen hunyt el. Van aki fél tüdővel él ennyi idős koráig.
2010. febr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia


az én kisfiamnak pedig a bal veseéjére nőtt egy vese szerű nyúlvány nem tudom most pontosan a nevét, nem jut eszembe.

én is nagyon megijedtem, havonta kell ellenörizni a pisit hogy ne legyen benne baci, de elvileg semmi baj nem lehet, csak ne teljen meg vizzel.

Remélem nálatok is minden rendben lesz, mennyi idős a kisfiad? és ezt UH-n nem vették észre? nálunk sajnos nem, de teljesen mindegy hogy már terhesen tudtuk volna vagy születése után.

Ha gondolod írj nyugodtan, bár nem egy a próbléma de szívesen meghallgatlak.

2010. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez így van,nem probléma,csak nem tudtam,hogy megfogalmazni a kérdést,sehogy se akarta elfogadni az oldal:(

Szóval a kisfiam 6,5 hónapos a 32 hetes Uh-on kiemelve kértem,hogy nézzék meg neki,mert a bátyám szintén egy vesével született,így számunkra már akkor kiderült,hogy a jobb oldali veséje nem fejlődött ki...a 2 napos Uh-on kimutatták,hogy a mellékvesék megvannak,ami azért nagyon jó...Egy hétig sírtam,fél évenként járunk controll UH-ra és vizelet vizsgálatra....de nagyon nehéz....

2010. febr. 1. 19:57
 4/7 anonim ***** válasza:

nekünk 7 hónapig havonta kellett vesegondozóba járnunk most majd csak a nyáron kell menni, remélem nem lesz komoly baja egyikőjüknek sem :)

Azt mondta a doki, hogy régen sem volt UH így nem is derült ki sok embernél, volt aki csak 40 évesen azért tudta meg ezeket a "betegségeket" mert épp valami más baja volt.

Sok gyerek nőtt fel anélkül hogy tudták volna, hogy valami nem stimmel.

A fiam ezt ki nőni majd nem tudja csak ahogy nől úgy csökken a mérete a nyúlványnak.

Lehet hogy ikrek voltak csak a másik baba felszívodott és a kis vese darabkája maradt meg, nem tudom....

2010. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az is valami,hogy már "elnövi"....

Ismerős a helyzet,a bátáymnál 15 éves korába derült ki,hogy nincs meg az egyik veséje,kirabolták az utcán,megverték és a hasi UH-on látták csak meg neki...édesanyám se tudott róla semmit...nem tudott rá vigyázni,egyébként semmi baja a kisfiamnak se,6 hónapos koráig csak szopizott,8 kg 70 dkg.72 cm...makk egészséges-mondja a férjem mindíg,de én belül mindíg tudom,hogy nem így van és soha nem is lesz így,hiszen akkor 2 veséje lenne....tudod,nagyon féltem....

2010. febr. 2. 07:00
 6/7 anonim ***** válasza:

:)

elhiszem, hogy nagyon félted én is félek, minden vizsgálatnál nehogy legyen baci a pisiben, mert tavaly nyáron hetekig antibiotikumot kapott több fajtát mert volt mindig a pisiben valami, mire eltünt a baci a következő héten egy másik jött elő annyira rossz volt...

pedig nagyon vigyázok rá én is.

A fiadnak sem lesz semmi baja, igaza van az apukájának hisz ez nem betegség.

Gondolom nektek is kell figyelni a pisit nem?

Csak vigyázz arra, hogy ha nagyon is félted ezt felé ne mutasd sokszor, mert akkor tudod "anyámasszony katonája" legyen, engedd azért had csintalankodjon nem lesz semmi gond :)

azt lehet tudni hogy ez nálatok egy örökletes dolog?

talán valamelyik nagyszülőnél volt hasonló próblémája?

A mi családunkban a dongaláb van, hála Istennek nálunk nem volt evvel gond, de a bátyám igy született mindkét lábával mütötték is, most született a fia és Ő is donga lábbal született.

Sajnos vannak ezek az örökletes betegségek, melyeket kivédeni nem tudunk.

:)

2010. febr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!


Sajnos mi is hasonló problémával vagyunk mi ti.

A babám bár nem egy vesével született a másik veséje multicisztás tehát nem müködik.

A terhesség félidejénél vették észre.

Most 8hónapos a baba, 3havonta nézik a veséjét.

Állítólag a rossz vese összezsugorodik és eltűnik, bár más orvosok szerint műteni kell.

2010. ápr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!