Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valakinek volt hasonló súlygya...

Valakinek volt hasonló súlygyarapodási problémája a babájával?

Figyelt kérdés
Kislányom súlya a doktornő szerint nem fejlődik megfelelően. 3450g 52cm-rel született, most 5 és fél hónaposan 5300g és 67cm. A havi átlag hízása kb. 300g volt. Egyébként egy nagyon kiegyensúlyozott, mosolygós, örökmozgó baba. Eddig kizárólag szopott, most 1-2 hete kezdtük a hozzátáplálást. Az orvos szerint ez a súlygyarapodás nem megfelelő, ki kell vizsgálni. Volt esetleg vkinek hasonló tapasztalata? Mit tettetek?
2010. ápr. 1. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van egy kis vashiánya. Elviszed vérvételre, ha nincs gyulladás a szervezetében akkor nincs baj, csak ő ilyen.
2010. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekünk volt ilyen gond.

2860gr született, 300-600 g közöt hízott havonta.

Kb 6 v 7 hós koráig együtt aggódtunk a dokival, amikor is azt mondta, hogy oké, már látszik hogy ilyen alkat a gyerek, nincs semmi gond vele, és mivel mindent időben csinál, szépen fejlődik és jókedélyű baba, akkro nincsen gond. Ennyit hízik és kész.

Hosszú,vékony születése óta.

2010. ápr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül biztos, hogy baja van, egy csomó baba nem duplázza meg a testsúlyát féléves korára. Nézesd meg, hogy megnyugodj, de szerintem nincs baja, ő ilyen:)

Jó babázást!

ҝ

2010. ápr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az én babámnak vashiánya volt. 3 hónapos korától vascseppet kapott és neki jó volt. Azt nem mondom, hogy megnőtt az étvágya de a súly szépen gyarapodott.
2010. ápr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ettől félek. Mi 7 hósak vagyunk. Szintén 3450 el és 57 cm-vel születtünk. Most 6600 gramm. Bár az utóbbi 2 hétben alig eszik a fogacskája miatt. szerdán megyünk a védőnőhőz és dokihoz na akkor szerintem ránk is ránk fognak szállni. Szerintem meg ne aggódj,lehet genetika,az nem tudom minnyivel lenne jobb nekik ha 6 kilósan 10 kiló lenne. Ismerek olyat. Ráadásul az anyja aki van vagy 150 kiló,le satynyázta a lányomat,holott nem vékony,minden hurkácskája a helyén van.
2010. ápr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocs első voltam.
2010. ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak a mai kor divatja, hogy ha egy gyerek nincs 10kg fél évesen annak már baja van. Az angol tanárnőm, a sógornőm a húgom és én is 2 évesen voltunk 10kg-ok. Bocs a sógornőm 3 éves koráig 9 kg volt. Ha a szomszéd kislány kinőtt egy harisnyát az egész utca ünnepelt. Mindannyian felnőttünk, és nem vagyunk huszonévesen 55kg felett, ez nem baj szerintem:)
2010. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Én is azt gondolom, hogy ilyen alkat, mi, a szülei is magas vékonyak vagyunk. Vasat már kap 3 hós korától, attól nem vettünk észre változást. Vérkép, vizelet, széklet vizsgálat megvolt, minden negatív! Most kórházi gasztroenterológiai vizsgálatra akarnak minket küldeni... Egyébként nekem is az a tapasztalatom, hogy manapság az a divat, hogy jól hízlaljuk meg a csecsemőket, hadd hurkásodjanak, utána meg panaszkodnak, hogy milyen sok az elhízott gyerek..
2010. ápr. 1. 14:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia. Minket azért csesztetnek, mert a babám 5 hónaposan 7300 gr mindehhez 70 cm. Szerintem helyes formás babuci.....
2010. ápr. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szia. nálunk 1x, 2 hós korában fordult elő, hogy a havi hízása nem volt 300 g :(, de nem is volt étvágya, már idegileg ki voltam, mert max 5 perceket cicizett, ami egy két hós babánál baromi kevés. vas cseppeket kapott két hónapig, azóta minden rendben és az étvágya is megjavult.
2010. ápr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!