Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sorozatos bukás. Van teendő?

Sorozatos bukás. Van teendő?

Figyelt kérdés

7 hónapos. Némelyik kanalas étel után aránylag gyorsan megéhezik, némelyik után csak sokára.

Délután kapott barackos csirkét, két órával később hallottam, hogy korog a gyomra és sírt is. Kapott tápszert. Ennek már két órája.


Azóta folyamatosan bukik, láthatóan keveredik a tápszer a barackos étellel. De rettentő jó hangulatban van, fel van pörögve. Ide-oda forog, rugdos, vigyorog, berreg.


Kicsit tanácstalan vagyok, hogy egyszerűen elnéztem az etetést és túletettem, a gyomra meg mechanikusan visszadobálja a kaját a mozgás hatására, vagy valami betegség állhat a háttérben?

Gondolkoztam, hogy felhívom az ügyeletet és rákérdezek, de ha teljesen ártalmatlan dolog, akkor nem foglalnám a vonalat.


2014. dec. 13. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

- leet nem gyomorkorgás volt(mivel olyan serintem nincs a babáknak)hanem hasmenés féle lett volna

- inkább a mennyiségeket kell nézni, nem azt hogy "barackos csirke" hanem abból mennyit evett..(én fogyelem, ha pl 30ml-t evett bébiételből, annyival kevesebb tápszert adok mellé)

-bukás igen lehet atól is, hogy dobálja magát, én evés után kimondottan háton fektetem a kiságyba és a kezébe adok játékot, hogy legalább 10 percig nyugodtan emésszen,mert hason, meg pörögve, persze hogy visszajön, de még akár 1 óra múlva is, nekik nem úgy zár még a gyomorszájuk

-valamint nálunk volt 1 hét sorozatos bukásokkal teli, annak viszont aóta sem tudom az okát, szóval az is lehet nálatok is ilyen hét van..

2014. dec. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia,

A fiam az elejétől nagyon bukós volt, 7 hónaposan is, a szónyegre a mai napig teszek lepedőt, amin játszik, de pont most vettem észre, hogy már nem kell minden nap cserélnem és hogy már napok óta ugyan az a lepedő van feltekerve, meg kihajtva a szőnyeggel. Egyik napról a másikra eltűnt a bukás, pedig előtte amerre fordult kúszott, ott hagyott egyet egyet. 9 hónapos lesz.

2014. dec. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szóval szerintem nincs nálatok sem komolyabb gond, hanem a mozgással jön vissza. Túletetni azért nem tudod már szerintem ennyi idősen, mert annyira érdekli ilyenkor már a mozgás, hogy amint érzi, hogy eleget evett, egyre inkább képes azt jelezni, hogy elég volt, megúnta, már nem éhes, már menne, már nyúkálna az érdekes dolgok felé inkább stb.


+Próbáld tartani a 3 órás rendszert és egy bögrét kijelölni, amiben mindig látod az egyszeri adagot. A bébiételes üveg max. másfélszeresét szoktam elétenni és majdnem mind megeszi, de többet nem kap, bár eddig csak egyszer nem volt elég. Inkább megmarad.

2014. dec. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
barack kicsit emeli a gyomorsavat azért jön vissza.Ne aggódj kínáld meg vmi keksszel esetleg meg víz majd leülepszik.Nekünk rendszerint a barack jön vissza így.
2014. dec. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!