Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az miért van, hogy eltol...

Az miért van, hogy eltol magától a baba, ill széttárja a karját, hogy hagyjam amikor a karomban van? 7 h

Figyelt kérdés

még büfiztetésnél is azt csinálja, hogy kifordul az ölelésemből menne játszani.

olyan ritkák azok a pillanatok amikor elvan a karjaimban, szopizza az ujját és nem eltoló, kiforduló mozdulatai vannak és nem is tart sokáig.


2014. dec. 16. 08:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

meg ha megun egy játékot akkor is "repülőzik" és "óbégat"


ez normális???

2014. dec. 16. 08:59
 2/12 anonim ***** válasza:

7 hónapos korától az én babám is ezt csinálta. Addig nagyon jól elvolt a kezemben, de amint megtanult négykézláb közlekedni, már inkább ment az útjára :)

Ettől még ugyanúgy szeret és ti vagytok neki a világ közepe. Csak felfedez, tanul, érdeklődik.

2014. dec. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Igen, normális, hogy "repülőzik és óbégat" :)
2014. dec. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi


csak egyszer elvittem egy Dévénye kontrollra aki felhívta erre a figyelmem, hogy "repülőzik" és ugye "szakmai"szemmel ez nem a legjobb jel.

azóta feltűnt jobban és zavar már.

2014. dec. 16. 09:03
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed,hogy nem normális amit csinál,akkor vidd el neurológushoz.

Legalább megnyugszol ha nincs baj.

Ha van,akkor lehet fejleszteni és ezt jobb előbb mint később.

Csak az anyai érzésedre hallgass,ne nyugtasson meg más.

2014. dec. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne dévényeshez vidd, ha aggódsz a baba fejlődése miatt, hanem a fejlődésneurológiára. Orvoshoz, ne gyógytornászhoz. Te magad sem ott kezdenél, ha bajod lenne szerintem.


A babád mozogni szeretne inkább, minden érdekli, repülőzni pedig ennyi idősen már inkább a fáradtság, nyűgösség miatt kezd el, nem a fejlődési probléma miatt.

2014. dec. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem a dévényesünk azt mondta a repülőzésselnincs semmi baj, ezzel erősíti a későbbi mozgáshoz az izmait amikre szüksége lesz. Azt mondta így próbálkozik és bizonyos mozgásformák előtt ez előjöhet időszakosan. Azt mondta a baj azzal van, ha állandóan csinálja és mondjuk hason van és semmi más mozgást nem csinál csak feszíti magát. Ha elvan, játszik, mozog közben és csak néha csinálja az nem baj szerinte.
2014. dec. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, annyi még hogy a neurológus is teljesen rendben találta.
2014. dec. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ismét én (a 7es):) bocsi csak viszonyítás ként akarom írni, hogy az én babám kicsit feszes volt születése után ami azt jelentette, hogy folyamatosan eltartotta magát tőlem. 2 hónapig nem tette le a fejét se hason, se ha kézben volt. Mint aki karót nyelt úgy feszítette hátra magát, de ezt nem csak 1x-1x napjában, hanem folyamatosan. Nem tudtam a vállamon, vagy hason altatni . A te babádnak már kezd alakulni az akarata, az én babám is ezt kezdte el újabban csinálni. Van hogy mérgében megfeszíti magát és morog is hozzá, vagy elvörösödik egy pillanatra.
2014. dec. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat


neurológus még (6 hósan voltunk) nem talált semmit


igen, néha repülőzik én értettem is, hogy ez egyfajta kommunikációként használatos..a Dévényes bizonytalalnított el, tulajdonképpen nem írta le mire gondol, csak olyan érdekes hanglejtéssel mondta..

habár leet üzleti fogás, hogy járassam hozzá a babát..

2014. dec. 16. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!