Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet süríteni a tejpépet?

Hogy lehet süríteni a tejpépet?

Figyelt kérdés
Lassan 6hós kisfiamnak most kezdeném adni uzsonnára a tejpépet(Nestlé kekszes)de nagyon híg.Mintha tápszer lenne,pedig úgy készítettem ahogy rá van írva.Háziorvos,védőnő azt mondta nem lehet több kanállal készíteni de akkor hogy csináljam hogy sűrűbb,-legalább kanalazható legyen?
2014. dec. 16. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb vízzel.
2014. dec. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha olyan híg, mint a tápszer, akkor biztos, hogy rosszul méred ki a port, vagy a vizet.
2014. dec. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz ha egys kicsit sűrűbbre csinálod. Újszülötteknél kell vigyázni a tápszernél nagyon az adagra nehogy kiszáradjon stb, de 6 hónaposan tejpépet nyugodtan lehet már sűrűbbre. Én vaníliás milumil rizspépet adok és én is van hogy többet teszek mondjuk 1 kanállal. Mondjuk én teáztatom is, napi olyan 150ml vizet/teát megiszik.
2014. dec. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Annyi még, hogy én nem a teljes adagjához teszek még pluszba, hanem mondjuk fele adagot csinálom kicsit sűrűbbre.
2014. dec. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem mértem rosszul az adagot.150ml vízhez ír 5csapott evőkanál port.Nagyon híg lesz így.Egyébként én is sok folyadékot adok neki a nap folyamán.kb 100-150ml vizet vagy teát.
2014. dec. 16. 10:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Én már nem méregetem. 3 púpos kanál por (eleve ahány evőkanalat előveszek, annyiféle méret, alak..), bele 120-130 ml víz. Aztán szemre megcsinálom.

Utána meg odaadom a cumisüveget és kiszolgálja magát vízzel.

2014. dec. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az evőkanál nem pontos mértékegység. Szinte biztos, hogy kevesebb az általad kimért 5 evőkanálnyi por, mint amennyit gramm-ban adtak meg a leírásban. Ha nem tudod kimérni mérleggel, akkor egyszerűen adj hozzá több port, mint 5 kanálnyi. Kanalazhatónak kell lennie.
2014. dec. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rosszul csinálod mi is ezt esszük, egyáltalán nem híg. Mért ki az 50 g port, ne kanállal össze vissza és már tökéletes lesz.
2014. dec. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért ehhez nem kell Einsteinek lenni!!!Kevesebb víz.

De van Sinlac az sűrítésre kiváló.

2014. dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!