Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 9 hós és még nem tud...

Babám 9 hós és még nem tud egyedül kúszni. Ha megtámasztom a lábát, akkor megy, de egyedül nem. Szépen forog, a játékokért inkább odagurul, nem kúszik. Szerintetek nagyon le van maradva a mozgásfejlődésben?

Figyelt kérdés

2014. dec. 16. 13:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha nem is kúszik, de már mást jó lenne tudnia.

6hós volt pontosan a kilányom, mikor kúszott.

Mászni úgy 7 hósan, akkor fel is állt.

Nem hinném, hogy baja van a babádnak, de ideje lenne szakemberre bízni a továbbiakat.

Az, hogy tud forogni...az a legalapvetőbb!


Nyugi, lassabban fejlődik, de azért mindenképp láa orvos, mert valóban nagyon le van maradva, kb 4 hónapos szinten.

2014. dec. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok, hogy 9 hónaposan a fiam már felült, mászott és fel is állt kapaszkodva. Tagja vagyok egy babás fórumnak és a fiammal egykorú babák is ott tartottak, mint mi. Szóval, szerintem, le van maradva. Olyan 5 hónaposan csinálta ezt a fiam, mint a tied 9 hónaposan.
2014. dec. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Már kellene kúsznia. Én sem hagynám annyiban. Vinném konduktorhoz vagy tornára, valamire mindenképpen.
2014. dec. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én kislányom se kúszott 9 hónaposan, sőt az enyém nem is gurult, én konduktorhoz vittem. Háromszor foglalkozott vele, az első alkalom után elkezdett forogni, körbegurulta a lakást és a 3. alkalom után elkezdett mászni (egy hete pont). Nálunk szervi ok nem volt a háttérben, hanem az volt a baj, hogy túl sokat van a lányom kézben, viszem mindenhová, lusta volt mozogni :)

Én nem bántam meg, hogy elvittem, nagyon beindult azóta a mozgása, szerintem nyugodtan vidd el te is valakihez, hogy megnyugodj.

2014. dec. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 16. 18:08
 16/16 anonim ***** válasza:
Egyik ismim gyereke volt ilyesmi, bár ő meg sem mozdult, ha leraktad, ot tmaradt... Tornáztatták, masszíroztatták, már 4 évse és semmi baja :D
2014. dec. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!