Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mik azok a kelléke...

Szerintetek mik azok a kellékek amik a szoptatáshoz jók/hasznosak, ill melyek fölöslegesek?

Figyelt kérdés
sajnos első babám nem tudtam szoptatni ezért járatlan vagyok...rem most a 2.babánál lesz sok tejem :)nos ilyenekre gondolok h asznos e v nem:-szoptatós párna,bimbóvédő.tejtároló pohár,mellszivó,bimbovédő...köszönöm a válaszokat
2014. dec. 16. 22:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mellszívó nagyon hasznos. Nekem annyi tejem volt, hogy ezeket a tároló poharakat nem tudtam volna megfizetni. Vettem az auchanban kis dobozokat,, amiket kifőztem, abban fagyasztottam le a tejet. Szopis párnám nem volt. Bimbóvédő remélhetőleg nem kell. Sok kacat nélkül is remekül szoptattam egy évig. Remélem te is fogsz!
2014. dec. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. dec. 16. 23:02
 3/18 anonim ***** válasza:

Eőre semmit ne vegyél szerintem. Cicin kívül más kellék nem kell. :)


Másfél évig szoptattam, nem fejtem soha, max. kézzel, ha bedurrant, vagy leszívta a baba. Szép lett volna, ha megveszem a méregdrága mellszívót feleslegesen...


Majd látod/tapasztalod, mi kell.

2014. dec. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
okés
2014. dec. 16. 23:11
 5/18 anonim ***** válasza:
Első babánál fejtem, ezért jól jött a mellszívó. Nem volt szoptatós párnám, de a második babánál be fogom szerezni. Bimbóvédőm volt, de nem segített. Tejtároló poharakat nem vettem, inkább sterilizáltam kisebb joghurtos poharakat abban tettem mélyhűtőbe a tejet. Előre nem érdemes beruházni ezekre, főleg a drága dolgokra, legfeljebb kinézed magadnak, és ha szükség van rá, valaki megveszi neked.
2014. dec. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a bimbóvédő semmiképp nem fölösleges és nem is méreg drága. Azt mindenképp, mert nem is sejtené az ember milyen erősen tud szopizni egy pici baba és ugyebár minnél többet van cicin annál jobban termelődik a tej. Szoptatós teát (tejserkentőt)

azért jó lenne iszogatni, rántott levet, rostos

üdítőket pl.: sió és hasonlók. Mellszívó nem

hiszem, hogy olyan szükséges lenne, kézzel is

szuper hatást el lehet érni és még pénzt is

spórolsz. Szoptatós párna sem olyan fontos én

kispárnára fektettem, hogy valami mégis csak

támassza a nyakát, fejét és gerincét és bevált,

aztán, ahogy írták előttem vehetsz kis dobozokat, amiket kifőzől és tökéletes, mert ugye mindig jó, ha van anyatej félre téve, főleg

mikor kimozdultok majd otthonról.

2014. dec. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Úgy látom megoszlanak a vélemények eléggé :)
2014. dec. 17. 00:01
 8/18 anonim ***** válasza:
A szopi párnát hülyeségnek tartottam, de másfél hónap után a Barátnőmnél kipróbáltam, és nagyon kényelmes volt. Így mi is vettünk. Nem bántam meg, a legjobb dolog. A babát is rá tudom fektetni szopi után, hogy Ne legyen vizszintesen. Az előző hozzászoló írta a rostos leveket. Annyit tennék hozzá, hogy a szülésznőm nem javasolta, csak szűrt változatban. Ugyanis a rost tartalom pocifájást eredményez, úgy ahogy a gyümölcsök is. A mellszivó sztem az elején hasznos.
2014. dec. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok. Nem mondtam, hogy nem jó a mellszívó, mert jó csak pénzkidobás szerintem... Sok mindent lehet helyettesíteni mással, amivel spórolhatsz is.
2014. dec. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Vagyis utolsó elötti 23:48-as :)
2014. dec. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!