Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is előfordul, hogy...

Másnál is előfordul, hogy csak egy gyors ebédet csinál a babájának? (rántotta stb)

Figyelt kérdés

Mivel a férjem 5kor ér haza ezért nálunk úgy alakult még a gyerekek előtt is, hogy ugye este főzök, tehát vacsorára. Ebédre én itthon valami gyorsat eszek, amúgy is herótom van már a főtt ételtől. Kisfiam másfél éves, általában az előző napi vacsorából rakok neki félre és azt kapja ebédre, szinte mindent megeszik amit mi, viszont sokszor járok úgy hogy nem marad a vacsiból, vagy olyasmi a vacsi amit ő nem szeret, vagy csak egyszerűen nem cifráztam túl a vacsorára szánt kaját így szokott lenni bundás kenyér, rántotta, virsli és társai.

Ha másnapra nem marad főtt étel akkor vagy főzök a kisfiamnak egy főzeléket vagy tésztát valami szafttal, vagy csak csinálok neki egy rántottát és paradicsommal eszi, vagy virslit főzök, vagy eszünk egy tartalmasabb szendvicset. Sokszor rosszul érzem ilyenkor magam, mert néha a lustaságom miatt is alakul így, vagy csak egyszerűen elcsúszok délelőtt és már nincs időm délbe főzni neki. (van egy 9 hetes kislányom is)

Másnál is előfordul, hogy nem tud vagy nem akar mindig főtt ételt, rendeset, adni a gyerkőcnek és ilyen gyorsat ad neki?


2014. dec. 18. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs ezzel, hisz kap rendszeresen főtt ételt is.
2014. dec. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze, kap, meg igyekszem figyelni hogy ne egész héten egye a rántottát és virslit, csak rosszul érzem ez miatt magam, főleg amikor látom, olvasom neten hogy anyukák minden nap 2 fogásos ebédet főznek a gyerkőcnek... Irigylem őket.
2014. dec. 18. 12:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs ezzel gond, én hasonló esetekben néha üveges kaját adtam neki, pl. egy 220 grammos valamilyen főzelék is teljesen jó volt.
2014. dec. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy van.Általában főzök vagy maradék főtt ételt eszünk a 14 hóssal.Ha nem marad,akkor mi is gyorsat eszünk,de ha pl nincs friss gyümi akkor kap helyette 100%os gyümilét vagy kompótot.Általában figyelek rá,hogy mindent megkapjon,de van amikor ha megfeszülök se fér bele minden az időbe.
2014. dec. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy szokott ilyen lenni. Bár én minden nap főzök vmit. Van hogy két napra. De ha nem eszi meg akkor ott a szendvics virsli vagy tojás stb.

levest gyors összedobok az 2 napig elég általában. Most hogy beteg muszáj levest ennie.

De van mikor mi is tojást eszünk akkor ő is.

2014. dec. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sztem amíg kap naponta főtt ételt mert gondolom akkor vacsira azt esztek addig nincs gond. Sztem az lenne a baj ha se ebédre se vacsira nem kapna főtt ételt. Így meg csak megcserélted, sztem nem gond.
2014. dec. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fagyasztáson nem gondolkoztál? Pl. 1 egész csirkemellből csinálj pörköltöt, adagold ki (kb. 3-4 adag nekem), és fagyaszd.Negyed óra az egész. Én rengetegszer csinálom. Felengedve lehet tésztával, nokedlivel, főzelékkel, rizzsel, krumplival, tejföllel gyorsan behabarod akkor tejfölös, vagy tejszínnel,plusz fűszerekkel (pl.tárkony), utánaízesítheted fokhagymával, akkor brassóinak is jó, párolsz hozzá zöldséget, pl. én ma brokkolit raktam hozzá, de a borsó,kukorica is gyorsan megvan( vagy konzerves is tökéletes, abból vannak mixek is)és így változatos.1-2 dobozka mindig van a fagyómban, ha megszorulok. De működik a spagettis- darálthús változat is fagyasztva, viszont az csak tésztával.

Vagy 100%-os halrudacska (olajban, vagy sütőben pillanatok alatt kész),legyen az is otthon szerintem.

Előttem szólókkal egyetértek, nem gond, ahogy csinálod, pláne meg egy másik ilyen picurka mellett is.....

2014. dec. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2 éves a lányom, de előfordul, hogy olyan a nap, vagy annyira nincs otthon semmi, hogy csak kenyeret eszünk valamivel (felvágott, körözött, sajt stb.).

Semmi baj, nem tudom mi ez a főtt étel mánia.

Rendesen táplálod őt, ez a lényeg.

2014. dec. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel semmi gond, néha simán belefér. Nekem a babakaja miatt van állandó bűntudatom, mert ha elmegy az idő sétálással, játszóterezéssel, stb., akkor elég gyakran kap végül babakaját. Igyekszem minőségit és változatosat venni abból is, de aztán mégis midig bűntudatom van, hogy nem főztem neki... Szóval nem vagy egyedül, de hidd el, ha alapvetően megkap mindent a kis szervezet amire szüksége van, akkor nincs semmi gond... Sajnos ennél sokkal-sokkal rosszabb étkezés mellett is nőnek fel gyerekek és (szerencsére) nekik se lesz feltétlen rossz az egészségük.
2014. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon megnyugodtan most. :) Azért arra figyelek, hogy változatosan étkezzen és legyen benne zöldség-gyümölcs-tejtermék stb... Minden nap eszik gyümölcsöt és ezeket a ritka napokat leszámítva sok zöldséget is eszik. Köszönöm a válaszokat.
2014. dec. 19. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!