Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit eszik 5 hónapos...

Mennyit eszik 5 hónapos tápszeres babátok éjszaka?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos, tápszeres baba. Általában 2 és 3 óra között felkel éjjel. 90, de néha 150 ml tápszert adok neki enni.

Az evése egyébként a következőképpen alakul:

- éjjel 90 vagy 150

- reggel 150

- tízóraira 90+pép

- ebédre 150

- uzsonnára 90+pép

- vacsorára 150

Nálatok hogy van ez és az éjszakai evés???



2014. dec. 20. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem kb 2 hós kora óta nem kel fel enni, reggel 6-kor kel, este 7-kor alszik el. Egyébként 3x eszik már csak tápszert, olyankor 180 körül, ebédre főzelék, uzsira gyümölcs+keksz, de ő nagy súllyal született és most is nagy. Hosszú is, meg súlyra is.
2014. dec. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod. Mi 7-kor kelünk és 10 után alszunk el. Az én kisfiam is jó súlyban van, 8120 gramm és 67 cm.
2014. dec. 20. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:

szia. az én fiam még csak 4.5 hós, de remélem nem gond ha írok.

napközben 8-12-16-20 (-+ fél óra) 150-180ml. éjjel most már csak 1x kel. vagy 120ml vagy 150ml adok neki de egy kanállal kevesebb tápszerrel, ő olyan 8 fél 9kor alszik és 4-5 körül eszik.

2014. dec. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mi fiunk ennyi idősen még evett éjjel 1 körül és reggel 4-5 körül, ha szerencsénk volt, akkor a reggeli kitolódott 6-7 órára. És általában 200-250 ml körül evett a tápszerből minden étkezésre. Ekkor már adtunk neki gyümölcsöt, pár főzeléket és tejpépet is, de az éjszakai evésről egy éves kora után szokott le. A súlya nem volt sohasem nagy, 5 hónaposan 5,8 kg volt, nem hízott túl nagy ütemben, pedig rengeteget evett és eszik a mai napig.
2014. dec. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Este 9 körül kapott 150 ml tápszert, aztán aludt reggel nyolcig. Akkoriban két étkezés már főzelék/gyümölcs volt (tápszer nélkül, teljes adagok).


Most 7 hónapos, reggel és este (első és utolsó étkezés) 180 ml tápszer, és az egyik tápszeres étkezést lecseréltem tejpépre. Ugyanúgy alszik éjjel 10-11 órát.

Ritkán fogzás miatt felébred, akkor pár perc hátsimogatás után visszaalszik.


Nem lehet, hogy túl melegben alszik és inkább azért ébred fel, mert szomjas? Nálunk néhány, nem fog miatti ébredés ezért volt. Mióta stabilan 18-19 fokban alszik, soha nem ébred fel éjjel.

2014. dec. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!