Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vállalnátok 3. babát a...

Ti vállalnátok 3. babát a helyemben?

Figyelt kérdés
Szeretnénk is, meg nem is... Remek a házasságunk, anyagilag is megvan minden, a lakást kicsit át kéne alakítani, ennyi. Jó lenne újra terhesnek lenni, babázni, bár nálunk a nagy 3 éves, a kicsi másfél. Félek is, mert tudom, önző vagyok, de néha már olyan jó végigaludni az éjszakákat, mostmár a nagymamák is bevállalják évente 1-2-szer, hogy a férjemmel el tudjunk menni valahova kettesben, ez meg ugye jó... Segítség nem nagyon van, ez is aggaszt. Meg az 50 km-re lévő munkahelyem, ahova vagy 2, vagy 3 gyerekkel majd át kell járni minden nap. Nem tudok dűlőre jutni...
2014. dec. 21. 22:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Én nem vállalnék. A férjeddel azért beszéld meg.
2014. dec. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
nem....
2014. dec. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Annyit segítenél még rajtam, hogy miért nem? Előre is köszi!
2014. dec. 21. 22:06
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem. Ne értem mi ez a midennáron kisbabát akarok mánia mostanában.

Még picik a gyerekeitek, de ahogy nőnek egyre többe fognak kerülni. Most még nincsenek anyagi gondjaitok, de a mai világban bármikor elvesztheti valamelyikőtök a munkáját. Akkor mit csinálsz a gyerekeiddel? Vagy meghalhat a férjed balesetben. ( A szomszéd most halt meg, a feleség ott marad 3 gyerekkel, és neki nincs munkája és reménye sem arra, hogy talál.

Jól meg kell gondolni a gyerek vállalást.

2014. dec. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Én vállalnék 😊 csak a korom miatt nem teszem ( 2 kislányom van), mert fel is kell nevelni őket.
2014. dec. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy benne van sajnos, bár mi sem számolunk ezzel, hogy a férjem meghal... Vagy én... Annyiban viszont igen, hogy kötöttünk élet- és nyugdíjbiztosítást, sajnos mindketten árvák vagyunk a férjemmel és apukánktól örököltünk, szóval még ebben a durva helyzetben is fel tudnánk egyedülállóként nevelni 3 gyereket is. Ahogy írtam, anygilag beleférne, a férjem informatikus, én jogász vagyok, nem aggódok a munkahely miatt, ha esetlg valamelyikőnk egyedül maradna. És nem trend, meg divat, mert azt én kb. lesz.rom, egyszerűen inkább az energiánk kérdése. Hogy mekkora a váltás 2-ről 3-ra.
2014. dec. 21. 22:50
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Most várom a harmadikat, egy lassan 5 éves, és egy 2,5 éves mellé. Két kislány után fiút várunk. Én is szoktam néha aggódni, leginkább az Én időm miatt, hogy fogunk majd megint eljárni ide-oda, hogy lesz időm saját magamra stb. De amúgy a 3 gyerek ténye miatt nem parázom ( nem vagyok egy paraanya amúgy se), úgy készülök, hogy az első fél év kemény lesz, utána már a lányok egy oviba járnak, és idővel majd megint jut időnk magunkra, magamra. Nekünk sincs sok segítségünk, egy nagyi, de ha kell majd keresünk bébiszittert egy-egy alkalomra.
2014. dec. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
én sem vállalnám be, hogy miért? mert az én környezetemben a sok gyermekes családok valamiért nem boldogok, vagy az anyagiak, vagy a kevés idő, vagy állandóan betegek a gyerekek. előttem nincs egy szép, harmonikus példa. de ez az én meglátásom, ha nem így látod, ne fogadd meg ezt :)
2014. dec. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen, ettől a széthajszolt életmódtól félek én is... Most még itthon vagy, alszol délután, ha kell, de ha zsinórban 3 gyerek beteg a munka mellett, éjszakázni kell, akkor mi van? Ezeket hogy oldják meg a 3 vagy több gyerekesek? Mert hát ha beteg, akkor úgyis anyuka kell...
2014. dec. 21. 23:04
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szerettem volna 3. babát, de AZ anyagiak nem teszik lehetővé. Amiket leírtál, az alapján azonban vállalnék még egyet. Lehet, hogy várnék még 2-3 évet.
2014. dec. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!