Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vállalnátok így babát?

Luxor kérdése:

Ti vállalnátok így babát?

Figyelt kérdés
Nagymamám házában élünk, mert nem tudnák egy albérletet fent tartani. A párommal havi 80 - 90 ezer körül keresünk fejenként.( három műszakban gyárban dolgozunk) ha kiesik az én fizetésem szinte semmire sem jut... Van egy 1,5 milliós hitelünk (havi 30.000 ft) , és 200 ezer Ft egyéb tartozásunk. (folyószámla tartozás) így spórolt pénzünk sincs.a havi számlák kb. 40.000 ezer és az étel, esetleg ruházkodás, persze, ha tönkre megy vmi. Az éves tüzelő kb. 150 ezer, amit apránként gyűjtünk össze.
2014. febr. 9. 20:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Az, hogy hol laktok, az mindegy, mert masok is laknak szuloknel, rokonoknal es vallalnak gyermeket.


Az, hogy igy sem tudtok normalis eletet elni (feltehetoleg, ahogy olvasom nelkuloztok), nem tudtok felretenni es hiteletek is van (nem egy), igy biztos nem.


En megvarnam, hogy leteljenek a hitelek (nem tudom mennyi ido) es gyujtogetes utan kezdenek bele.


Felelotlenseg lenne, ha belevagnatok. Nekem ez a velemenyem.

2014. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem ami eg albérletet sem tudtok kifizetni addig nag felelőtlenség.
2014. febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%
Én vállalnék a helyedben, de hamarabb vissza mennék dolgozni.Csak van babás ismerősötök, akitől ruhákat, stb kapnátok. Fél évig kapod a fizetésed majdnem (TGYÁS), aztán GYED, de az is valami.
2014. febr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
28 évesek vagyunk, a 32 évesen leszünk hitelmentesek. A hitelt nem is mi akartuk, hanem a "kedves" anyós vette rá a párom, hogy segítsen neki... Anyuka felmarkolta a pénzt és nem fizet bele egy forintot sem...
2014. febr. 9. 20:53
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Terhesség alatt nem biztos, hogy tudnál dolgozni. A táppénz kevesebb, mint a fizetés. Szülés után is kevesebbet kapnál, mint a fizetésed. Most sem jöttök ki a pénzből, hát még ha 1-gyel többen lesztek, kevesebb bevétellel...

Előbb kellett volna tervezni. Így inkább megvárnám a 32 éves kort... Az sem olyan sok ám!

2014. febr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Jobb állás esetén a párodnak, talán.
2014. febr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamád mit mond? Jól kijöttök vele? Hosszútávon lakhattok nála? Elfértek kényelmesen?

Tudod az a baj, hogy igaz amit a többiek írnak, de nincs rá semmi garancia, hogy akkor jön a baba amikor ti szeretnétek. Én 31 voltam mikor elkezdtünk próbálkozni a babával, de nem ment simán, várni kellett rá. Szóval ez is benne van a pakliban sajnos, ezért talán érdemes lenne mérlegelni, hogy maradhatnátok-e a nagyidnál. Én sok olyan idős emberrel találkoztam, akiknek az volt a legnagyobb szívfájdalmuk, hogy egyedül vannak, a gyerekek ritkán mennek, vagy nem is mennek, vagy nincs is családjuk. Nem tudom, hogy nálatok mi a helyzet, külön kell-e költöznötök mindenképpen.

2014. febr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kényelmesen elférünk, de sajnos néha úgy érzem a terhére vagyunk. Ő attól fél, hogy mi lesz velünk, ha történik vele valami. A ház fele papám első házasságából született gyermekeié lesz, a másik pedig édesapámé. Nincs annyi pénzünk, hogy kifizessük a fél ház árat a apám féltestvéreinek.
2014. febr. 9. 21:30
 9/17 anonim ***** válasza:
26%
Hát ha azt akarod, hogy a gyereked nyomorogjon akkor hajrá.
2014. febr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 9. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!