Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvigyem orvoshoz? 6hónapos...

Elvigyem orvoshoz? 6hónapos babám eddig nem volt sírós, sőt angyalian csendes jókedélyű baba volt, de ez már a múlté, mert egy hete mindennap reggeltől késő estig sír, nyügösködik.

Figyelt kérdés
Alig alszik napközben,ha játszik is,nem sokáig,mert elkezd sírni,de szinte üvölteni.Ölbe veszem ott is egy darabig elvan,de aztán elkezd fickolódni,és ...Forgolódik az ágyában,széttúr mindent,felszedi a lepedőjét,feltolja magát az ágy végébe,de úgy hogy a kis buksiját nekinyomja az ágy rácsának,szó szerint vergődik.Az utolsó etetésnél szinte elájul a kimerültségtől,de alvás közben 2-3 alkalommal felsír szegénykém.Már kint van két foga alul.Lehet,hogy a fogzástól ilyen?Kenegettem Dentinox géllel az ínyecskéjét,de hiába.Már én is ki vagyok a nemalvástól,egy élő zombinak érzem magam.
2010. febr. 3. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Amiket írsz, tipikus fogzási tünetek. Próbálj ki más szereket is, lehet, hogy azok segítenek! Pl. Chamomilla Ch 12, Dologél, Viburcol kúp, ezek mind homeós dolgok, nincs mellékhatásuk, nem okoznak allergiát, nem tud hozzásjukszokni. Ha semmi se használ Panadol vagy Nurofen segíthet.
2010. febr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akár mintha én írtam volna a kérdést...

Az én kislányom egy mintababa volt,mindig is mondogattama védőnőnek hogy ha ez a gyerek ilyen marad,nekem soha semmi gondom nem lesz vele az életben. A védőnő meg mindig mondta,hogy nem akar elkeseríteni és nem is roszindulatból mondja,de nem fog így maradni,mert hamarosan jön egy rázósabb korszak.

És jött.

Hasonló "tünetekkel",mint nálatok,és hasonló korban (vagy nálunk talán egy picit előbb is,mert azt hiszem 5 hósan kezdődött,amikor először fogzott. És,most 8,5 hós,és így is maradt. Bár vannak jobb és nagon rosz napok,alapvetően az én angyal-babám eltűnt.

1 hós kora óta átaludta az éjszakát,kb 2 hónapja éjjelente is felébred,és olykor keservesen sír míg meg nem nyugtatom,olykor csak megsimogatom a fejét és már vissza is alszik.

Nappal is időnként olyan nehéz vele,hogy bevallom volt már hogy sírva hívtam fel a férjemet a munkában,hogy ha nem jön haza kiugrom az erkélyről (persze nem gondoltam komolyan,csak az elkeseredettség beszélt belőlem).

Ez egy ilyen időszak azt mondják,a fogzás fájdalma,az erős ötudatra ébredés határozhatják meg ezt az időszakot,és sok sok törődéssel tudsz rajta enyhíteni.


Én most újra ott tartok,hogy a háztartás másodlagos,és a gyerekkel foglalkozok minden pillanatban amikor hisztis vagy nyűgös,és ha együtt játszunk,akkor kicsit jobb. (Persze még ígyis van olyan,hogy semmi se jó,üvölt a kezemben éppúgy mintha lerakom).

Fáradt vagyok,de majdcsak jobb lesz.


Bocs,hogy ilyen sokat írtam.

2010. febr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a nurofen vált be. A doki azt mondta, adjam neki nyugodtan, főleg éjjelre, mert nézni is rossz, ahogy szenved:( Már nem adok neki, kint van a két alsó, most nyugi van. Előre kenegetem neki dologéllel az ínyét, had puhuljon, hátha a következővel nem szenved ennyit szegénykém:(
2010. febr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsótól kérdezném: minden nap adod neki a Nurofent? Mert a betegtájékoztató szerint 3-4 napig lehet talán adni. Én náthára adom, naponta kétszer, és nem tudom eldönteni, hogy hány napig merjem...Köszi!
2010. febr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6 napig adtam esténként ha felsírt, és nem aludt vissza, a dokinővel konzultáltam, azt mondta, adhatom. Utána eltelt pár nap, és kétszer egymás után újra adtam, mert kellett. Persze előbb mindent megpróbáltam, és a nurofen csak a végső megoldás.
2010. febr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem nincs mit tenni, túl kell élni. Nálunk dettó uez volt, kivéve, hogy ő sose volt mintagyerek.... de így viselkedett 6 hós koráig. Később jobb lesz, meglátjátok! Nekem már 14 hós, és sokkal könnyebb. Még most is nagyon anyás, sokat kell vele foglalkozni, de azért ez már más kategória. Bár fogai most is jönnek, de már jobban viseli.
2010. febr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem 6 hós koráig, 6 hós korában...csak hogy értelme is legyen.. :)
2010. febr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!