Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki végig csinálta az "...

Van aki végig csinálta az " Aludj jól gyermekem " módszert becsületesen módszert és bevállt? Utána jól aludt a babája?

Figyelt kérdés
Nem áll szándékomban siratni a kicsit de már tényleg sok amit éjjel művel, nekem is, apának is ! Ő a harmadik kisfiúnk, a nagyobbak 3,6 évesek jól alszanak. A picur 1 éves, mindig is rosszul aludt, most hagyja abba a szopit, éjjeli cicit kb. 1 hónapja, de azóta is voltak napok mikor kellett neki, most már lassan elapad a tejem. A lényeg, tanácstalan vagyok már, fél óránként fent van, vagy 10 percenként. Vagy hasfájás, utána fogzás ... mindig van vmi, most bújt ki a 8 foga. De kis szünet sincs, tömény éjszakázás 1 éve. A nagyobbam volt hasonló de ndm ennyire. segítsetek tanácsokkal! Viburcol, b. lánc kilőve. Nurophen semmi és gyógystert nem is akarok...
2014. dec. 28. 04:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi kétszer írtam a módszert :D
2014. dec. 28. 04:42
 2/13 A kérdező kommentje:
A " minek szültél " jellegű válaszolók kíméljenek !! Nem bántani azeretném a kisfiamat hanem vmi megoldást találni ha van ilyen. Amit lehetett azt megtettem maximálusan érte | értük eddig is ;)
2014. dec. 28. 05:10
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

De Megis mit varsz, mit irjunk akkor tanacsnak? Siratni nem akarod, gyogyszert nem adsz stb... akkor kelj hozza tiz percenkent...

En mindket gyerekemmel csinaltam ezt a modszert, mert mar nem volt vicces, amit muveltek. Mindketto boldog, kiegyensulyozott baba es az anyjuk sem bolondul meg, mert alszanak ejjel. Nem csak neked, de a gyerek idegrendszetenek is jot tenne, ha aludna ejjel. Rajtad all az egesz. Vagy beszunteted ezt az egeszet, vsgy csinalod tovabb.

2014. dec. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%
Én is küzdök ezzel, majdnem 1 éves a lányom, én sem hagyom sem sírni, nem adok gyógyszert sem, már minden mást kipróbáltam, semmi haszna. Most azt kezdtük el, hogy a nappali alvását korlátozzuk. Eddig örültünk ha végre aludt, mert ő éjjel-nappal nem alvó volt kezdettől fogva, de egyszer csak elkezdett nappal jól aludni, és az éjszakák még rosszabbak lettek. Most úgy csináljuk, hogy délelőtt, délkörül alszik amennyit tud, de délután max fél órát, annyit teszünk, hogy nem maradunk csöndben, így felébred mikor egy felszínesebb alvásciklusba ér. Annyit javult így a helyzet, hogy nem 6-8-szor kel, hanem csak kb 3-szor és 10-15 perc alatt visszaalszik. Esetleg próbáljátok ki.
2014. dec. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk sem volt szívünk sírni hagyni, de már itt se vált be semmi. Sok idő volt, mire elhatázoztuk magunkat, hogy meg kell oldanuk az éjszakát, mert ez így senkinek sem jó. 3 éjjel alatt leszoktattuk. Nagyon nehéz volt, mert hagytuk sírni, aminek nagyon ellene voltunk. De azóta átalussza az éjszakét (3/4 éve). Csak akkor ébred, ha tényleg baja van. Azóta ő is frissebb reggel és a család is. Mielőtt mindenki nekem esne, ez nem tanács volt, csak egy tapasztalatot osztottam meg.
2014. dec. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A nappali alvasarol annyit 1 orat alszik egesz nap akkor is ue. megy ejjel. Elkezdem ejjel a modszert ! Amit vartam a modszerrel valo tapasztalatok, valoban sirni hagyassal jar, ismerem a modszert, hasznaltam anno a nagynal de ott az elalvassal. koszi
2014. dec. 28. 09:02
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Próbáld meg, semmit se veszíthetsz. Sokaknak bevált
2014. dec. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
Januári a kisfiam, tehát mindjárt egy éves lesz. Nem tudom, mit jelent pontosan ez a módszer, de én fél éves kora óta nem kelek fel éjszaka hozzá, kivétel, ha beteg. Nagyon nehéz volt rászoktatni arra, hogy végigaludja az éjszakákat, de sikerült. Nálunk nem volt semmi baja, nem fájt a hasa, és semmije, mert, ha felvettem, azonnal visszaaludt a kezembe. Olyan 6 hónapos kora körül lett ebből elegem. Az első pár éjszaka szenvedés volt. Én úgy csináltam, hogy amikor sírt, nem vettem ki a kiságyból már, nem kapcsoltam villanyt, csak elkezdtem simogatni, halkan énekelni neki. Nagy nehezen elaludt. Majd amikor ehhez hozzászokott, a következő lépés az volt, hogy nem is mentem oda a kiságyhoz, csak énekeltem neki az ágyamból. Jó sok időbe telt, de elaludt. Aztán az jött, hogy már nem is szóltam hozzá. Ekkor már nem sírt olyan sokat, max 10 percet, de nem is sírás volt, inkább csak nyöszörgés. 9 hónapos korára odáig jutottunk, hogy már csak egyedül tudott aludni. Minden neszre felébredt, ezért kiköltöztünk a szobájából. Most úgy néz ki az altatás, hogy beteszem a kiságyba, kap cumisüvegbe teát, leoltom a villanyt, nappal besötétítek, rácsukom az ajtót és magától elalszik. Este 7 körül szokott lefeküdni és reggel 7 után ébred. Egy nyekkenés nélkül átalszik egy éjszakát. Bébiőrünk van, így hallom, ha mégis felébredne, de ha ez előfordul néha, akkor sem megyek át hozzá, hagyom, hadd aludjon vissza magától. Jelzem, hogy ez a módszer csak akkor hatásos, ha nincs baja a gyereknek, nem fáj semmije. Ha gondja van, én sem hagyom magára, mert, ha fájdalmat érez egy gyerek, akkor úgy sem igazán tud elaludni. Akkor csillapítani kell a fájdalmat. Ha sokat fáj egy évesen is a hasa, érdemes kivizsgáltatnod, mert a csecsemőkori hasfájáson már túl kellene lennie. Akkor lehet, hogy valamilyen étellel van a gond, ami puffadást, hascsikarást okoz nála. A fogzásra is vannak jó és természetes fájdalomcsillapítók, de ha semmi nem használ, vannak érzéstelenítős gélek, amiket tudsz használni. Nurophen jó pedig. Nyugtat is picit. Nem lesz baja a gyereknek tőle, ha adsz egy kicsit néha fogzáskor,de keress rá homeopátiás szerekre akkor. Sajnos a témában annyira nem vagyok járatos, de ma már a gyógyszertárakban is lehet kapni sok homeos szert a babáknak is.
2014. dec. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A lányom 21 hónapos. Sosem volt jó alvó, ráadásul bele tartozik a gyerekek annak a 20%-ába, akit úgy neveznek, hogy hiperszenzitív. Mindenre érzékeny, de ezek persze idővel elmúlnak ill. cserélődnek.

Kb. 2 X aludt el idáig magától. Kipróbáltam mindent, suttogás, sírni hagyás, felvesz-letesz módszer. Gyakorlatilag hányásig képes ordítani. Panelban lakunk, az éjszakai ordításokat nem annyira tolerálják a szomszédok.

Az én nézetem más a gyógyszerrel kapcsolatban, mert úgy gondolom, azért valamilyen szinten muszáj segíteni és oldani a fájdalmat és a vele járó nyűgösséget. Igazából még nem sűrűn kapott gyógyszert idáig, csak ha beteg volt, de ha már láttam, hogy bármelyik pillanatban áttörhet a foga és iszonyatosan nyálzott, szenvedett akkor én adtam neki este egy kis Algoflex Babyt, ezt a gyógyszerészünk is tanácsolta, akinek 3 gyereke van.

Az én lányom akkor is kel éjszaka, ha fázik, melege van, fáj valamije, zavarja valami, szomjas stb. Tényleg nagyon nehéz megtalálni az okát.

De! a barátnőm kipróbálta, vagyis alkalmazta a kisfiánál ezt a módszert és nála bevált.

2014. dec. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
Kisfiam is sokszor kelt 1 éves kora előtt is és 1 évesen is, nem enni, ő inkább játszott volna. 2 hétig bírtam az éjszakázásokat vele, utána azt csináltam hogy adtam neki teát-vizet cumisüvegbe és szépen elköszöntem tőle. Sírt, persze hogy sírt, de pár nap alatt megszokta hogy nincs éjszakázás. Azóta is felszokott nagyon ritkán kelni éjszaka, de nekem ez nem probléma, viszek neki vizet cumisba, már fekszik is vissza és alszik. Most másfél éves. Lehet, hogy nálatok azért viseli rosszul az éjszakát mert sokáig szoptattad éjszaka is, nehéz neki leszokni róla. Én nem szoptattam a kisfiamat, nem volt tejem, de azt tudom hogy csak a cicizés miatt soha nem is raktam volna mellre. Szerintem itt lett elrontva...
2014. dec. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!