Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hetes babámmal egyre...

10 hetes babámmal egyre nehezebb. Mit tehetnék? Bármilyen tanácsra nyitott vagyok.

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hetes és egyre nehezebb vele. Semmi sem köti le a figyelmét. Nem érdekli sem az ágya fölötti forgó, sem a játszószőnyeg, sem a pihenőszék, sem a csörgő, zenélő játékok, sem az, hogy én énekelek, mondókázok neki, beszélek hozzá, sem az, hogy összebújunk a nagyágyon. Csak üvölt torka szakadtából. Akkor is, ha éppen kialudta magát, evett és tiszta a pelus, nem fázik és nincs melege sem. Csak torka szakadtából sír, nem nyekereg, hanem valóban ordít és csak kézben nyugszik meg. Korábban jó volt neki az is, ha csak ölben tartottam, de most már csak egy póz jó neki, ha függőlegesen tartom és sétálok vele. Ha leülök vele vagy egyszerűen csak megállok vele, akkor már elvörösödve ordít, feszíti magát, rugdos a lábával, karmol a kezével. A hordozókendőt is próbáltuk, abban is visít, feszíti magát, ki akar szabadulni, a babakocsiban is szó szerint rekedtre sírja magát. Próbáltam már sírni hagyni úgy, hogy ott voltam mellette a játszószőnyegen, énekeltem neki, csörgőztem neki, de meg se hallott és végül már ökrődött a sírástól, köhögött és hányt is. Amikor kézben van, akkor sokszor nem is nézelődik, hanem szorítja a blúzomat és belefórja a fejét a hónaljamba. 2-3 hete a hasa sem fáj, így még azt sem lehet mondani, hogy a hasfájás miatt sír ennyit. Közben meg szépen gyarapszik, van is elég tejem, 10 hetesen már 6 kiló, de én meg 150 centi és alig 48 kiló, így fizikailag képtelenség reggeltől estig kézben tartani. Mi lehetne a megoldás?

(Sajnos császárral született és csak a 3. napon láthattam, akkor került mellém és amikor hozták a nővérek, mondták, hogy biztosan meg lesz vele a bajom, mert nagyon érzékeny és sírós baba, csak kézben nyugodott meg. Kérdezték is, hogy a pocakban hogy viselkedett és mondtam is, hogy sokat sétáltam, terhestornára jártam, és csak ekkor volt nyugodt, amikor ültem vagy feküdtem, akkor nagyon rugdosott. Lehetséges, hogy már a terhesség idején nagyon elrontottam?)

A másik nagy küzdelem az esti elalvás. Figyeljük, hogy mikor kezd álmos lenni és akkor fürdetjük. Ez 8-9 óra között szokott lenni, és valóban álmosodik már ilyenkor, mert napközben sem alszik sokat, csak többször 5-10 percre elszundít. A fürdés után már nincs játék, csak szopi, meleg, félhomály és csend, vigyázunk rá, hogy ne pörgessük fel, de a fürés utáni öltözés így is nagyon felhergeli, utána szinte lehetetlen megnyugtatni. Sírva és kapálózva eszik, nem nyugszik meg a cicin összebújva sem, nem jó neki kézben sem, hiába próbálom ringatni, csak sírva tol el magától, de ha leteszem akkor meg még jobban sír, rángatózva üvölt. Valóban ijesztő. Kapott egy altatódalt zenélő csillagot, amitől megnyugszanak állítólag a babák, de a mi lányunk attól is csak még jobban sír. Közben meg látom, hogy álmos, de nem tud elaludni és nem tudom megnyugtatni. Általában 11-éjfél mire sikerül valahogy elaludnia (mindig valami más jön be, néha sétálva, néha cicin sikerül elaludnia, az ágyában önállóan sosem, úgy sem, hogy közben cirógatom, simogatom, hisz ordít az ágyába téve, de a pihenőszék, a hordozókendő sem megoldás, mert abban is sír) Amikor végre elalszik, akkor átalussza az éjszakát, csak enni kel fel, de álmában is sokat nyöszörög, kapálózik, nyugtalan. Szerintetek mit tehetnék, hogy az esti rituálé ne legyen ilyen kínkeserves és ilyen több óráig tartó?



2014. dec. 30. 10:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Altatásra tudok reagálni: ha látjátok, hogy álmos, akkor már ne álljatok neki semminek, hanem azonnal tegyétek le.

Babáknál 2-3 perc alatt is elmúlhat az aktuális "álmosság" és utána már nem tud elaludni.

Inkább hagyjátok ki a fürdést, ha álmosnak tűnik és tegyétek le, vagy fürdessétek más időpontban. Önmagában a vetkőztetés/öltöztetés, törölgetés is bőven felébreszti.


Sokáig szenvedtem az altatással, de mióta az első álmossági jelre (ásítás, szemdörzsölés vagy bambulás) azonnal ágyba teszem, soha nincs gond vele.

2014. dec. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Elso korben en egy nagyon szigoru napirendet vezetnek be. Ha altalaban 8 korul almos akkor ugy inteznem hogy 8 ra kesz legyen a furdes, etetes. Es nap kozben is ragaszkodnek egy utemtervhez. A sirasra nincs otletem, probalkoznek.
2014. dec. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

én is az altatásra tudok reagálni, a lehető legrosszabb ez. ha álmos akkor nem fürdetni kell hanem letenni aludni, mert túlesik a holdponton és vége, képtelen lesz elaludni... fürdessétek meg, utána ha álmosodik akkor már csak cicire tegyed....


játékok 10 hetest nem érdeklik. ha valami le is köti a figyelmét, az ebben a korban 2-3 perc... ez nem az idővel romlott, hanem majd javul ha tud mozogni. sokat legyen a földön hason. már amikor nem ordít. a cipelésre meg nekem bejött, hogy a hordozót tettem a babakocsira és úgy sétáltunk :)

2014. dec. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Akkor megpróbáljuk 7 körül fürdetni, és talán akkor 9-re elálmosodik és elalszik.

A napirendet próbáltam alakítani, hogy délelőtt játék, aztán dél körül egy nagy alvás, délután séta, játék, kis szundítás, fürdés, alvás. De egy igény szerint szopó babánál ez nehéz. Általában ugyanakkor ébred reggel, de semmi más nem ugyanaz. Napközben mindig máskor éhes, mindig máskor álmos, a séta sem valósítható meg, ha rossz az idő.

2014. dec. 30. 11:13
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

igény szerint szoptatott babának is lehet napirendje... nekünk volt. nyilván nem az etetés volt fix benne... :D

de az fix volt, hogy 10-11-ig sétáltunk, hogy 3kor leszaladtunk a pékségbe, hogy 8kor fürdettünk...

én kipróbáltam 3 hónapos korában a suttogóban írt napirendi mintát, 3/4É talán, már nem emlékszem. gondoltam pár napig teszünk egy próbát. na ott lett vége az összevisszaságnak, még a szopizások is beálltak :) mondjuk hozzátáplálás előtt nem árt különben sem áttérni egy fixebb étkezésre

2014. dec. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy elmúlt a hasfájása? Mert az hogy csak kézben egy pozícióban tud megnyugodni nagyon is a hasfájós babákra jellemző.
2014. dec. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy ennyire biztos benne, hogy nem fáj a hasa? Alrendszer tényleg nem árt, nyilván nem stopperral. Nyugtalanság ellen, bebugyolálnj egy takaróba, pólyába, sokszor csak a szűk hely érzése hiányzik a babáknak, amit a pocakban megszoktak. Szórakoztatni kB teljesen felesleges ilyenkor még.
2014. dec. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

nagyon hasfájós volt, ordított egy bizonyos hangon és húzta a lábát. most ilyen nincs. azért gondolom, hogy ez már nem az a hasfájás, mint ami volt korábban. Lehet, hogy akkor még van neki, csak már enyhébb formában

A pólyába, takaróba bugyolálást próbáltam, nem tűri azt sem.

2014. dec. 30. 12:15
 9/20 A kérdező kommentje:

A napirenddel próbálkozok. szerintem is fontos egyfajta rendszeresség, de pl. tegnap 9-kor kelt és 11-re már álmos volt, eludt kicsit, ma meg ugyancsak 9-kor kelt és még nem álmos. tehát egyik nap 2 óra után álmosodik el, másik nap meg 3-4 órát is fent van. Egyik nap fix 3 óránként kér enni, másik nap meg másfél óránként. Ezt sem értem.

A séta kb. fix időpont, de ha rossz az idő, nem tudunk kimenni, meg ha éppen akkor alszik, akkor fel kéne ébresztenem a sétához? (mármint úgyis megébred, amikor öltöztetem és nem jobb akkor aludni ahgyni? de akkor meg a séta időpontja tolódik ki tudja meddig)

2014. dec. 30. 12:19
 10/20 anonim ***** válasza:
Az eleje mindig nehéz a napirendhez szoktatáshoz, de ha ragaszkodsz a napirendi pontokhoz akkor a babád megszokja. Ők még nagyon gyorsan tudnak alkalmazkodni. Sétálni csak akkor nem érdemes vinni ha szakad az eső, hatalmas szél van vagy köd/szmog. Egyég esetben ha csak szimplán hideg van és borús az idő vagy esik a hó nyugodtan kiviheted mert mindkettőtöknek jól jön a séta ilyenkor is.
2014. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!