Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hetes babámmal egyre...

10 hetes babámmal egyre nehezebb. Mit tehetnék? Bármilyen tanácsra nyitott vagyok.

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hetes és egyre nehezebb vele. Semmi sem köti le a figyelmét. Nem érdekli sem az ágya fölötti forgó, sem a játszószőnyeg, sem a pihenőszék, sem a csörgő, zenélő játékok, sem az, hogy én énekelek, mondókázok neki, beszélek hozzá, sem az, hogy összebújunk a nagyágyon. Csak üvölt torka szakadtából. Akkor is, ha éppen kialudta magát, evett és tiszta a pelus, nem fázik és nincs melege sem. Csak torka szakadtából sír, nem nyekereg, hanem valóban ordít és csak kézben nyugszik meg. Korábban jó volt neki az is, ha csak ölben tartottam, de most már csak egy póz jó neki, ha függőlegesen tartom és sétálok vele. Ha leülök vele vagy egyszerűen csak megállok vele, akkor már elvörösödve ordít, feszíti magát, rugdos a lábával, karmol a kezével. A hordozókendőt is próbáltuk, abban is visít, feszíti magát, ki akar szabadulni, a babakocsiban is szó szerint rekedtre sírja magát. Próbáltam már sírni hagyni úgy, hogy ott voltam mellette a játszószőnyegen, énekeltem neki, csörgőztem neki, de meg se hallott és végül már ökrődött a sírástól, köhögött és hányt is. Amikor kézben van, akkor sokszor nem is nézelődik, hanem szorítja a blúzomat és belefórja a fejét a hónaljamba. 2-3 hete a hasa sem fáj, így még azt sem lehet mondani, hogy a hasfájás miatt sír ennyit. Közben meg szépen gyarapszik, van is elég tejem, 10 hetesen már 6 kiló, de én meg 150 centi és alig 48 kiló, így fizikailag képtelenség reggeltől estig kézben tartani. Mi lehetne a megoldás?

(Sajnos császárral született és csak a 3. napon láthattam, akkor került mellém és amikor hozták a nővérek, mondták, hogy biztosan meg lesz vele a bajom, mert nagyon érzékeny és sírós baba, csak kézben nyugodott meg. Kérdezték is, hogy a pocakban hogy viselkedett és mondtam is, hogy sokat sétáltam, terhestornára jártam, és csak ekkor volt nyugodt, amikor ültem vagy feküdtem, akkor nagyon rugdosott. Lehetséges, hogy már a terhesség idején nagyon elrontottam?)

A másik nagy küzdelem az esti elalvás. Figyeljük, hogy mikor kezd álmos lenni és akkor fürdetjük. Ez 8-9 óra között szokott lenni, és valóban álmosodik már ilyenkor, mert napközben sem alszik sokat, csak többször 5-10 percre elszundít. A fürdés után már nincs játék, csak szopi, meleg, félhomály és csend, vigyázunk rá, hogy ne pörgessük fel, de a fürés utáni öltözés így is nagyon felhergeli, utána szinte lehetetlen megnyugtatni. Sírva és kapálózva eszik, nem nyugszik meg a cicin összebújva sem, nem jó neki kézben sem, hiába próbálom ringatni, csak sírva tol el magától, de ha leteszem akkor meg még jobban sír, rángatózva üvölt. Valóban ijesztő. Kapott egy altatódalt zenélő csillagot, amitől megnyugszanak állítólag a babák, de a mi lányunk attól is csak még jobban sír. Közben meg látom, hogy álmos, de nem tud elaludni és nem tudom megnyugtatni. Általában 11-éjfél mire sikerül valahogy elaludnia (mindig valami más jön be, néha sétálva, néha cicin sikerül elaludnia, az ágyában önállóan sosem, úgy sem, hogy közben cirógatom, simogatom, hisz ordít az ágyába téve, de a pihenőszék, a hordozókendő sem megoldás, mert abban is sír) Amikor végre elalszik, akkor átalussza az éjszakát, csak enni kel fel, de álmában is sokat nyöszörög, kapálózik, nyugtalan. Szerintetek mit tehetnék, hogy az esti rituálé ne legyen ilyen kínkeserves és ilyen több óráig tartó?



2014. dec. 30. 10:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A kisbabádnak biztos, hogy fáj valamije kérdező!
2014. dec. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Már én is gondoltam rá, hogy fáj neki valami, ami lehet, hogy nem is a hasa. De eddig 3 gyerekorvos látta és mindent rednben találtak nála. A születésétől kezdve ilyen sírós. Az egyik gyerekorvos szerint egyszerűen ő csak ilyen érzékeny baba. Ami rendben van, elfogadom, de azért egész nap mégse tudom ugyanúgy tartani magamon. És persze így nem is tudok semmi mást sem csinálni, háztartást vezetni, főzni...
2014. dec. 30. 13:03
 13/20 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös válaszoló. Megnéztem a Suttogó féle 4É-t. Nos, kiderült, hogy mi is így csináljuk. Legalábbis próbálom. Ügyelünk a sorrendiségre. Ébredés után szopizás, utána játék (ami nálunk ugye abban merül ki, hogy a babával vagyok), utána amikor álmos lesz, elaltatom. Ez idő alatt próbálnék csinálni valamit, de az alvás nem tart tovább 10 percnél (azonnal felébred, ah leteszem a karomból vagy ha mellettem aludt el azonnal felébred, ha elmozdulok mellőle), és emiatt is nehéz ezt betartni, mert a 10 percnyi alvás után nem éhes, hiszen nemrég evett, tehát a sorrend máris borul.
2014. dec. 30. 13:16
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Mesélek valamit. Az én fiam is ilyen volt. Nagyon nehéz volt.. Ő éjjel-nappal sírt. Nem aludta át az éjszakát. Éjfélig alapból fenn volt, és fél2 kor felébredt fél4ig ordított majd reggel 6 ig aludt. Fix volt hogy reggel 8körül bolt, séta este 7 fürdés, és az evés is nagyjából fix volt ő tápszeres volt. A dokihoz sokszor vittem hogy segítsen mert ez a gyerek alig alszik éjjel nappal ordít. Mindig azzal jött a doki vannak ilyen sírós babák türelem.. Hát 5 hónapos koráig bírtam. Éreztem hogy fáj valamilye csak nem tudtam mi.. Elvittem a klinikára kivizsgáltatni. Kiderült savas reflux gyötri evés után órákig vissza csorog a nyelőcsövén a sav ami marja szegény torkát azért ordít! Kaptunk speciális tápszert és szépen helyreállt az élet. Nem azt mondom hogy a te babáddal baj van. Lehet ő tényleg sírós de ha súg valamit az anyai ösztön ne hagyd magad.
2014. dec. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
10 perc után ne is szökj ki... 20 perc után kerül mélyalvásba, utána lehet kiszökni. addig ne mozdulj mellőle mert megébred! :)
2014. dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

refluxra gyanakodtam is, de azt mondták, h nem refluxos.

ó, igen, a 20 perc. igen, olvastam is erről, hogy ezt a 20 percet ki kell várni, csak elfelejtettem. Köszi. Igyekszem így csinálni.

2014. dec. 30. 14:59
 17/20 anonim ***** válasza:
51%
ÓÓÓ, szegénykém. Mintha én írtam volna pár hónappal ezelőtt. Az én lányom pont ugyanilyen volt. Már a kórházban szóltak, hogy kössem fel a gatyámat, nagyon érzékeny, akaratos stb...Hát igazuk lett. Nálunk ugyanez volt. Az első 6 hétre nem is nagyon emlékszem, alig aludt, ha fent volt csak sírt, egyedül ölben, de függőlegesen és kifelé fordítva járkálni és járkálni. Se a forgó, se a csörgők, semmi!!! A fürdetést még szerette/szereti is, de az az üvöltés ami utána volt...A babakocsiban is úgy ordított, hogy csak bealtatva indultunk el vele, ha felkelt tuti lilára sírta magát. Rossz hírem van, nincs tuti recept...:( Ahogy telt az idő, úgy lett egyre jobb. Azt hiszem 4.5 hónapos korától kezdtem élvezni az anyaságot. Ne érts félre, addig is imádtam, de nagyon megterhelő volt. Nekem soha nem volt el a gyermekem egy percet sem letéve, nem aludt el magától, csak ölben és menni. Ahogy elkezdett forogni egyre többet volt/van el letéve, de szigorúan ott legyek vele!!! Szóval a mai napig jobban igényel, állandóan szórakoztatni kell, a mai napig sírósabb, mint az átlag, de klasszisokkal könnyebb. Ami nekünk enyhülést jelentet a pihenőszék és most a jumperoo. A hordozóban tudtunk babakocsizni,mert abból kilátott. Abban otthon is elvan valameddig, ha ott vagyok, lát és mindig adok valamit a kezébe. Húúú, rengeteg praktika kellett és kell a mai napig hozzá. A fürdetés után már nincs ez a nagy ricsaj kb. az 5. hónaptól. Hagyom csupaszkodni, kúszik az ágyon, ezer játék körülötte. :) Ha van valami konkrét kérdésed, akkor írj nyugodtan privit, mert így elsőre ennyi jutott az eszembe. Úgy néz ki nagyon hasonló lányod van az én lányomhoz. :) Átérzem! ;)
2014. dec. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ja és nekem is belefúrta a fejét a hónaljamba és csak úgy aludt el. Mindenki csak ámult, hogy ő még ilyet nem látott. Leszokott róla pár hét után. :) És ha sír, meg sem hall, mintha ott sem lennék, nem tudom túlkiabálni. Mondom én, mintha én írtam volna pár hónapja. :)
2014. dec. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi detto ugyanezt éljük meg, amit te. Mi is mindenféle vizsgálaton tul vagyunk. Egyszerüen ennyire unatkozik még,ezért szeret nézelödni, érdekli a világ. Viszont nekünk1 orakát alszik napközben , leirom privibe az altatás modszerét. Fürdetés is üvöltös újabban,erre még nincs modszer, várom az elsö közös fürdést. Priviben keresnélek mindenképpen
2014. dec. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szia! Mintha en irtam volna.mar a korhazban szoltak hogy ez barsony leanyka.nem ertettem. Nalunk 3 hetesen kezdodott egesz napos visitassal,sokszor a mai napig is ugy tud sirni hogy nem vesz levegot. Tobbszor vittem orvoshoz aki azt mondta o ilyen erzekeny baba,es gratulalni fog ha nem oszulunk meg mellette.mert o is latja hogy uvolt,megijed mas emberektol.ketszer voltam vele korhazba mert tudtam hogy van mas valami is ami faj neki.kiderult refluxos,a legsulyosabb formaja van.persze a hasi uh mindent rendben talalt.csovet nyelettek vele,de nem veszes mert nagyon vekony csovecske.4,5 hosan lett picit konnyebb.ma 7 hos es tenyleg mas a termeszete.nagyon nagyon erzekeny.ha leteszem,felveszem mindent nagyon ovatosan kell jatszva,nehogy megijedjen,es teljesen lapos feluletre nem tehetem a reflux miatt mert szet tarja a karjait es megijed.kitartast.
2014. dec. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!