Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hósnak tehén tejet adjak...

18 hósnak tehén tejet adjak vagy tápszert? Elfogyott az anyatej és hajnali szopi sírással végződőtt.

Figyelt kérdés

Mutatta, hogy éhes még ezért vajas kenyeret adtam neki hajnalban.

Csak a vizet issza meg, minden mást, aminek színe van, egyelőre elutasít. A tejet is, hiába próbálok neki adni.


Eszik mindent rendesen (kivéve tejbegrízt, tejpépet joghurtot), néha este kevesebbet eszik, akkor tudom, hogy éjjel fel fog ébredni szopizni. Szerintetek mivel próbáljam meg helyettesíteni az anyatejet hajnalban?


Légyszi, csak azok írjanak, akik a kérdésre válaszolnak.


2010. febr. 4. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha a tejet elutasitja, akkor tápszert adj neki, ha elfogadja. Próbáltad a tejet valamivel izesiteni? Úgy sem fogadja el?
2010. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hajnalban tápszerrel. neki is praktikusabb, ha akkor cumisüvegből eszik és aludhat is tovább.
2010. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem adj neki tejet hajnalban. Napközben is próbáld itatni egy ki tejjel had szokja a színét!

2010. febr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam már mindennel a tejet, kakaóval, kicsi málnával, eperrel, hogy piros legyen. Banánnal, hogy más íze legyen. Szóval nem egyszerű a csajszikám. :)

Éjjel csak a cicit fogadja el, ráadásul nem cumizik, szóval nehéz lesz átszoktatni. Igazából a rettentő sírást szeretném elkerülni, ha lehet.

2010. febr. 4. 11:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a tejet nem fogadja el akkor csak a babatej marad...és ha csőrös pohárból adod neki? Vagy még akkor amikor nem igazán ébred fel csak félálomban van, de te már tudod, hogy éhes lesz?

Nem tudom miért nem adtál neki eddig tegbegrízt vagy joghurtot, valami egészségügyi oka volt vagy csak egyszerűen kimaradt eddig a repertoárból, de megpróbálhatod esetleg azokkal kezdeni napközben, mondjuk a grízzel aztán hátha megissza ezek után a tejet.

Bár szerintem nem biztos, hogy konkrétan az anyatej hiányzik neki csak a szopás..akkor meg lehet, hogy sírás marad a vége amíg megnyugszik.:-( a tápszereknek ugye eleve teljesen más ízük van, de egy próbát megér.

2010. febr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Amiket írtam, hogy nem eszi, azokat hetente/naponta próbáltam vele megszerettetni, szóval adtam tejbegrízt is csak nem izlik neki. Ma is adtam neki joghurtot, de aztán én ettem meg.

És igen, sztem is elsősorban a cici kell neki és utána az anyatej.

Mondjuk a tápszert még nem próbáltam, asszem kipróbálom.


Az, hogy miből adok neki inni, mindegy, mert mindenből megissza a vizet. Legyen csőrös vagy cumis végű cumisüveg vagy sima pohár vagy szivószálas kulacs.


Kiváncsi vagyok a holnap reggelre, mert ma sem evett túl sokat este, jön a foga..

2010. febr. 4. 21:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 20 hónapos. Kezdettől tápszeres volt, szóval sokat megivott (egy éves korától tejitalt kap). Aztán elkezdte meghagyni... Próbáltam kakaót, ezt megitta egy ideig, macikávét, ez nem kellett neki. Most reggel őszilével kap "turmixot", este pedig mézes tejet. Most megissza az egészet, szóval ezekkel a trükkökkel bejön neki... egy próbát megér.
2010. febr. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Minden új ötletre vevő vagyok, köszi érte.
2010. febr. 5. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!